9. kolo - II. liga muži: Myjava víťazne aj v J. Bohuniciach

9. kolo (26. 9. 2009) :
ŠK BLAVA JASLOVSKÉ BOHUNICE - TJ SPARTAK MYJAVA 0:1 (0:1)

Solnička - Kvasnica, Černáček, Stančík , Kumančík - Mihál (57.Kročian), Duga (77.Hyža), Zverec, Žák (64.Manák), Bončo, Kosík

Po postupe v Slovenskom pohári cez corgoňligovú Senicu chceli myjavskí futbalisti potvrdiť dobrú formu aj na pôde tradičného súpera z minulých rokov, hoci chýbali zranení Dirnbach a Sloboda. Navyše - v posledných rokoch sa u tohto súpera vždy Myjavcom darilo a priviezli si z Bohuníc minimálne bod, ale aj tri body za výhru. Domáci hráči zasa chceli potvrdiť stúpajúcu formu po výhre vo Vrbovom.

Najmä keď u nich nastala zmena na trénerskom poste, kde trénera Bartoša vystriedal skúsený a známy tréner Stanislav Jarábek st. Súperi sa od prvej minúty venovali hlavne hre dopredu a útoky sa tak striedali na oboch stranách. Prvú strelu vyslali na bránu domácich v 7. minúte po priamom kope hostia, keď Bončo priťukol loptu Zverecovi a jeho tvrdá strela skončila na brvne prekvapeného Horného. Domáci hráči z protiútoku hlavičkovali Sedlákom nad bránu pripraveného Solničku. V 11. minúte Kosík po Kumančíkovej prihrávke vystrelil len do domáceho brankára, v tej istej minúte domáci Babic na druhej strane do Solničku. V 13. minúte domáci Chalány neprekvapil Solničku, jeho strelu myjavský brankár vyrazil na roh a po rohu ten istý hráč strieľal vedľa. Hostia sa ubránili a v 15. minúte išli do vedenia. Presnú prihrávku zo stredu ihriska na ľavú stranu spracoval Žák, jeho umiestnenú strelu domáci gólman vyrazil pred seba a dobiehajúci ľavák Bončo ju poslal pravou nohou do siete. 0:1. Domáci zostali zaskočení na dlhé minúty a prvý krát po inkasovanom góle vystrelili do priestoru Solničkovej brány až v 26. min Košútom. Spartakovci výmenou lopty na jeden dotyk sa dostali do šance, ale center Kumančíka hlavičkoval tiesnený Žák z 8 metrov nad. V 30. minúte mohli domáci hráči vyrovnať, ale strelu z 10m Solnička na dvakrát kryl. Na druhej strane po rohu mohol skórovať Kosík, jeho hlavičku obrana odvrátila do bezpečia. V závere polčasu sa pokúšali o zvrat domáci hráči Švestka a Mikláš, ale bez gólového efektu. V 45.minúte ešte Zverecov priamy kop "bohunická" obrana odvrátila na rohový kop a po rohu sa už nič nestalo.
V druhom polčase nastúpili domáci hráči s predsavzatím skórovať. Tréner Jarábek polčas využil na striedanie a poslal na ihrisko mladého Modroviča. Ten sa hneď dostal aj do šance. Domáci sa nasťahovali pred šestnástku Myjavcov a v 49. min. strela Košúta našla pripraveného Solničku. V 68. minúte domáci hráči mohli vyrovnať, no strelu Solnička stihol podvihnúť do brvna, odkiaľ sa odrazila do zeme a von z bránkovej čiary. Hostia mali šťastie a brankár Solnička svojim výborným výkonom nedovolil, aby ho Bohuničania prekonali. Gólovú strelu vyslal z 18m Košút. V 73. min. skúšal pozornosť gólmana hostí po spätnej prihrávke Mikláš a z protiútoku nebezpečne kontroval strelou tesne vedľa Bončo. Hostia mohli zvýšiť vedenie, keď rýchly útok do otvorenej obrany v 80. minúte a prihrávku striedajúceho Hyžu poslal Bončo z 5m vedľa brány už prekonaného Horného. V závere zápasu mohol ešte vyrovnať domáci Maron, ale jeho strela išla nad bránu. Tak si skúsení hostia precíznou kombináciou v strede poľa kontrolovali hru až do záverečného hvizdu rozhodcu Čižmára.

Zápas sledovalo v "hodovej atmosfére" asi 300 divákov, medzi ktorými nechýbali fanúšikovia z Myjavy. Hoci sa im pri ceste na zápas pokazil autobus, nakoniec sa radovali s hráčmi Spartaka zo zisku troch bodov.

Asistent trénera, Peter Vavák po zápase pochválil všetkých hráčov. Vyzdvihol fakt, že mužstvo dokázalo splniť taktické pokyny a udržalo sústredenie na výkon počas celého zápasu. Za výkon, ktorý bol u všetkých hráčov veľmi dobrý, u niektorých jedincov dokonca výborný, si Myjavci odviezli tri body zaslúžene.