28. kolo - FL 2014/15: Myjava v Dunajskej Strede nebodovala

Fortuna liga 2014/2015, 28. kolo (5. 5. 2015)
FK DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička - Kolár, Jánošík, Černáček (46. Častulín), Švec - Bílovský - Daniel (85. Janco), Peňaška, Cypris (60. Jastráb) - Kuzma, Pekár

Zostava Dunajskej Stredy: Polaček - Turňa, Michalík, Tóth, Szabó - Ljubičič, Straka (59. Ľupták) - Brašeň, Sesar (62. Pape Sarr), Štepanovský - Szarka (85. Černák)

Na zápas 28.kola Fortuna ligy cestovali hráči Myjavy do Dunajskej Stredy. Zasiahnuť do hry nemohli vykartovaní Marček a Duga, naopak po jednozápasovom treste už mohol nastúpiť Pekár. Naši hráči začali lepšie ako súper, v 6.min. hlavičkoval tesne vedľa Jánošík. O dve minúty centroval z ľavej strany Pekár, Poláček v bráne DAC trochu situáciu podcenil a lopta tak prišla až k Danielovi, ktorý z veľkého uhla rozvlnil bočnú sieť. V 14.min. prihrával pred bránu Peňaška, lopta ale bola pre Pekára mierne pridlhá. Hráči Dunajskej Stredy udreli gólovo hneď z prvej vážnej situácie, kedy v 15.min. vysunul Straka kolmou prihrávkou Štepanovského, ten pohotovo vystrelil a aj keď Solnička stihol nohou loptu zasiahnuť, tá napokon doputovala až do siete. Dunajská Streda – Myjava 1 : 0. V 35.min. pohrozil po prvýkrát v zápase Szarka, ale Solnička vyškriabal jeho hlavičku nad brvno. Ten istý hráč bol vo veľkej šanci aj v závere I.polčasu, strela z jeho kopačky opečiatkovala žrď myjavskej brány.
   Po zmene strán zakončoval akciu kopaničiarov v 50.min. Kuzma, bránu však minul. V 56.min. vystrelil tesne mimo brány z hranice pokutového územia Brašeň. O minútu otáľal s odkopom Kolár vo vlastnom pokutovom území, lopta pri následnej neprehľadnej situácii skončila napokon tesne mimo brány. Hráči Dunajskej Stredy boli aktívnejší a vypracovali si aj ďalšie príležitosti. V 63.min. skončila mimo priestoru troch žrdí strela Sarra a rovnako aj Szarku o minútu neskôr. V 66.min. hlavičkoval dôrazne Michalík a Solnička reflexívnym zákrokom živil nádej na bodový zisk. O minútu videlo 1891 prítomných divákov strelu Daniela na opačnej strane ihriska, no chýbala jej presnosť. V ostatnom čase ešte skúšali strelecké šťastie Dunajskostredčania Szarka a Szabó, ale Solničku už neohrozili. Zo Žitného ostrova si teda spartakovci body nepriviezli a podľahli domácemu tímu Dunajskej Stredy 0 : 1.

Hlasy trénerov

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: "Dnes to nebol ľahký zápas, hrali sme proti dobre organizovanému mužstvu. Po našej sérii piatich prehier a vypadnutí z pohára sme snažili vyhrať tento zápas. Čo hráčom môžem vyčítať, je len druhý gól, čím by ukľudnili priebeh zápasu. Keď som prišiel do Dunajskej Stredy, videl som, že máme najlepších fanúšikov v lige. Prial by som si, aby sme spolu - mužstvo, klub a fanúšikovia - išli spolu za úspechom."

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava: "Do Dunajskej Stredy sme prišli s úmyslom bodovať, čo sa nám nepodarilo, preto som sklamaný. Domáci prakticky z prvej šance dali gól. Dobre sa bránili, ťažko sme sa presadzovali. V druhom polčase po našich chybách si vypracovali ďalšie šance. Víťazstvo DAC je preto zaslúžené."

Gól: 15.Štepanovský
Rozhodovali: Glova - Somoláni, Žákech
ŽK: Černáček
Návštevnosť: 1891 divákov