33. kolo - FL 2014/15: Na záver sezóny ďalšia remíza Myjavy a konečné 9. miesto

Fortuna liga 2014/2015, 33. kolo (31. 5. 2015):
SPARTAK MYJAVA - MFK KOŠICE 1 : 1 (1 : 0)

Hruška - Švec, Marček /K/, Častulín, Kolár - Bílovský - Ciprys (80' Peňaška), Pekár, Daniel, Jastráb (77' Janco) - Kuzma (85' Ferenčič).

Zostava Košíc:
Tofiloski - Dordević, Pavúk, Žebík, Tóth - Vancák (68' Hirjak) - Haskić, Pačinda (87' Jonec), Dimun, Viazanko /K/ - Diaby (34' Kubík).

MYJAVA, 23. 5. 2015 - V samotnom závere Fortuna ligy 2014/2015 sa kopaničiari predstavili opäť pred domácimi tribúnami. Ich súperom bol v zápase 33. kola tím, ktorý sa v posledných týždňoch často objavuje v hľadáčiku médií v súvislosti s pravdepodobným nedobrovoľným zostupom do II. ligy, MFK Košice. Napriek všetkým špekuláciám, bolo dnes určite o čo hrať a hoci to spartakovci nemali celkom vo svojej moci, predsa mohli po zisku troch bodov pomýšľať na konečnú 6. priečku v tabuľke.

Do stretnutia vstúpili lepšie domáci a už v 5. minúte sa radovali z gólu, ktorý vsietil po Danielovom centri zvnútra šestnástky Štefan Pekár. Naďalej aktívnejší Myjavčania sa tlačili do zakončenia aj v 11. minúte, no strelecký pokus Ciprysa obrana hostí zblokovala. O štyri minúty neskôr uchmatol loptu spred Kuzmovej kopačky košický gólman Tofiloski. Ten s pomocou obrancu zasahoval aj v 18. minúte, inak by sa do šance mohol dostať opäť pri bráne postavený Kuzma. Odpoveď Košičanov na útočnú snahu čierno-bielych o minútu neskôr nebola dôrazná, s ľahkou strelou po zemi nemal Hruška problém. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu a veľa vzruchu na tribúnach nevyvolala. V 35. minúte Košičania prvý raz vystriedali, keď odchádzajúceho Diabyho na ihrisku nahradil Kubík a o malú chvíľu neskôr si na loptu siahol Hruška. Práve Kubík potom v 39. minúte zatočil loptu nad myjavskú sieť. Hostia nevyužili svoju príležitosť na vyrovnanie ani v 42. minúte po priamom kope a prvý polčas tak skončil s jednogólovým náskokom Spartaka Myjava.

V druhom dejstve hry sa strelou z prvej v 50. minúte skúšal presadiť Pačinda. Nemieril však presne. Rovnako pochodil o dve minúty Kolár, ktorý Tofiloskeho bránu prekopol. V 54. minúte Ciprysova delovka trafila košického brankára, k dorážke sa už ďalší Myjavčania nedostali. V 65. minúte po Vancákovom faule lietala lopta v šestnástke hostí, Tofiloski ju viackrát vyrazil, no nikomu zo spartakovcov sa napokon nepodarilo upratať loptu za jeho chrbát. Bez gólu bol aj tlak a útočná kombinácia Myjavy v nasledujúcej minúte. V 72. minúte mohlo byť 2 : 0 pre Myjavu, no Pekár sa v sólo prieniku rozhodol miesto zakončenia prihrať a loptu tak získali Košičania. Tí v ďalšej minúte zahrávali priamy kop, v ktorom preverili pozornosť brankára Hrušku. Tu sa ešte hostia z gólu neradovali, no v 74. minúte to zmenil Viazanko a zblízka vyrovnal na 1 : 1. V 77. minúte kopaničiari po prvý raz vystriedali. Do hry nastúpil Janco a na lavičku si šiel sadnúť Jastráb. No stav do konca zápasu už nezmenila ani Kolárova tečovaná strela v 89. minúte a posledný fortunaligový duel v sezóne sa skončil rovnako, ako pred týždňom, remízou 1 : 1. Vzhľadom na ostatné výsledky si tak Spartak Myjava do klubovej kroniky zapíše 9. miesto v ročníku 2014/2015.

Na záver Spartak Myjava vyslovuje poďakovanie všetkým svojim priaznivcom za podporu a teší sa na stretnutie s fanúšikmi vo Fortuna lige 2015/2016, ktorá zrejme začne v treťom júlovom týždni. Ďakujeme!

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"My sme si v dnešnom zápase vypili kalich horkosti až do dna. Celá jar bola pre nás akoby zakliata. Pretože minulý týždeň sme mali zápas tiež rozbehnutý na víťazstvo a dnes to bolo to isté. My sme asi vtedy v zápase so Zlatými Moravcami, ktorý sme takisto neudržali, urazili šťastenu. Mohli sme skončiť šiesty, takto to umiestnenie je také, aké je. V dnešnom zápase sme boli lepším mužstvom, mali sme zápas za stavu 1 : 0 rozhodnúť. Mali sme na to dve, tri príležitosti, ale nerozhodli sme ho..."

Marek Fabuľa, tréner MFK Košice:
"Myjava vstúpila do zápasu veľmi dobre, nedovolila nám rozvinúť nejakú akciu, boli agresívni. Problém nám robil terén a rýchla lopta. Dostali sme z nášho pohľadu lacný gól po nedorozumení, kedy sme nechali voľných dvoch hráčov, aj toho, čo centroval, aj toho, ktorý hlavičkoval. Po polčase sme to trochu preskupili a som rád, že sme vyťažili z minima maximum. Sme veľmi šťastní, že sme uhrali bod a taktiež, že sme uhrali 6. miesto. Som pyšný na chlapcov a aj touto cestou im chcem všetkým poďakovať."