6. kolo - FL 2015/16: Myjava v Zelpo Aréne trojbodová

Fortuna liga 2015/2016, 6. kolo (22. 8. 2015):
FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ - SPARTAK MYJAVA - 1 : 2 (0 : 1)

Solnička - Beňo, Marček, Banovič, Chovanec - Kóňa - Daniel, Bilovský (88. Jánošík), Pekár, Piroska (70. Kolár) - Sládek (80. Slančík)

Zostava Podbrezovej:
Kuciak - Andrič, Kupčík, Pimpara, Migaľa - Kochan - Gál-Andrezly (83. Žilák), Vajda, Vaščák (70. Sabler), Almaský (56. J. Pančík) – Melunovič

MYJAVA, 22. 8. 2015 – V 6. kole Fortuna ligy 2015/2016 vycestoval Spartak Myjava do Podbrezovej, kde si zmeral sily s domácim tímom na vynovenom štadióne. Pre železiarov to bola po hosťovaní na trávniku v Brezne prakticky domáca premiéra, a tak sa chceli pred svojimi priaznivcami, ktorých prišlo na tribúny 2280, blysnúť dobrým výsledkom.
     Úvodné minúty stretnutia boli z oboch strán opatrné, ani jeden z tímov nedokázal udržať loptu dlhšie na kopačkách svojich hráčov. V 4. minúte ako prvý pokúšal streleckú šťastenu Gál Andrezly a zaujímavou strelou preveril Solničkovu pozornosť. Ten vyrazil loptu na rohový kop. Podbrezová však hrozila aj ďalej. Najskôr nebezpečným centrom Vaščáka v 7. minúte a o dve minúty na to zakončením toho istého hráča, ktoré opäť vytiahlo myjavského gólmana z brány. Spartakovci kontrovali v 10. minúte, kedy vyslal center do šestnástky domácich Beňo, loptu dorážal do siete obranou stíhaný Sládek a jeho pokus skončil vedľa žrde Kuciakovej svätyne. Otvoriť skóre chcel v 17. minúte opäť Gál Andrezly, lopta bola tečovaná myjavskou obranou na rohový kop. V 22. minúte videl prvú žltú kartu Banovič za zákrok na v útoku postupujúceho Gála Andrezlyho – asi najaktívnejšieho hráča v drese Podbrezovej. V 29. minúte pálil Sládek a vyskúšal kvality Kuciaka v bráne železiarov. Po polhodine hry bolo možné konštatovať, že hoci aktívnejšie vstúpila do duelu Podbrezová, iniciatívu na ihrisku začal postupne preberať Spartak. V posledných piatich minútach prvého polčasu chceli čosi s výsledkom urobiť ešte Andrič alebo Kochan. Neúspešne. No a odpoveďou im boli v 43. minúte centre Juraja Pirosku, kde prvý po rohovom kope stihli domáci odvrátiť, ale pri druhom si dobre nabehol Tomáš Kóňa a hlavičkou nedal domácemu brankárovi šancu. Podbrezová – Myjava 0 : 1. Do polčasového hvizdu hlavného arbitra Leška ešte musel loptu zo šestnástky vyboxovať Solnička a tímy sa rozišli na prestávku s gólovým náskokom spartakovcov.
     V druhom dejstve začali opäť aktívnejšie Podbrezovčania. No ani Kochan v 47. minúte, ani Melunovič o tri minúty neskôr vyrovnávajúci gól na svojej kopačke nemali. V 52. minúte sa ocitol v dobrej pozícií pred Solničkom Vaščák, hlavičkou myjavského brankára dokonca prehodil, ale na čiare pekne zasiahol obranca Banovič a zabránil zmene skóre. Tlak železiarov pokračoval a v 55. minúte mieril – našťastie pre kopaničiarov – opäť vedľa priestoru troch žrdí Almaský. Napokon sa však snaha domácim vyplatila. V 58. minúte Migaľa centrovanou loptou prekonal celú myjavskú obranu a striedajúci Pančík poslal loptu za Solničkov chrbát. Podbrezová – Myjava 1 : 1. V 60. minúte sa pokúšal hlavou presadiť Kóňa, no nemieril presne. O tri minúty neskôr na druhej strane Melunovič jemne tečoval Migaľovu strelu, nechýbalo veľa a lopta by zapadla do brány vedľa žrde. V 66. minúte sa snažil poslať svoj tím opäť do vedenia Daniel, loptu si zasekol na hranici šestnástky, ale vypálil tesne nad brvno. V 70. minúte Myjava po prvý raz vystriedala, z hry odišiel Piroska a na trávnik vybehol Kolár. Potom prišla 75. minúta, do útoku vyrazil Pekár a zľava prihral loptu nekrytému Danielovi, ktorý sa nemýlil. Podbrezová – Myjava 1 : 2. Šancu na vyrovnanie nevyužil v ďalšej minúte Gál Andrezly, ktorý bol síce v dobrej streleckej pozícií, no loptu poslal vysoko nad bránu Spartaka. Desať minút pred koncom zápasu nahradil Petra Sládeka na ihrisku Fabián Slančík, ktorý sa však na trávniku ani nezahrial a o štyri minúty skončil na istý čas zranený na nosidlách. V nadstavenom čase ešte zazvonila tyč domácej brány po Pekárovej strele a Kuciak zvládol i následnú Slančíkovu dorážku. Stav zápasu 6. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže hraného vo vynovenej Zelpo Aréne sa už nezmenil a Spartak Myjava si po víťazstve nad FO ŽP Šport Podbrezová pripísal na konto ďalšie tri body.
     O týždeň, v sobotu 29. augusta 2015, privíta na domácom štadióne tím FC ViOn Zlaté Moravce.

Rozhodovali: Leško - Benko, Špivak
Návštevnosť: 2280 divákov
Góly: 58. J. Pančík - 43. Kóňa, 75. Daniel
ŽK: Kupčík - Banovič

autor textu: Marek Hrin