4. kolo - FL 2015/16: Tesná prehra Myjavy s Trenčínom

Fortuna liga 2015/2016, 4. kolo (8. 8. 2015):
SPARTAK MYJAVA - AS TRENČÍN 0 : 1 (0 : 0)

Solnička - Kolár (90' Jánošík), Banovič, Marček, Beňo - Bílovský, Kóňa, Pekár /K/ - Piroska (86' Karlík), Sládek (64' Slančík), Daniel.

Zostava Trenčína:
Šemrinec - Madu, Rundić, Kleščík /K/, Čögley - Van Kesel (90' Skovajsa), Lobotka, Bero (87' Opatovský), Koolwijk, Guba - Wesley (64' Rabiu).

MYJAVA, 8. 8. 2015 - Presne v deň 95. narodenín Spartaka Myjava zavítal na kopanice líder tabuľky AS Trenčín. Diváci videli od úvodu zápas vo vysokom tempe.

Šanca domácich sa črtala v 11. minúte, ale prihrávka z ľavej strany od Pekára skončila v rukaviciach Šemrinca. O minútu mieril na druhej strane ihriska privysoko Van Kessel. V 20. minúte Trenčania predviedli peknú kombinačnú akciu, v poslednej chvíli pred Van Kesselom ratoval jeden z brániacich hráčov. Po prestávke určenej na občerstvenie sa spočiatku bojovalo prevažne v strede poľa. Záverečná desaťminútovka ponúkla 2587 prítomným divákom opäť viaceré zaujímavé situácie pred bránami oboch tímov. V 37. minúte bol v sľubnej pozícii Bero, vracajúci sa Beňo mu nedoprial pokojné zakončenie a Bero bránu minul. O tri minúty pohrozili kopaničiari, kolmá prihrávka našla Pekára, ktorý obišiel aj vybehnutého brankára Šemrinca. Spätnou prihrávkou sa snažil nájsť niektorého zo spoluhráčov, no zasiahol jeden z hráčov hostí a šancu domácemu celku zmaril. V samom závere I. polčasu našiel center z ľavej strany Daniela, no jeho zakončenie si cestu do súperovej siete nenašlo.

Po zmene strán v 58. minúte hľadali hostia prihrávkou Bera, včas však vybehol Solnička a loptu vyrazil na roh. V 64. minúte sa v pokutovom území uvoľnil Pekár a jeho zatočená strela len tesne minula bránu. V 75. minúte sa hostia ujali vedenia, priamy kop zahral Rundić, lopta bola ešte tečovaná a doputovala až za Solničkov chrbát. Myjava - Trenčín 0 : 1. Myjavčania neskladali zbrane, v 81. minúte mieril po rohovom kope do priestoru brány Banovič, ale Šemrinec stihol loptu reflexívne vyraziť. V 84. minúte poslal Čögley dlhú loptu dopredu na Bera, ktorého postavenie vyzeralo jednoznačne ako ofsajdové. Píšťalka rozhodcu však zostala nemá a hralo sa ďalej. Následne Bera zastavil nedovolene Banovič, pričom uvidel aj červenú kartu. Oslabení spartakovci sa v závere snažili nakopávanými loptami dostať do šance a jedna sa aj zrodila. Do streleckej pozície sa dostal aktívny Daniel, lopta ale skončila mimo brány. Myjava tak podľahla Trenčínu najtesnejším rozdielom 0 : 1.

Ďaľší zápas Fortuna ligy odohrajú kopaničiari v domácom prostredí v sobotu 15. augusta o 19:00h, kedy sa v piatom kole stretnú s nováčikom súťaže MFK Zemplín Michalovce. Súčasťou tohto stretnutia budú aj oslavy 95. výročia vzniku Spartaka Myjava, ktoré sa budú konať v areáli štadióna pred začiatkom zápasu.

Ešte pred tým však Spartak Myjava zavíta do Trenčianskych Stankoviec a to v stredu 12. augusta 2015 o 17:00 h, kedy s domícim tímom OŠK odohrá stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu. Náš klub na toto stretnutie pripravuje výjazd pre fanúšikov.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Ja musím naše mužstvo pochváliť. Podľa mňa sme zápas zvládli veľmi dobre takticky. Výborne sme vypĺňali priestor a Trenčanom odoberali lopty. Škoda, že sme nevyužili tých podstatne viac šancí, ktoré sme mali. Súpera sme vlastne nepustili do nejakej vážnejšej gólovej šance. My sme si ich vypracovali proti Trenčínu dosť, ale nevyužili sme ich. Prehrali sme smolným gólom."

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín:
"Dnes sme očakávali ťažký zápas, čo sa od úvodu potvrdilo. Súpera sme mali prečítaného, dobre sme sa pripravili. Myslím si, že v I. polčase sme mali hru pod kontrolou. Bohužiaľ, finálna fáza niektorých vecí nebola taká ako sme si predstavovali. V druhom polčase po strelení gólu sme na chvíľočku prestali hrať a začalo sa hrať hore - dole. Súper mal dve šance, nevyužil ich. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili. Dali sme gól a žiadny sme nedostali, čo nás veľmi teší. Tým pádom by som chcel chlapcov pochváliť. Štyri zápasy sme hrali vonku a máme 4 víťazstvá."

Rozhodovali: Vlk - Lieskovský, Hrmo
Návštevnosť: 2.587 divákov
Góly: TRENČÍN - 75' Rundić
ŽK: MYJAVA - 43' Daniel, 55' Piroska; TRENČÍN - 90+ Šemrinec
ČK: MYJAVA - 84' Banovič

autor textu: Tomáš Marek