3. kolo - FL 2015/16: Na Žilinu kopaničiari recept nenašli

Fortuna liga 2015/2016, 3. kolo (2. 8. 2015):
SPARTAK MYJAVA - MŠK ŽILINA 1 : 4 (0 : 2)

Solnička - Kolár, Banovič, Marček (90+ Karlík), Beňo - Bílovský, Kóňa, Pekár /K/ - Piroska (62' Slančík), Sládek, Daniel (90+ Ferenčič).

Zostava Žiliny:
Volešák - Mazáň, Škriniar, Vavro, Špalek - Pečovský /K/ - Škvarka (86' Klec), Káčer (63' Bénes) - Michalík, Jelić, Paur (76' William).

MYJAVA, 2. 8. 2015 - V 3. kole slovenskej najvyššej futbalovej súťaže sa domáci Spartak Myjava stretol s tímom MŠK Žilina. Hráči spod Dubňa majú momentálne skvelú formu, ťahajú šnúru šiestich víťazstiev a darí sa im aj v predkolách európskeho pohára. Myjavčania začali v lige takisto dobre a v prvých dvoch zápasoch porazili Trnavu i bratislavský Slovan. Fanúšikovia čierno-bielych boli preto o to zvedavejší, ako si spartakovci dokážu poradiť s ťažkým súperom a cestu na myjavský štadión si našlo 2515 divákov.

Vstup Žilinčanov do stretnutia bola takpovediac raketový a hneď prvá akcia po úvodnom hvizde hlavného arbitra Sedláka im priniesla úspech. Po 25 sekundách hry sa gólovo presadil Mihalík. Myjava - Žilina 0 : 1. O štyri minúty na to našla Škvarkova kolmá prihrávka Jelića, ktorý zamieril presne a hostia už viedli o dva góly. V 17. minúte opečiatkoval strelou spoza pokutového územia brvno domácej brány Mihalík. O dve minúty neskôr fanúšikovia na tribúnach videli kombináciu Sládeka s Pekárom, ale strela myjavského kapitána mierila vedľa žrde. Pekným futbalovým momentom boli aj Jelićove "nožničky" v 26. minúte, našťastie pre domácich, bez gólového efektu. Postupne sa však čoraz viac dostávali do hry aj myjavskí hráči. V ďalšej minúte si pýtala úspešné zakončenie akcia Frederika Bílovského, ten však radšej zvolil prihrávku a stav sa nemenil. Strelu Daniela z 33. minúty Volešák chytil a Pekár v tej istej minúte mieril nepresne. V 36. minúte zahral priamy kop z 20-tich metrov Paur, no Solnička loptu za chrbát nepustil. V závere I. dejstva kopaničiari súpera zatlačili, v 40. minúte dali aj gól, strieľajúci Kolár bol však v ofsajdovom postavení. O chvíľu na to predviedol peknú individuálnu akciu Daniel, prišiel do kontaktu s obrancom hostí, ale neprišla ani reakcia rozhodcu, ani gól.

Dynamický zápas pokračoval aj po zmene strán. V 49. minúte našiel Daniel pred bránou Pirosku, ktorý v páde mieril vedľa. O dve minúty nebezpečne hlavičkoval na opačnej strane Jelić, Solnička predviedol výborný zákrok. Rovnako sa blysol aj v 60. minúte, keď Jelićov pokus vyrazil a loptu stihol prikryť aj pred Paurovou dorážkou. V 69. minúte sa dostal do výhodnej streleckej pozície Špalek, zakončil nepresne. O dve minúty sa zaplnené tribúny konečne radovali, center Daniela odvrátila obrana hostí iba k Bílovskému a ten sa už nemýlil. Myjava - Žilina 1 : 2. V 84. minúte bolo vedenie hostí opäť dvojgólové. Ofsajdovej pasci sa vyhol William, Solničku síce prekonať nedokázal, ale Mihalík následne pridal svoj druhý gól v zápase. Myjava - Žilina 1 : 3. V samom závere sa do streleckej listiny zapísal po Bénesovej prihrávke aj striedajúci William. Myjava - Žilina 1 : 4.

Vzhľadom na priebeh zápasu bol konečný výsledok pre domácich možno krutý a o týždeň v sobotu sa spartakovci pokúsia o reparát znova v domácom prostredí, keď tu privítajú úradujúceho majstra z Trenčína. S ním odohrajú duel 4. kola Fortuna ligy 2015/2016 o 19:00 h.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Nezvládli sme úvod stretnutia, do piatej minúty bolo 0 : 2 a to sa ťažko dostáva naspäť do hry. So zápasom sme chceli niečo spraviť, naša celozápasová aktivita bola výrazná. Dostali sme sa do sľubných ofenzívnych možností. Dali sme kontaktný gól vo fáze, keď sme to chceli zvrátiť. Záver nám nevyšiel a súper zvládol zápas lepšie."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina:
"Výborný futbal, dobre pripravená plocha, aj kvalitný súper a otvorený zápas. My sme vedeli, že aj za stavu 0 : 2 zápas nie je uzatvorený, pretože Myjava má kvalitu a šikovných futbalistov, takže sme to potrebovali urobiť do trojgólového rozdielu. Potvrdilo sa to v druhej časti, keď šla Myjava do kontaktného gólu. Veľmi si ceníme toto dominantné víťazstvo, ale stálo nás strašne veľa síl, pretože súper to nevzdal a stále hrozil. Táto previerka bola veľmi ťažká, o to cennejšie je, ako ju chlapci zvládli a odnášame si veľmi dôležité a perfektné víťazstvo."

Rozhodovali: Sedlák - Weiss, Jankovič
Návštevnosť: 2.515 divákov
Góly: MYJAVA - 73' Bílovský; ŽILINA - 1' a 84' Mihalík, 5' Jelić, 89' William
ŽK: ŽILINA - 30' Pečovský, 77' Vavro, 84' Mihalík

autor textu: Marek Hrin