V prvom zápase na sústredení sa zrodila remíza s Brnom

Prípravný zápas (24. 6. 2015)
FC ZBROJOVKA BRNO - SPARTAK MYJAVA 2 : 2 (2 : 2)

Zostava Myjavy
I.polčas: Solnička – Múdry, Banovič, Častulín, Chovanec – Pekár, Kóňa, Marček – Daniel, Sládek, Ferenčič
II.polčas: Hruška – Švec, Jánošík, Černáček, Egri – Kolár, Flamík, Copko – Vávra, Kuzma, Janco

Zostava Brna: Melichárek – Pašek, Buchta P., Malík, Keresteš – Vávra, Zavadil, Lacko, Škoda – Moukanza – Čtvrtníček

Góly: 16.P.Buchta, 27.Škoda – 1. a 42.Sládek

Sústredenie v Luhačoviciach pokračovalo tretím dňom, v rámci ktorého odohrali hráči Myjavy aj prípravný zápas. V neďalekom Uherskom Brode im bol súperom tím Zbrojovky Brno. Káder bol rozdelený na dve jedenástky, pričom každá odohrala jeden polčas. V tej úvodnej sa predstavil v myjavskom drese aj Patrik Banovič, ktorého testujeme.
   Podaktorí diváci si ešte nestihli ani nájsť svoje miesto na štadióne a už videli loptu v sieti. Našim hráčom totiž vyšla akcia hneď v úvodnej minúte a Sládek otvoril zápasové skóre. Brno – Myjava 0 : 1. Odpoveď súpera prišla po štvrťhodine hry, kedy sa po štandardnej situácii presadil P. Buchta. Brno – Myjava 1 : 1. O tri minúty vysunul Kóňa prihrávkou Chovanca na ľavom kraji, ten prihral Sládekovi, ktorý z otočky poslal loptu tesne vedľa brány. V 27.min. sa ujali hráči Zbrojovky vedenia, chybu v našej defenzíve využil na strelenie gólu Škoda. Brno – Myjava 2 : 1. V 33.min. vystihol súperovu „malú domov“ Sládek, šiel sám na brankára, ale skórovať sa mu tento raz nepodarilo. Vyšlo mu to v 42.min., kedy zabojoval o loptu na pravom kraji pokutového územia Daniel, pred bránou našiel nepokrytého Sládeka, ktorý pohodlne usmernil loptu do siete. Brno – Myjava 2 : 2. V závere I.dejstva hry si vypracovali naši hráči ešte dve sľubné príležitosti na skórovanie. Najskôr preveril Melicháreka v súperovej bráne Pekár a o chvíľu neusmernil za súperovho „gólmana“ loptu Ferenčič, ktorého našla na zadnej žrdi Danielova prihrávka.
   Po zmene strán ako prvý mieril do priestoru troch žrdí Copko. Postupne malo viac z hry Brno a po hodine hry zblokoval Prichystalov strelecký pokus Černáček mimo brány. Z následného rohového kopu hlavičkoval nepresne Malík. V 69.min. bol preverený strelou z uhla Hruška. Pozorná defenzíva spartakovcov už nepustila hráčov Brna do konca zápasu do vyloženej šance a poradila si aj s najvážnejšou situáciu z 86.min., kedy skončila nepríjemná strela jedného zo súperových hráčov tečovaná mimo brány. Zápas tak skončil zmierlivou remízou 2 : 2.

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): „Samotné zloženie mužstva, ktoré bolo rozdelené na dve jedenástky, pričom každá jedenástka odohrala 45 minút, svedčí o tom, že sme chceli rovnomerne rozložiť záťaž a zápasovú kondíciu, keďže sme šli z plného tréningu. V tomto smere splnil zápas veľmi dobre účel. V I.polčase to bolo o vysokej agresivite, o súbojoch a Brno sa prezentovalo nepríjemným spôsobom hry. Malo fyzicky zdatných a vysokých hráčov a týmto spôsobom sa snažilo prekonať našu obranu. Som rád, že sa v našej hre vyskytli momenty, ktoré chceme, aby tam boli, na ktorých pracujeme počas tréningových dní. Okrem dvoch pekných gólov sme mali ešte tri – štyri veľmi dobré možnosti, z ktorých sme mali vyťažiť góly. Z tohto pohľadu panuje spokojnosť s prvým polčasom. V druhom polčase už prichádzalo viac ku stratám lôpt a technickým nedostatkom, ktoré budeme musieť odstraňovať, aby sa nevyskytovali. Treba brať do úvahy, že v II.polčase v druhej jedenástke prevládala partia mladých hráčov, ktorí teraz len vyšli z dorastu. Takže v tomto prípade je to ešte akceptovateľné a pochopiteľné.“