Hodnotenie zápasu Myjava - Slovan

MYJAVA, 21. 10. 2015 - Po reprezentačnej prestávke pokračovala počas uplynulého víkendu Fortuna liga, kde v rámci 13. kola zavítal do Myjavy bratislavský Slovan. Prinášame vám pohľad hlavného trénera Norberta Hrnčára, ktorý s odstupom času zhodnotil tento zápas.

„Zlyhali sme v šestnástkach. Vo vlastnej z pohľadu defenzívy, v súperovej z pohľadu ofenzívy. Z pohľadu ofenzívy sme boli v šestnástke málo nebezpeční, málo aktívni. Málo bolo takej aktivity, ktorá by viedla k finálnej fáze – ku gólu alebo finálnej prihrávke. Treba uznať, že Slovan dobre bránil počas celého zápasu. Spôsob hry Slovana bol taký, že sa postavil do hlbšieho bloku a jeho hráči čakali na to, že získajú loptu a pôjdu do rýchleho protiútoku. Čiže určitý rešpekt z ich strany tam bol. Nepustili sa do otvorenej partie a nebol to zápas v štýle hore-dole. Skôr my sme sa snažili dobýjať bránu, mali sme väčšie držanie lopty, ale Slovan bol nebezpečnejší smerom k bráne a dostával sa do otvorených priestorov. V ofenzíve má výrazné individuality. Vittek, Milinković, či Zreľák sú hráči, ktorí majú obrovskú kvalitu. Slovan v defenzíve pracoval dobre a my sme sa presadzovali veľmi ťažko. Naši ofenzívni hráči mali málo priestoru a času, bolo veľmi ťažké sa presadiť."

Peter Sládek v zápase Myjava - Slovan

Aj keď sme mali situáciu pripravenú na center do šestnástky, obrancovia Slovana nám loptu zblokovali alebo nám center nevyšiel. Lopty, ktoré mali prísť do 16-tky, neprišli. To bol jeden z faktorov, ktorý ovplyvnil našu ofenzívu. Bohužiaľ, v tomto zápase nám nevychádzali ani štandardné situácie, ich realizácia nebola dobrá a nevychádzalo nám to, čo sme si predtým vedeli vypracovať. V tomto zápase bol Vittek rozdielový hráč. Nie je náhodou, že dáva góly pravidelne už 10 – 15 rokov. Otáčať zápas proti Slovanu v súčasnej dobe je veľmi náročné. Bola tam snaha, bola tam aktivita, chceli sme niečo urobiť s tým zápasom, ale v sobotu sme defenzívu Slovana neboli schopní prekonať."

Jedna zo štandardných situácií v zápase

V 8. minúte sa zranil Bílovský, za chvíľu Tomáš Kóňa avizoval problémy s trieslom. Bol to ďalší hráč, ktorý musel nútene striedať. Museli sme zmeniť pozičné postavenie postov. Tým pádom sme strácali možnosť robiť striedania v druhom polčase smerom do ofenzívy. Smolou bolo aj to, že po zápase v Seredi, kde Škutka odohral celých 90 minút a dal aj gól, tak avizoval taktiež svalové problémy a nemohol byť použitý do zápasu. Ďalšia alternatíva nám teda vypadla ešte pred stretnutím. To sú faktory, ktoré vedia ovplyvniť priebeh duelu. Takto sa nám obmedzili možnosti vstúpiť do zápasu. Na to sme mali iba jedno striedanie, kedy Piroska išiel na ihrisko miesto Kolára, čím sme sledovali oživenie ofenzívy. Hráči, ktorí po zápase avizovali zdravotné problémy (Bílovský, Kóňa, Pekár), sa postupne zapájajú do tréningového procesu. Uvidíme, ako sa ich zdravotný stav vylepší smerom k nedeľňajšiemu duelu v Žiline.“