29. kolo - FL 2014/15: Myjava tretí raz po sebe s prehrou

Fortuna liga 2014/2015, 29. kolo (8. 5. 2015):
SPARTAK MYJAVA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 3 : 6 (1 : 1)

Solnička - Švec (85' Jastráb), Černáček /K/, Jánošík, Častulín - Bílovský, Marček - Kolár, Pekár, Daniel - Kuzma.

Zostava Slovana Bratislava:
Krnáč - Čikoš, Saláta, Niňaj (87' Záhumenský), Gorosito - Milinkovič /K/ (81' Peltier), Simović, Lásik, Soumah (73' Oršula) - Mészáros, Zreľák.

MYJAVA, 8. 5. 2015 - Po dvoch zápasoch na ihriskách hostí sa Myjava predstavila pred domácimi tribúnami v zápase 29. kola Fortuna ligy 2014/2015 s bratislavským Slovanom. Úvodnému výkopu predchádzalo oficiálne poďakovanie a rozlúčka s dlhoročným hráčom kopaničiarov, Pavlom Kosíkom, ktorý pre zdravotné problémy pred jarnou časťou súťaže skončil s aktívnym futbalom.

Úvod stretnutia bol pomerne vyrovnaný a svižný, hra sa prelievala zo strany na stranu. V 7. minúte sa do dobrej pozície dostal Pekár, ale zblízka prestrelil belasú svätyňu. O tri minúty neskôr prišiel nedovolený zákrok Salátu na Pekára v šestnástke a hlavný arbiter Vnuk ukázal na biely bod. Loptu si naň postavil práve faulovaný Pekár a nedal Krnáčovi šancu. Myjava - Slovan 1 : 0. V 13. minúte reflexívne zasiahol Solnička a zmaril šancu hostí na vyrovnanie. Rovnako nepochodil ani kapitán Slovana Milinkovič, ktorého strela skončila priamo v rukaviciach myjavského gólmana. V 22. minúte rozbehnutý Pekár vyslal dlhý center do pokutového územia hostí a chýbal len kúsok, aby naň Kuzma dočiahol a zužitkoval svoju príležitosť. V 35. minúte skúšal šťastie Milinkovič, ale mieril privysoko. V ďalšej minúte zakončoval Pekár, no lopta prešla tesne vedľa žrde. Prišla však 37. minúta a chybné vybehnutie brankára Solničku, čo zužitkoval Soumah a zblízka vyrovnal na 1 : 1. V 42. minúte prišiel brejk Myjavy, na jeho konci stál Kuzma, ktorého hlavička zazvonila na brvne Krnáčovej brány. Stav sa tak nemenil a na polčasovú prestávku odchádzali tímy za nerozhodného stavu.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie belasí a už v 49. minúte sa radovali z gólu. Do vedenia svoj tím poslal hráč s číslom 27 na drese, Simović. Myjava - Slovan 1 : 2. O štyri minúty sa znova radovali hostia. Využili štandardnú situáciu a po rohovom kope sa presadil Zreľák. Myjava - Slovan 1 : 3. Trápenie kopaničiarov pokračovalo aj ďalej a v 64. minúte po priamom kope zamieril medzi žrď a Solničkovu rukavicu Niňaj. Myjava - Slovan 1 : 4. V 68. minúte strieľal na bránu Kolár, ale zatočená lopta skončila len v Krnáčových rukách. O minútu neskôr sa však usmialo šťastie aj na spartakovcov a Kuzma znížil gólové manko. Myjava - Slovan 2 : 4. V 73. minúte prišlo na rad prvé striedanie zápasu, keď na strane Slovana nahradil Soumaha v hre bývalý hráč Spartaka Myjava Filip Oršula. A bol to práve on, kto pridal piaty gól do myjavskej siete. Ten padol v 79. minúte. No gólové hody pokračovali. Už o minútu mieril presne Mészáros a bolo 6 : 2 pre Bratislavu. Gólové počítadlo sa napokon zastavilo až na čísle 9, a to preto, lebo ešte v samom závere usmernil loptu za vlastného brankára Saláta. Zápas tak skončil divokým skóre 3 : 6.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas sa hodnotí veľmi ťažko. I. polčas bol vyrovnaný, možno sme mali viac vyložených šancí. Ťažko sa hrá proti takému súperovi, ako je Slovan, keď im dovolíme v II. polčase dať zo šiestich akcii päť gólov. Ako sa hecovali hostia, tak sme sa hecovali aj my v kabíne. Bohužiaľ, vyšli sme z kabíny a z dvoch situácii sme dostali dva lacné góly. Ťažko môžem hráčom niečo vyčítať, lebo aj za stavu 1 : 4 chceli s výsledkom niečo urobiť. Dali sme na 2 : 4, len potom prišli ďalšie dve chyby. Súper bol maximálne efektívny. Môžem súhlasiť, že to bol pre divákov dobrý futbal. Ale z našej strany bolo strašne veľa chýb a keď budeme robiť takéto chyby, tak nemáme šancu, aby sme bodovali."

Ján Švehlík, tréner Slovana Bratislava:
"My sme veľmi radi, že sme získali veľmi cenné tri body v boji o európsku súťaž. V I. polčase to nevyzeralo na takéto jednoznačné víťazstvo. Myslím, že to bola reklama pre futbal. Deväť gólov, z toho sedem v jednom polčase, je niečo neuveriteľné. Myslím, že nám pomohol začiatok II. polčasu. Hráči sa v kabíne vyhecovali, chceli tento zápas vyhrať. V priebehu piatich minút sme dali dva góly. Potom sme ešte zvýšili na 4 : 1 a myslím, že zápas bol rozhodnutý. Sme veľmi radi, že sme proti tak kvalitnému súperovi získali tri body."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA (8. 5. 2015):

Rozhodovali: Vnuk - Chládek, Kováč
Návštevnosť: 2.083 divákov
Góly: MYJAVA - 11' Pekár (pokutový kop), 69' Kuzma, 90' Saláta (Slovan BA - vlastný); SLOVAN - 38' Soumah, 49' Simović, 52' Zreľák, 64' Niňaj, 79' Oršula, 80' Mészáros
ŽK: MYJAVA - 70' Marček; SLOVAN - 10. Saláta