10. kolo - FL 2015/16: Myjava natiahla šnúru bez prehry, zdolala aj Ružomberok

Fortuna liga 2015/2016, 10. kolo (22. 9. 2015):
SPARTAK MYJAVA - MFK RUŽOMBEROK 2 : 1 (2 : 1)

Hruška - Kolár, Banovič, Marček, Beňo - Pekár /K/, Kóňa, Bílovský - Piroska (68' Škutka), Sládek (75' Duga), Daniel (85' Slančík).

Zostava Ružomberka:
Tofiloski - Lupták, Rosa, Maslo J., Maslo P. - Faško (57' Lačný), Nagy (50' Kružliak) - Lovás (83' Boszorád), Ďubek, Zošák /K/ - Jakubko.

MYJAVA, 22. 9. 2015 - V utorok 22. septembra 2015 sa v zápase 10. kola Fortuna ligy 2015/2016 domáci Spartak Myjava stretol s tímom MFK Ružomberok. Vzhľadom na aktuálnu formu oboch súperov mohli diváci očakávať vyrovnaný a zaujímavý zápas. V posledných piatich odohraných dueloch vrátane tých pohárových si totiž oba tímy zhodne zaknihovali tri výhry a dve remízy. Myjavskému Spartaku pred duelom patrilo pekné tretie miesto v tabuľke, Ružomberok bol na siedmom mieste. V 9. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže počas uplynulého víkendu Myjava zvíťazila na horúcej pôde Dunajskej Stredy 1 : 0, Ružomberok si schuti zastrieľal v meraní síl s ViOnom a zdolal Zlaté Moravce 5 : 2.

V úvodných minútach stretnutia sa hral futbal medzi šestnástkami a šancu na zakončenie na jednej ani na druhej strane fanúšikovia nevideli. Až v 10. minúte sa pokúšal strelecky presadiť Pekár, no Tofiloski stihol loptu vyraziť na roh. Kopaničiari nič nevyťažili ani z akcie v nasledujúcej minúte, na konci ktorej Sládek vyslal center na Pirosku a ten nestihol prihrávku dobre spracovať. Utešená Beňova strela z uhla v 15. minúte už dvíhala divákov zo sedadiel, no lopta napokon prešla len vedľa žrde ružomberskej svätyne. Prišla však 16. minúta, Pekár vyslal z boku pokutového územia hostí center na Daniela a lopta pomerne nečakane skončila v sieti. Myjava - Ružomberok 1 : 0. Úvodný gól domácich naštartoval a začali na hostí spod Čebraťa tlačiť ešte o čosi viac, čo napokon zužitkoval v 21. minúte Sládek a zvnútra šestnástky zvýšil náskok svojho tímu. Myjava - Ružomberok 2 : 0. V 31. minúte sa dostal do úniku Pekár, Tofiloski proti nemu vybehol, no myjavský kapitán stihol vystreliť. Avšak nepresne. Napokon sa z presného zásahu radovali aj Ružomberčania. Tí v 34. minúte dokázali využiť nedorozumenie obrany pred Hruškovou bránou a poodrážanú loptu poslal za chrbát myjavského gólmana Jakubko. Myjava - Ružomberok 2 : 1. V 41. minúte vyslal prudký center pred bránu Beňo, nabiehajúci Sládek sa pokúsil skórovať hlavou, no obrana hostí stihla loptu vyraziť na rohový kop. Na prestávku sa napokon súperi rozišli s jednogólovým náskokom čierno-bielych za stavu 2 : 1.

Do druhého dejstva nastúpili tímy v nezmenených zostavách. Prvé striedanie, a to v tíme Ružomberka, prišlo na rad v 50. minúte, kedy odišiel z ihriska Nagy a do hry nastúpil Kružliak. V 56. minúte vyslal Banovič dlhý pas na Daniela a ten prihral pred bránou postavenému Sládekovi. No myjavský útočník tiesnený obranou zblízka priestor troch žrdí prekopol. O tri minúty sa dostal do zakončenia Daniel, ale jeho pokus zastavilo brvno. Bez gólu skončil aj brejk hostí v 60. minúte. Ďalší pokus o zmenu skóre zaznamenali domáci v 65. minúte, kedy sa pokúšal presadiť Bílovský. Tofiloski bol pozorný a strelu chytil. O dve minúty na to sa rútil sám na brankára Sládek, preváhal však správny okamih a ružomberský brankár zmaril aj jeho príležitosť. V 68. minúte Myjava prvý krát vystriedala. Odišiel Piroska, ktorého na trávniku nahradil Škutka. A ten mal hneď aj príležitosť na zvýšenie vedenia Myjavy, keď hlavou usmernil letiacu loptu do sita. No Tofiloski bol úspešný aj v tomto prípade. V 75. minúte videlo 1642 prítomných divákov spoluprácu prihrávajúceho Škutku a zakončujúceho Dugu. Ten ale poslal loptu iba brankárovi do náručia. Scenár sa zopakoval aj v 80. a 81. minúte, kedy vyprášili rukavice gólmana hostí Škutka a Pekár. V zvyšných desiatich minútach stretnutia bolo vidno, že oba tímy sa ešte snažia vypracovať si nejakú tú gólovú príležitosť, ale strelci na oboch stranách sa už presadiť nedokázali. Vzájomné meranie síl vyrovnaných tímov sa tak napokon skončilo víťazstvom Myjavy 2 : 1.

Na tretí zápas takzvaného anglického týždňa vycestujú kopaničiari do susednej Senice, s ktorou sa stretnú v derby v sobotu 26. septembra 2015 o 18:20 h pred kamerami TV Dajto.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Máme veľkú radosť z víťazstva nad silným Ružomberkom, lebo Ružomberok má naozaj kvalitné mužstvo. Toto víťazstvo si veľmi ceníme. Mrzí ma jedna vec, že sme nevyužili obrovské množstvo gólových šancí. Ten zápas sme mali uzavrieť omnoho skôr. Z tých gólových šancí, ktoré sme si vypracovali po fantastických akciách, mali padnúť ešte ďalšie góly."

Ladislav Pecko, tréner MFK Ružomberok:
"Keď idete na Myjavu, tak súpera nemôžete pustiť do vedenia 1 : 0, tobôž 2 : 0, tak ako my zbytočnými chybami. Potom sa zápas na Myjave veľmi ťažko otáča. Aj keď sme sa snažili, dali sme do toho dosť. V druhom polčase boli chalani zbytočne nervózni a akcie nedotiahli do konca. Ku cti im slúži, že sme šli za vyrovnaním, tlačili sme. Potom sme mali otvorené trošku zadné dvierka, ale s tým sme počítali. Rozhodujúce bolo, že Myjavu nemôžete tak ľahko pustiť do dvojgólového vedenia."