30. kolo - FL 2014/15: Oslabená Myjava podľahla Trenčínu

Fortuna liga 2014/2015, 30. kolo (16. 5. 2015)
AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 3 : 1 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Urminský – Kolár, Jánošík, Častulín, Švec (27. Solnička) – Marček, Bílovský – Daniel, Pekár, Cypris - Kuzma

Zostava Trenčína: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Guba, Bero (86. Kleščík), Rabiu (77. Koolwijk), Van Kessel - Jairo (83. Mondek)

V 30.kole Fortuna ligy cestovali hráči Myjavy do neďalekého Trenčína. V 9.min. vznikla prvá príležitosť domáceho celku, najskôr si Urminský poradil so strelou jedného z Trenčanov, pričom akcia ešte pokračovala a na jej konci rozvlnil sieť Ramon, ktorý sa však nachádzal v ofsajdovom postavení. O minútu videli diváci šancu aj na druhej strane ihriska, keď po rohovom kope hlavičkoval Kuzma a Šemrinec reflexívne zasiahol. V 15.min. sa Kuzma zbavil brániaceho hráča, prihral spätne na nabehnutého Bílovského, ktorý z hranice pokutového územia prestrelil bránu. V 20.min. prišiel o loptu Jánošík, Guba sa mohol rútiť na myjavskú bránu, proti bol však Urminský, ktorý vybehol za pokutové územie a šancu mu zmaril. Dej zápasu výrazne ovplyvnila 25.min. Bero sa ocitol za myjavskou obranou, šiel na Urminského a v pokutovom území ho chcel prelobovať. Náš brankár rukou zasiahol loptu a následne došlo k stretu oboch hráčov. Hlavný arbiter však zapískal pokutový kop a zároveň Urminského vylúčil. Toho na ihrisku nahradil Solnička. K realizácii penalty sa postavil Rundić a nemýlil sa. Trenčín – Myjava 1 : 0. V rozmedzí 33. a 34.min. dva razy pohrozil Jairo, skóre sa nemenilo. V 37.min. zahrávali kopaničiari priamy kop, na center si nabehol Marček a hlavou usmernil loptu do sita. Trenčín – Myjava 1 : 1. Aktivita našich hráčov neutíchala ani v oslabení, v 39.min. vystrelil pekne Pekár a narobil Šemrincovi starosti. O minútu mal po rohovom kope gól na kopačke Častulín, zblízka však poslal loptu privysoko. V 42.min. skončila Rabiova strela nad myjavskou bránou.
   Po zmene strán Trenčín zvýšil aktivitu, v 50.min. zakončil Van Kesel vedľa brány. V 55.min. sa dokázal individuálne presadiť v našom pokutovom území Jairo a lopta skončila v bráne. Trenčín – Myjava 2 : 1. V nasledujúcich minútach zamestnávali Trenčania brankára Solničku. Ten v 66.min. vyrazil strelu Čögleya, v 68.min. zasahoval pred Rabiom a o ďalšiu minútu zmaril šancu Jairovi. V 78.min. sa k zahraniu priameho kopu postavil striedajúci Koolwijk a strelou do „šibenice“ nedal nášmu brankárovi šancu. Trenčín – Myjava 3 : 1. V 83.min. si Solnička poradil s Čögleyovou prudkou strelou. Spartakovci bojovali, v 85.min. prenikol po pravej strane Daniel a spätnou prihrávkou našiel Bílovského, no skóre sa už nemenilo. Rovnako ani po zakončení Mondeka k žrdi na opačnej strane. Oslabená Myjava tak podľahla Trenčínu 1 : 3.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Sme šťastní, že sme zápas vyhrali. Každý krok je pre nás ťažší a ťažší. Prvý polčas sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Prvý polčas sme to neboli my. Dali sme gól z jedenástky, súper však zo štandardky rýchlo vyrovnal. To by sa nemalo stávať. Cez polčas sme vstúpili do hráčov, aby sa prebrali. Po prestávke bola hra z našej strany slušná, premenili sme aj šance."

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava: "Som sklamaný z toho, ako sme zápas prehrali. Môžem hodnotiť iba prvých 25 minút, kde mal zápas dobré tempo aj úroveň. Od prísneho vylúčenia sa to hodnotí ťažko. V Trenčíne by mala problémy s desiatimi hráčmi aj Barcelona. Chceli sme tu niečo uhrať, ale bohužiaľ... Som spokojný s výkonom, ale nie so spôsobom, ako sme zápas prehrali. Domáci nepotrebujú, aby 65 minút hrali o jedného hráča naviac."

Góly: 29. Rundič (z 11 m), 55. Jairo, 78. Koolwijk - 37. Marček
Rozhodovali: Michlian - Slyško, Tomčík
ŽK: Marček, Častulín
ČK: 26.Urminský
Návštevnosť: 2912 divákov