7. kolo - II. liga muži: Derby vo Vrbovom vyhrala Myjava

7. kolo (12. 9. 2009) :
FK VRBOVÉ - TJ SPARTAK MYJAVA 0:1 (0:1)

Solnička, Hyža (Stančík), Zverec, Černáček, Kumančík, Dirnbach, Duga, Bončo, Sloboda (Mihál), Kročian (Horeš), Kosík.

Derby stretnutie si prišlo pozrieť do Vrbového asi tristo fanúšikov z Myjavy, ktorí svoju prítomnosť dávali jasne najavo, najmä keď domácich divákov bola možno stovka. A nakoniec sa ukázalo, že kto z Myjavy prišiel, neľutoval.

V prvom polčase hrali Vrbovania s podporou dosť silného vetra v chrbte. Hoci prvé štyri minúty patrili Myjavcom, ani strela Zvereca či zakončenie Bonča úspech neprinieslo. V 8. minúte kopali domáci prvý priamy kop z 23 metrov, no strelu do vinkľa brankár Solnička bravúrne vytlačil na brvno a lopta nasledovala von z ihriska. O minútu kopali domáci druhý nebezpečný priamy kop z 28 metrov a skákavú loptu Solnička výborne vyrazil do boku, kde ju obrancovia "upratali" do bezpečia. V 12. minúte stretnutia unikol Sloboda po pravej strane do šestnástky, v pravo na jej hranici bol faulovaný obrancom domácich. Rozhodca faul "vytiahol" mimo šestnástky a Myjavci kopali priamy kop. Ten Zverec zakrútil na prednú tyč presne na nabiehajúceho spoluhráča a Dirnbach hlavou skóroval. 0:1. V 16. minúte tvrdú strelu ľavačkou domáceho Kubiša Solnička opäť výborne vyrazil a obrancovia zahrali loptu do bezpečia. V 19. minúte pekne rozohrali Myjavci akciu Hyžom na Dirnbacha, ktorý zacentroval z uhla na Kosíka. Ten chrbtom otočený k domácej bráne loptu do siete neprepasíroval, no odrazila sa k Bončovi, ktorý zo 7 metrov prestrelil domácu bránu. Z ďalšej hosťujúcej akcie nasledoval myjavský rohový kop, ktorý znova Dirnbach hlavičkoval. Tento krát pozdĺž celej brány už prekonaného domáceho brankára Sedláčka. Vrbovani mali šťastie. Potom sa akcie striedali na oboch stranách a zakončenia Kumančíka i domáceho Kubiša gól nepriniesli. Od 31. minúty pritlačili domáci, čo vyvrcholilo ich šancou, ale Jelšic zakončil z päťky pozdĺž Solničkovej brány až do autu. Hostia si vydýchli. Dôležitý moment pre ďalší vývoj stretnutia prišiel v 40. minúte. Výbornú kolmú prihrávku v strede ihriska prebral Kosík, išiel sám na domáceho brankára a stopér Vrbového Samuel ho zo zadu fauloval, za čo videl červenú kartu. Z priameho kopu Bončovu ľavačku domáci brankár "prečítal" a loptu chytil do náručia.
Do druhého polčasu nastúpili Myjavci s početnou výhodou i vetrom v chrbte. Už v prvých troch minútach mohol skórovať Sloboda za hostí a Kubiš z priameho kopu na domácej strane. V 56. minúte totálnu tutovku nepremenil Sloboda, keď po výbornej akcii Hyžu cez Bonča Sloboda zo siedmich metrov zakončil, ale domáci brankár jemne gólovú strelu tečoval a tá skončila centimetre mimo jeho brány. V 59. minúte domáci "závar" na tri krát myjavská obrana odvrátila aj so šťastím do bezpečia. V týchto minútach hostia zbytočne rozohrávali dozadu, špekuľovali viackrát tak, ako by si pýtali gól. Na šťastie, domáca strelecká muška bola riadne vychýlená. V 62. minúte opäť daroval rozhodca domácim priamy kop, Zverec však loptu vystihol a odkopol do bezpečia. V 63. minúte veľkú šancu vypracoval Kosík pre Bonča so Slobodom, ktorí sa ponúkali, až nedokázali ani jeden skórovať. Vzápätí Slobodu striedal Mihál. O minútu Zverecova strela letela nad domácu bránu, aby ďalšiu dobrú príležitosť na skórovanie nepremenil agilný Bončo. V 66. minúte po ďalšom myjavskom útoku domáci brankár Sedláček vyrazil loptu len pred Kročiana, ktorý však hlavou netrafil z päťky opustenú domácu bránu. V tej istej minúte unikol po ľavej strane Kročian, výborne zacentroval na opačnú stranu, kde v ďalšej tutovke Mihál strelil z voleja tvrdo, no vedľa brány. Potom Horeš vystriedal Kročiana, aby následná domáca strela letela tesne vedľa Solničkovej brány. Od 77. minúty domáci hráči zatlačili Myjavcov pred ich šestnástku, ale šancu si nevypracovali. Na druhej strane pekne potiahol akciu Hyža po pravej strane, Robo Horeš však nezakončil presne. V samom závere za diváckeho potlesku ešte striedal po trojmesačnej pauze zavinenej zranením aj Vlado Stančík, ktorý vymenil Dirnbacha. No ani on už zo Zverecovho centra neskóroval a tak po nastavenom čase sa hostia tešili za mohutných ovácií svojich priaznivcov zo zaslúženého víťazstva a zisku troch bodov.

A tak po troch domácich remízach a výhre v Nitre si Myjavci odviezli v derby zápase úplne zaslúžene tri body, čím vynegovali mínusové body z tabuľky pravdy.