12. kolo - FL 2015/16: Sedemzápasová séria bez prehry sa skončila v Trnave

Fortuna liga 2015/2016, 12. kolo (3. 10. 2015)

FC SPARTAK TRNAVA - SPARTAK MYJAVA 2 : 1 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška - Karlík (46. Jánošík), Marček, Banovič, Kolár - Daniel (78. Škutka), Bilovský, Kóňa, Pekár - Sládek, Piroska (46. Slančík)

Zostava Trnavy: Kamenár - Janečka, Nikolič, Godál, Čonka - Schranz, Casado, Baez (79. Benogo), Halilović (69. Harba) - Majtán (86. Vojtuš), Mikovič

V 12. kole Fortuna ligy vycestovali hráči Myjavy na spartakovské derby do Trnavy. A do zápasu nevstúpili dobre, lebo už v 1.min. dokázal prihrávku Majtána využiť na skórovanie Schranz. Trnava – Myjava 1 : 0. Na opačnej strane ihriska sa v 9.min. črtala sľubná strelecká parketa pre Pekára, no jeho strela bola zblokovaná. Kopaničiari mali loptu častejšie na kopačkách, domáci však hrozili po kontrách. Podobne tomu bolo v 23.min., kedy domáca obrana zablokovala Pekárovu strelu a tým sa začala akcia Trnavy, Mikovič na jej konci mieril nepresne. Ten istý hráč sa o štyri minúty ocitol zoči-voči Hruškovi, no ani tento raz priestor brány netrafil. Trnavskú bránu mohol ohroziť v 31.min. Sládek, ale lopta z jeho kopačky skončila jemne tečovaná iba na bočnom site. V 38.min. hlavičkoval po rohovom kope nad Hruškovu bránu Schranz. V 40.min. Myjavčania pochybili pri rozohrávke, Godál vysunul Schranza a jeho prihrávku pred bránu si Marček nešťastne zrazil do vlastnej brány. Trnava – Myjava 2 : 0. V samom závere prvého dejstva mohol výsledok skorigovať Kóňa, hlavičkoval však privysoko.
   Do II. polčasu nastúpila Myjava s dvoma zmenami v zostave. Karlíka a Pirosku nahradili na hracej ploche Slančík s Jánošíkom. V 52.min. zahral Sládek rýchlo autové vhadzovanie, Slančík nastrelil Kamenára a odrazenú loptu chcel ešte poslať do siete Bílovský, ale z bránkovej čiary ju odkopával Nikolič. Potom prišli šance domáceho tímu. Najskôr Majtán vystrelil nad bránu a Mikovič mieril do stredu brány. V 60.min. prenikol najaktívnejší Trnavčan Mikovič, prihral Halilovićovi a výborný zákrok predviedol Hruška. Myjavskému brankárovi pomohla o tri minúty žrď, ktorú nastrelil Casado. V 67.min. sa snažil na opačnej strane ihriska presadiť individuálne Sládek, v pokutovom území bol nedovolene bránený Nikoličom a kopala sa penalta. K jej realizácií sa postavil Sládek a bezpečne ju premenil. Trnava – Myjava 2 : 1. Od tohto okamihu kopaničiari domácich zatlačili a vytvárali si šance. V 73.min. zakončoval Bílovský. V 80.min. našiel Pekárov center nabehnutého Sládeka, no jeho strela z jednej mierila do Kamenára. O tri minúty bol Pekár opäť v úlohe prihrávajúceho, presne našiel hlavu striedajúceho Škutku, ale gól z toho opäť nebol. O chvíľu sa na hrote dokázal Sládek presadiť v súboji s Janečkom, no Kamenár opäť vyškriabal loptu mimo brány. Séria zápasov bez prehry Spartaka Myjava sa tak zastavila na čísle sedem, Trnave sme podľahli tesne 1 : 2.

Góly: 1. Schranz, 40. Marček (vl.) - 68. Sládek (z 11 m)
ŽK: Schranz, Nikolič, Godál, Majtán, Benogo - Marček