SPARTAK MYJAVA - FC NITRA 2 : 1 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Chovanec, Častulín, Banovič, Beňo – Pekár, Kóňa, Marček (K) – Piroska, Sládek, Daniel

Zostava Nitry: Hipp (61.Stránsky), Durek, Petráš (K) (61.Dubeň), Kolmokov, Kotrík, Urblík, Charizopoulos, Morong (31.Rakovan), Ivančík, Paukner, Valenta

Góly: 16. a 44.Daniel - 49.Petráš

Do prvého zápasu vstúpili naši hráči aktívne a od úvodu diktovali tempo hry. Do zakončenia sa v 6.min. dostal Pekár a v 11.min. Daniel, v oboch prípadoch zasahoval brankár Hipp. Po štvrťhodine hry sa už ujala Danielova strela, ktorá skončila v sieti. Myjava – Nitra 1 : 0. V 20.min. zakončoval tesne vedľa Sládek a rovnako mimo priestoru brány skončilo aj zakončenie Marčeka z 32.min. Hostia z Nitry pohrozili v I.dejstve iba v 39.min., kedy po rohovom kope mieril nepresne Valenta. V závere I.polčasu ešte kopaničiari zvýšili náskok, Piroska ponúkol gól Danielovi, ktorý po druhý raz v zápase zamieril presne. Myjava – Nitra 2 : 0. Po zmene strán sa Nitranom podarilo skorigovať výsledok hneď v 49.min., pri štandardnej situácii skóroval Petráš. Myjava - Nitra 2 : 1. Naši hráči naďalej dominovali, brankár hostí sa zaskvel pri strelách Chovanca v 50.min. a aj Pirosku o tri minúty neskôr. V 75.min. vystrelil spoza pokutového územia Pekár, Stránsky vyrazil. Diváci sa mali aj naďalej na čo pozerať, Myjavčania ponúkli do konca zápasu ešte niekoľko pekných kombinačných akcii, ale gólom sa už neskončila žiadna z nich.

II. prípravný zápas (4. 7. 2015)

SPARTAK MYJAVA - FC NITRA 0 : 0 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Švec, Černáček (K), Jánošík, Egri – Jastráb, Flamík, Bílovský – Vávra (50.Pecha), Kolár, Ferenčič

Zostava Nitry: Stránsky (30.Dovičovič), Kotora, Dubeň (64.Moravčík), Tunda, Vindiš, Fabry (59.Petráni), Galko, Šmehyl, Král, Drgona, Reigi (70.Bartošek)

Do druhého dnešného vzájomného zápasu vstúpili lepšie Nitrania, už v 6.min. zakončoval v dobrej pozícii Král, ktorý otestoval pozornosť Hrušku aj o štyri minúty. Hra nášho tímu bola v I.dejstve nesúrodá, šance tak neprichádzali. V 32.min. zahral jeden z hráčov Nitry v pokutovom území rukou, no penalta sa nekopala. Gólom mohla skončiť akcia zo samého záveru I.polčasu, na jej konci nastrelil Kolár konštrukciu brány. Do II.dejstva vstúpili naši hráči aktívne a vytvárali si aj šance. Priestor brány však postupne netrafili Kolár, Jánošík, ani hlavičkujúci Jastráb. Rovnako skončila tesne vedľa brány aj hlavička Jánošíka zo 67.min. Blízko ku gólu bol v 80.min. Kolár po centri Pechu, no Dovičovič stihol reflexívne nohou vyraziť jeho strelu do protipohybu. Hostia pohrozili v 86.min., v šanci sa ocitol Tunda, ale včas vybehol Hruška a šancu mu zmaril. V závere duelu sa ešte snažili strhnúť víťazstvo na domácu stranu Jastráb a Kolár, no bezgólový stav sa už nezmenil.

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)
: „V prvom našom zápase mi hlavne chýbalo úspešnejšie premieňanie šancí, ktorých sme si vypracovali veľké množstvo. Páčila sa mi kreativita v ofenzíve. Hráči, ktorí ju majú na starosti, si vedeli vyhovieť, napriek tomu je vždy je čo vylepšovať. Mrzí ma, že sme inkasovali gól, aj keď zápas bol víťazný. Chcel som, aby sme ho uhrali na nulu. Dostali sme gól zo štandardky. Musíme popracovať na tom, aby sme zbytočne súpera nedostali do hry takýmto gólom. Som rád, že hráči pochopili naše myšlienky, spôsob, ktorým by sme sa chceli prezentovať. Druhý zápas bol v I.polčase z našej strany rozháraný, bolo to nesúrodé s mnohými nepresnosťami. Naopak, v II.polčase bolo veľa pekných akcií, ponuky, pohybu a na konci sme si vypracovali dostatok gólových šancí na to, aby sme aj ten druhý zápas dotiahli do víťazného konca. Škoda, že sme niektorú z gólových šancí nepremenili. V globále som rád, že všetci hráči mali deväťdesiatminútovú záťaž, ktorú napriek úmornej horúčave zvládli veľmi slušne. Je dobre, že sa nikto nezranil, nikto nemal zdravotné problémy, takže v zásade môžem konštatovať, že od pondelka sa najbližšie dva týždne pripravujeme na ligu.“