23. kolo – FL 2014/15: Derby víťaza nenašlo

Aktualizované: 25. 3. 2015 (Infografika)

Fortuna liga 2014/2015, 23. kolo (20. 3. 2015)
FK SENICA - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška - Častulín, Jánošík, Černáček, Ciprys - Marček, Bílovský - Daniel (89. Kolár), Duga (79. Jastráb), Pekár - Kuzma (79. Peňaška)

Zostava Senice: Šulla – Pavlík, Kóňa, Pillár, Kalabiška - Hušek, Opiela - J. Kosorin, Hlohovský, Dolný (75. Pittner) - Majtán

V 23. kole Fortuna ligy 2014/2015 si pred televíznymi kamerami zmerali sily tímy FK Senica a Spartak Myjava. V záhorácko-kopaničiarskom derby s dobrou atmosférou sa títo tradiční rivali stretli deviatykrát, pričom ich bilancia do dnešného dňa bola štyri víťazstvá pre Senicu, tri pre Myjavu a jedna remíza. No a v prvý jarný deň tohto roka pribudol mužstvám do štatistík ďalší nerozhodný výsledok.
     V úvode prvého dejstva mali lepšie držanie lopty Seničania a v 10. minúte sa ako prvý pokúsil vystreliť na myjavskú svätyňu Hlohovský, mieril však vysoko nad brvno. Mimochodom, svoju ligovú premiéru absolvoval v bráne kopaničiarov tímový nováčik Matúš Hruška, ktorý tak nahradil Petra Solničku zotavujúceho sa po menšej operácií. Druhé pohrozenie od domácich prišlo v 16. minúte, keď Dolného priamy kop tesne minul brvno a skončil na hornej sieti. Vzápätí odpovedal Pekár, ale aj on bol nepresný a lopta prešla vedľa žrde. V 19. minúte po rohovom kope hlavičkoval Marček, no pozorný Šulla dokázal loptu vyškriabať von na ďalší roh. O dve minúty sa pokúsil v behu doraziť loptu do siete Majtán, no netrafil. V 22. minúte videlo 2794 prítomných divákov zaujímavý moment v šestnástke hostí, keď Kosorinom vyslaná lopta vypadla Hruškovi z rukavíc a usmerniť sa ju pokúšal Dolný. Neuspel. V 27. minúte vyšiel spartakovcom brejk, útočiaci hráči však nestihli loptu v dobrej pozícií zvnútra šestnástky zachytiť a o zakončenie sa pokúsil pribiehajúci Pekár. Stav sa však opäť nemenil. V 33. minúte ukázal svoje umenie Hruška, ktorý výborným zákrokom zmaril Kalabiškovu tutovku zblízka. Gólom zaváňala 38. minúta. Daniel zboku pokutového územia vybojoval loptu a poslal ju pred bránu, kde ju však nestihol doraziť Kuzma a Bílovský v sľubnej pozícií minul. Za zmienku ešte stojí 41. minúta kedy loptu po Kosorinovej hlavičke prakticky z bránkovej čiary odkopával Jánošík. Na prestávku sa tak tímy rozišli za bezgólového stavu.
     V druhom polčase ako prvá pohrozila Senica, keď Kalabiška tesne minul žrď. V 47. minúte správne odhadol situáciu Hruška a vybehnutím zabránil unikajúcemu Majtánovi vytvoriť si gólovú príležitosť. Potom sa k slovu dostala Myjava a Šulla si trikrát prevetral rukavice. Raz po Danielovom centri a dvakrát pri Pekárových streleckých pokusoch. V týchto chvíľach sa do diania na trávniku zapojil aj vystrašený zajac, ktorý križoval senické ihrisko, no kopaničiarov z rovnováhy nevyviedol, pretože v 59. minúte využil svoj priestor pred šestnástkou Záhorákov Kuzma a utešenou strelou trafil ľavú šibenicu. Senica – Myjava 0 : 1. Gól zápas oživil, čierno-bielych povzbudil a tí hrozili ďalej. V 63. minúte nikým nekrytý Duga minul v sľubnej príležitosti priestor troch žrdí a v 68. minúte strelou z jednej vyslal loptu tesne vedľa žrde Kuzma, keď spracoval presný krížny pas Daniela. Potom sa k slovu, či skôr k lopte, opäť výraznejšie dostali domáci futbalisti. V 76. minúte Hruška kryl Hlohovského strelu i Kosorinovu hlavičku, ale na okamžitú dorážku toho istého hráča už reagovať nedokázal a Senica sa vyrovnala na 1 : 1. V záverečnej desaťminútovke stretnutia sa Seničania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no ani Kóňova hlavička v 80. minúte či Kalabiškova strela z uhla v 85. minúte si cestu za Hruškov chrbát nenašli. Po peknom výkone na trávniku a za hlasného povzbudzovania oboch fanúšikovských táborov si tímy napokon body podelili. FK Senica – Spartak Myjava 1 : 1.

Hlasy trénerov

Jozef Kostelník, tréner FK Senica: "V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou. Vytvorili sme si niekoľko príležitostí. Museli sme však dávať pozor na súpera, ktorý hrozil z brejkov. Som rád, že sa chlapci po inkasovanom góle dokázali zdvihnúť a že sa nám podarilo vyrovnať. V priebehu šiestich dní sme odohrali tri ťažké zápasy."

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava: "Po sérii troch prehier sme chceli bodovať. Som spokojný, že sa nám to podarilo. Myslím si, že derby malo svoj náboj, svoju úroveň. Obe mužstvá chceli vyhrať. Za stavu 1 : 0 pre nás sme mohli zápas rozhodnúť. Nepodarilo sa nám to, po vyrovnávajúcom góle tak musíme byť s remízou spokojní."

Góly: 76. J. Kosorin - 59. Kuzma
Rozhodovali: Horváth - Bobko, Ferenc
ŽK: bez žltých kariet
Návštevnosť: 2749 divákov