25. kolo - FL 2014/15: Myjava v jarnej domácej premiére trojbodová

Aktualizované: 14. 4. 2015 (fotogaléria)

Fortuna liga 2014/2015, 25. kolo (12. 4. 2015):
SPARTAK MYJAVA - FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 3 : 2 (2 : 0)

Hruška - Častulín, Černáček /K/, Jánošík, Kolár - Bílovský, Marček - Duga (77' Jastráb), Pekár, Daniel - Kuzma (63' Peňaška).

Zostava Banskej Bystrice:
Boroš /K/ - Kupec, Had, Vajda, Gálik - Kapor - Hric (46' Šovčík), Rejdovian (46' Snitka), Faško (75' Marinković), Willwéber - Polievka.

MYJAVA, 12. 4. 2015 - Po trojtýždňovej pauze, ktorej dôvodom boli reprezentačná prestávka a preloženie zápasu s Podbrezovou kvôli nevyhovujúcemu terénu na ihrisku v Brezne, sa dnes večer Myjavčania predstavili konečne na domácom trávniku. Jarnú premiéru pred svojim publikom absolvovali v dueli s aktuálne posledným tímom tabuľky, mužstvom FK Dukla Banská Bystrica. Vzájomná bilancia dnešných súperov bola pred úvodným výkopom 25. kola Fortuna ligy 2014/2015 vyrovnaná - tri prehry, dve remízy a tri prehry, pričom Bystrica Myjave „nasúkala“ desať gólov, Myjava vojakom sedem. No a dnes sa z lepšieho výsledku tešili kopaničiari.

Úvod stretnutia veľa vzruchu na trávniku nepriniesol. Domáci gólman Hruška si síce na loptu siahol hneď v druhej minúte, ale žiadne vážne ohrozenie myjavskej svätyne to nebolo. Na druhej strane skúšal šťastie Daniel, no jeho presný center v 5. minúte obrana hostí zblokovala. Úspech nepriniesla ani nasledujúca séria myjavských rohových kopov, ale potom už bolo na trávniku viac vidno spartakovcov. Tí v 10. minúte predviedli peknú kombinačnú akciu, v ktorej využil Pekárovu prihrávku Duga a poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Banská Bystrica 1 : 0. Hostia si chceli vytvoriť streleckú príležitosť v dvoch akciách v 20. minúte, no v prvom prípade bol proti Černáček, v druhom Kolár. V 25. minúte vojaci zahrávali priamy kop, loptu brankár Hruška dokázal vyraziť len pred najbližšieho súperovho hráča, ktorý sa však zblízka nepresadil a Hruška aj jeho pokus zlikvidoval. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 27. minúte Polievka, ktorý v sklze nedorazil kotúľajúcu sa loptu vedľa žrde domácej brány. Hra sa postupne vyrovnala, avšak ďalšiu šancu na zmenu skóre mali v 32. minúte Myjavčania, kedy Duga zachytil loptu pred čiarou za bránou, hneď ju posunul Danielovi, no ten v dobrej pozícií Boroša neprekonal. Tesne vedľa mieril aj o dve minúty Pekár. Vyšlo to až domácemu kapitánovi Černáčkovi, ktorý sa presadil po rohovom kope v 41. minúte a zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. S týmto skóre sa tímy rozišli na polčasovú prestávku.

Do druhého dejstva hostia nastúpili s dvoma zmenami v zostave, keď Hrica a Rejdoviana na trávniku nahradili Šovčík a Snitka. A hneď v 48. minúte sa im podarilo skorigovať skóre. Vojaci zahrávali priamy kop, Hruška dokázal loptu len vyraziť pred seba a na Vajdovu dorážku už nestačil. Myjava - Banská Bystrica 2 : 1. Tutovku spálil v 51. minúte Snitka, keď nikým nebránený prestrelil myjavskú bránu. To o dve minúty potrestal Erik Daniel, ktorý v samostatnej akcii vsietil tretí gól do bystrickej siete. Myjava - Banská Bystrica 3 : 1. V 58. minúte bol brankár Hruška prekonaný a sieť istil na čiare obranca Jánošík. Hostia však v koncovke aj tak nemierili presne. V 60. minúte zakončoval nad brvno Kuzma a o minútu neskôr aj obranou tiesnený Daniel. Nepresadil sa. V 64. minúte podnikol individuálnu akciu Kuzma, ale jeho ešte tečovaná strela skončila len v Borošových rukaviciach. Vyloženú šancu zahodil po prvom myjavskom striedaní - odišiel Kuzma a nastúpil Peňaška - v 64. minúte Bílovský, keď v sľubnej pozícií minul bránu Dukly. V 75. minúte Bystrica po tretí raz vystriedala. Odišiel Faško a do hry sa zapojil Marinković. O dve minúty prestriedal aj Spartak, keď strelca prvého gólu Dugu vymenil Jastráb. V 82. minúte videlo 1424 prítomných divákov priamy kop Bystrice, ktorý zahrával Marinković. Jeho strela Hruškovi z rúk síce vypadla, ale pred dorážajúcimi hráčmi ju už stihol prikryť. No v 88. minúte Bystrica predsa ešte dokázala zdramatizovať vývoj zápasu. Marinković správne usmernil poodrážanú loptu za Hruškov chrbát a znížil náskok domácich na 3 : 2.

A tak to aj zostalo. Spartak Myjava svoju jarnú premiéru doma napokon zvládol a do tabuľky si konečne pripísal 3 body za víťazstvo. Hráči tak môžu v druhý víkendový deň ukončiť svoj niekoľkotýždňový sľub, že sa neoholia, kým nevyhrajú a žiletky či holiace strojčeky budú mať - na radosť manželiek a partneriek - opäť plno práce.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Myslím si, že pre diváka to bol dobrý zápas, lebo v zápase bolo veľa šancí, videli sme päť gólov. Keď sme zápas kontrolovali, dostali sme gól na 3 : 2 a zbytočne sme ho skomplikovali. Pre obidve mužstvá to bol dôležitý duel s tým, že my sme, keď to beriem aj s prípravou, dva mesiace nevyhrali. Preto sme dnešný zápas potrebovali vyhrať, „ukopať“ ho, čo sa nám podarilo, takže s tým sme spokojní. Ale na môj vkus mal súper príliš veľa šancí a to by sa nám doma stávať nemalo."

Štefan Rusnák, tréner FK Dukla Banská Bystrica:
"My sme smutní, ale neodohrali sme zlé stretnutie. Mali sme aj nejaké šance, dali sme dva góly, čo sa nám v zápasoch predtým nestávalo. Ale bohužiaľ sme znovu doplatili na chyby, ktoré súper dokázal potrestať a preto sme prehrali. Myslím, že dnes sme podali jeden z tých lepších výkonov. Hráči sa hlavne v II. polčase snažili hrať a streliť nejaké góly. Viac sme otvárali stred a súper mal šance. Zasa sme bez bodu a je to škoda, lebo doplácame na zbytočné chyby, ktoré robíme a potom strácame zápasy. Máme ešte nejaké stretnutia pred sebou a ja verím tomu, že budeme bojovať a snažiť sa v tých zápasoch prekvapiť."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA (12. 4. 2015):

Rozhodovali: Valášek - Slyško, Borsányi
Návštevnosť: 1.424 divákov
Góly: MYJAVA - 10' Duga, 41' Černáček, 54' Daniel; B. BYSTRICA - 49' Vajda, 88' Marinković
ŽK: MYJAVA - 37' Černáček, 63' Duga; B. BYSTRICA - 90+2' Boroš