24. kolo - FL 2014/15: Myjava podľahla o gól Podbrezovej

Fortuna liga 2014/2015, 24. kolo (29. 4. 2015)
ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ - SPARTAK MYJAVA 2 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička - Kolár, Jánošík, Černáček, Častulín (70. Janco) - Marček, Bílovský - Daniel, Duga (59. Jastráb), Ciprys - Kuzma

Zostava Podbrezovej: Penksa - Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško - Gál-Andrezly (90+. Šlapák), Kochan, Podio, Harvilko (74. J. Pančík) - Škutka, Nworah (61. Hovančík)

Dohrávaný zápas 24.kola Fortuna ligy začal prevahou mužov v čierno-bielych dresoch a už v 2.min. sa k zakončeniu dostal po rohovom kope Černáček. O tri min. prišla aj prvá veľká príležitosť v zápase, keď po hlavičke Kuzmu ratoval na bránkovej čiare jeden z domácich hráčov. Železiari po prvý raz výraznejšie pohrozili v 17.min., keď spoza pokutového územia mieril k žrdi Kochan, no Solnička stihol včas zasiahnuť. O 2 min. zakončoval Podio, bránu minul. Presnejšie zamieril v 24.min. Gál-Andrezly, no myjavský brankár si s jeho strelou poradil. O minútu zahrávali Myjavčania rohový kop a po druhýkrát v zápase zachránil hráčov Podbrezovej pred gólom odkop z bránkovej čiary. Po tomto okamihu sa dej I.polčasu odohrával prevažne v strede poľa bez výraznejších príležitostí. Až kým neprišiel nadstavený čas, v ktorom sa do dobrej palebnej pozície dostal Škutka, ale Solnička výborne zasiahol a zabránil mu skórovať. Mužstvá sa tak pobrali do kabín za bezgólového stavu.
   Po zmene strán najskôr dvakrát pokúšal strelecké šťastie Nworah. V 50.min. poslal strelou z jednej loptu privysoko a o 5 minút v dobrej pozícii do náručia Solničku. Spartakovci sa smerom dopredu nevedeli výraznejšie presadiť. Prišla však 69.min., zo strednej vzdialenosti vystrelil Daniel a Penksa pustil pomerne ľahkú strelu za svoj chrbát. Podbrezová – Myjava 0 : 1. O tri min. skočila nepríjemne pred myjavským „gólmanom“ lopta po strele Migaľu, ktorú napokon defenzíva kopaničiarov odpratala do bezpečia. V 77.min. hráči Podbrezovej vyrovnali, lopta pri štandardnej situácii skončila na hlave Kupčíka, ktorý ju poslal do siete. Podbrezová – Myjava 1 : 1. V 86.min. po strete Jastrába s Podiom v pokutovom území fúkol hlavný arbiter do píšťalky, ukázal na biely bod a nariadenú penaltu premenil Škutka. Podbrezová – Myjava 2 : 1.

Hlasy trénerov

Branislav Benko, tréner ŽP Šport Podbrezová: "Videli sme celkom zaujímavý zápas, veľa osobných súbojov. Mali sme hernú prevahu, aj s pár dobrými šancami, no brankár hostí dobre zachytal. Náš si pochvalu nezaslúžil, pretože takú polostrelu musí z bránky vyhlavičkovať. Sme šťastní, že po dlhých rokoch sme Myjavu zdolali, hráči si zaslúžia pochvalu za súdržnosť, bojovnosť, hlavne po inkasovanom góle."

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava: "My sme po štyroch dobrých zápasoch odohrali najslabší. Vedeli sme, že domáci budú pod tlakom, zápas bol nervózny, strelili sme vedúci gól a mohli ho ukončiť lepšie, aspoň na remízu. Neustrážili sme štandardku, vyrobili zbytočný faul v šestnástke, kde nás bolo dosť. Zápasu by svedčala remíza, domáci boli možno bojovnejší."

Góly: 77. Kupčík, 87. Škutka z pok. kopu - 69. Daniel
Rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Jankovič
ŽK: Pančík - Duga, Jastráb, Marček
Návštevnosť: 2125 divákov