32. kolo - FL 2014/15: Myjava v predposlednom kole aspoň s bodom

Fortuna liga 2014/2015, 32. kolo (23. 5. 2015):
SPARTAK MYJAVA - MFK RUŽOMBEROK 1 : 1 (1 : 1)

Urminský - Švec, Jánošík, Častulín, Kolár - Bílovský, Marček /K/ - Jastráb (63' Ciprys), Pekár, Daniel - Kuzma (68' Peňaška).

Zostava Ružomberka:
Nikolić - Rosa, Kružliak, Maslo /K/, Lupták - Nagy (60' Janič), Gerát - Boszorád, Vavrík, Zošák (46' Almaský) - Masaryk (82' Kotora).

MYJAVA, 23. 5. 2015 - V poslednom zápase anglického týždňa si Spartak Myjava dnes podvečer pred domácimi tribúnami zmeral sily s tímom MFK Ružomberok. Išlo o predposledný zápas kopaničiarov aktuálneho súťažného ročníka Fortuna ligy, pričom cieľ spartakovcov bol jasný. Po neúspešnej päťzápasovej sérií získať konečne tri body a pobiť sa tak o šieste miesto v tabuľke.

V prvých minútach stretnutia pôsobila hra na trávniku vyrovnane, žiadnu výraznejšiu príležitosť na otvorenie skóre prítomní diváci nevideli. Prišla však 5. minúta a s ňou kombinácia dua Pekár - Daniel, na konci ktorej stále práve Erik Daniel a prekvapil brankára hostí Nikolića. Myjava - Ružomberok 1 : 0. Liptáci zvýšili útočnú snahu v 9. minúte, kedy lopta poletovala v šestnástke Myjavy, ale gólová príležitosť z toho napokon nebola. V 15. minúte skúšal vyrovnať Lupták, jeho zatočená strela však mierila nad myjavskú svätyňu. Myjavčania chceli pohroziť v 27. minúte po rohovom kope, loptu však z pokutového územia stihla obrana Ružomberčanov vykopnúť. Napokon sa však dočkali aj hostia, keď v 38. minúte vysoká lopta skončila na nohe voľného Boszoráda a ten sa zoči-voči Urminskému nemýlil. Myjava - Ružomberok 1 : 1. V 41. minúte len tesne nedočiahol na centrovanú loptu v dobrej pozícií Kuzma. Do konca prvého dejstva si už ani jeden zo súperov vyloženú šancu nevytvoril, Liptáci nevyužili ani priamy kop v nadstavenej minúte a tímy sa rozišli do kabín za nerozhodného stavu.

Do druhého polčasu nastúpili Ružomberčania s jednou zmenou v zostave, keď Zošáka nahradil na trávniku Almaský. V 51. minúte dvakrát centroval pred Nikolićovu bránu Pekár, no následná dorážka do siete kopaničiarom nevyšla. Ten istý hráč dobre namieril strelu z priameho kopu v 56. minúte a gólman hostí vyrážal loptu na roh. V 63. minúte Myjava po prvý raz vystriedala. Do hry nastúpil Ciprys a odišiel Jastráb. V 69. minúte Nikolić len tesne vyrazil loptu pred kopačkou čerstvého Ciprysa, ktorý mohol poslať Myjavu opäť do vedenia. O minútu neskôr zasa vyprášil jeho rukavice strelou po zemi Pekár. V 72. minúte vyvolalo nespokojnosť divákov na tribúnach zastavenie unikajúceho Peňašku v šestnástke hostí, ktorý by inak mohol sólovo zakončiť. Rozhodca však nereagoval. V 78. minúte pálil Kolár, brankár jeho strelu vyrazil pred seba a k dorážke už obrancovia hráčov Myjavy nepustili. Do konca zápasu sa už Spartaku napriek snahe a tlaku nepodarilo pridať druhý presný zásah, úspešní neboli ani Liptáci a stretnutie sa skončilo nerozhodne 1 : 1.

O týždeň v rovnakom čase privítajú kopaničiari v domácom prostredí tím MFK Košice a rozlúčia sa tretím rokom svojho pôsobenia v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Po neúspešných výsledkoch sme dnes chceli vyhrať. Jediné, čo ma mrzí je to, že sme nevyhrali. Chlapci išli na doraz, mali sme dosť príležitostí, aby sme zápas rozhodli. Nepodarilo sa nám to a výsledok je taký, aký je. Spokojný som s výkonom, nespokojný s výsledkom."

Ivan Galád, tréner MFK Ružomberok:
"Náš výkon sa mi dnes nepáčil. Paradoxne sme získali bod, ale nie som spokojný s našou hrou, pretože aj v Senici, aj v ostatných zápasoch sme hrali lepšie, futbalovejšie. Pochváliť môžem veľmi pekné prostredie, veľmi úprimných domácich. V zápase sme mali ukázať viac futbalovej kvality."