2. kolo - FL 2015/16: Myjava opäť bodovala naplno, zdolala bratislavský Slovan

Fortuna liga 2015/2016, 2. kolo (26. 7. 2015)

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Beňo, Banovič, Marček, Chovanec (33. Jánošík) – Pekár, Bílovský, Kóňa - Kolár, Daniel (90.+ Jastráb), Sládek (90.+ Ferenčič)

Zostava Slovana: Mucha – Kotula, Gorosito, Hudák, Podaný – Lásik (55. Gonzalez), Štefánik (46. Oršula) - Mészáros, Milinkovič, Kubík - Priskin (60. Vittek)

Myjavčania vstúpili do zápasu aktívne, ale prvú šancu mal Slovan, keď. v 7.min. našla dlhá kolmá prihrávka rozbehnutého Mészárosa. Dobre sa ale stihol vrátiť Marček a nedoprial mu pokojné zakončenie. Na opačnej strane sa v sľubnej palebnej pozícii ocitol Pekár, ktorého strela zamestnala Muchu. V 22.min. skúšal šťastie strelou zo strednej vzdialenosti Štefánik, bránu tesne minul. O minútu predviedli kopaničiari oku lahodiacu kombinačnú akciu, na jej konci zakončoval Sládek, no domáceho brankára neprekonal. Po polhodine hry hlavičkoval nepresne v ťažkej pozícii Marček. V 33.min. sa zranil Chovanec a musel nútene striedať, do hry prišiel Jánošík. Aktívny výkon Myjavčanov bol v 36.min. odmenený gólom. Sládek sa „preštrikoval“ cez trojicu protihráčov, prvá strela z jeho kopačky ešte do sita neprešla, následná dorážka však už áno a Myjava sa dostala do vedenia. Slovan – Myjava 0 : 1. Zvýšiť vedenie mohol v 42.min. opäť Sládek, Mucha bol už prekonaný, no z bránkovej čiary odkopával loptu Štefánik a s následnou strelou Pekára si poradil brankár. Toho zamestnala aj ďalšia Sládekova strela v tej istej minúte.
   Hneď v úvode II.polčasu mohol vyrovnať striedajúci Oršula, reflexívny zákrok nohou predviedol Solnička. V 52.min. hlavičkoval nebezpečne Gorosito, lopta skončila mimo priestoru troch žrdí. Na opačnej strane zakončoval v 56.min. spoza pokutového územia Pekár, no mieril privysoko. Pri tlaku Slovana podnikli spartakovci nebezpečný protiútok v 68.min., kedy prečíslili domácu obranu a Bílovský našiel pred bránou Sládeka. Ten svoj druhý gól v zápase nepridal, loptu vyrazil Mucha. V 75.min. priťukol Vittek spätne Milinkovičovi, Solnička ale výborným zákrokom podržal svoj tím a loptu za svoj chrbát nepustil. V 82.min. sa zmenil počet hráčov na hracej ploche, po druhej žltej karte bol vylúčený Kubík. O tri minúty zakončoval z veľkého uhla prudkou strelou Pekár. Myjavčania v závere obetavým výkonom Slovan už do žiadnej šance nepustili a z hlavného mesta si odviezli veľmi cenné tri body.

Hlasy trénerov

Dušan Tittel, tréner Slovana: "Upozorňovali sme hráčov, že nás čaká náročný zápas aj z toho dôvodu, že ťaháme dlhšiu sériu stretnutí v jednom slede. Pre zranenia nám chýbali niektorí hráči, navyše vo štvrtok hráme v Krasnodare, museli sme myslieť aj na to. Myslím, že to bol zaujímavý zápas, najmä pre divákov, s množstvom šancí. Obaja brankári chytali veľmi dobre, Ján Mucha nás dlho držal v hre. Samozrejme, prehra nás mrzí. K rozhodcovi sa nebudem vyjadrovať, poviem len to, že bol veľmi slabý a ovplyvnil zápas, keď v úvode nevylúčil hráča hostí za faul na Mészárosa."

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava: "Dôležité bolo, že sme boli aktívni. Boli situácie, keď pohrozil aj Slovan, najmä zo štandardiek, ale my sme si to ustrážili. Som rád, že zápas sme zvládli a z víťazstva máme veľkú radosť. Tá je o to väčšia, že víťazstvo na Slovane nie je bežná vec. Ak tu chce mužstvo uspieť, musí ho podržať brankár a nás dnes Solnička skutočne podržal. Do sezóny sme vstúpili úspešne, vyhrali sme prvé dva zápasy. Ešte nás však čaká 31 kôl. Sezóna je dlhá, preto nesmieme lietať v oblakoch."

Gól: 36.Sládek
Rozhodovali: Vnuk - Brendza, Kováč
ŽK: Kubík, Milinkovič
ČK: 82.Kubík po druhej ŽK
Návštevnosť: 1890 divákov