14. kolo - FL 2015/16: Myjava v Žiline s trojgólovou prehrou

Fortuna liga 2015/2016, 14. kolo (25. 10. 2015)

MŠK ŽILINA - SPARTAK MYJAVA 3 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Beňo (62. Slančík), Jánošík, Banovič, Chovanec (62. Bilovský) – Kóňa – Daniel, Duga, Marček – Kolár (78. Karlík), Sládek

Zostava Žiliny: Volešák – Mabouka, Králik, Škriniar, Letič (90.+ Mazáň) – Pečovský – Špalek (75. Haskič), Paur, Bénes, Hlohovský (46. Mihalík) – William

Hráči Spartaka Myjava cestovali na zápas 14. kola Fortuna ligy do Žiliny, kde sa musel hlavný tréner Norbert Hrnčár zaobísť bez trojice zranených hráčov Piroska, Pekár a Škutka. Domáci pohrozili už v 2.min., keď šli v prečíslení dopredu, ale Hlohovského strelu stihol jeden z brániacich hráčov zblokovať. Na opačnej strane ihriska vybojoval loptu v 9.min. Sládek, pred bránu prihral Kolárovi, ktorý tiesnený zakončil nepresne. V 13.min. sa Žilinčania dostali do vedenia, spoza pokutového územia napriahol Mabouka a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Žilina – Myjava 1 : 0. O štyri minúty zakrútil loptu nebezpečne Bénes, napokon šla mimo brány. Šošoni mali viac z hry, v 24.min. vznikol závar pred našou bránou, pri ktorom sa trojica domácich hráčov snažila prestreliť obranný val kopaničiarov, no neuspela. Spartakovcom sa nedarilo loptu v útočnej fáze dlhšie udržať na kopačkách, jednu z mála akcií v prvom dejstve zakončil v 39.min. strelou nad bránu Duga.
   Po zmene strán musel v 51.min. riešiť Hruška hlavičku Williama. O minútu otestoval Volešákovu pozornosť Marček. V 61.min. sa vo vnútri pokutového územia zmocnil lopty striedajúci Mihalík a pridal druhý gól domáceho tímu. Žilina – Myjava 2 : 0. Následne boli z hry stiahnutí Beňo a Chovanec, ktorých nahradili Slančík s Bílovským. V 65.min. nezamieril William v dobrej pozícií presne. V 69.min. mohol Slančík vykresať iskierku nádeje pre čierno-bielych, zbavil sa Škriniara, ale svoj nájazd na Volešáka zakončil nepresnou strelou. V nasledujúcich minútach predviedli nepresné zakončenia aj Paur a William. V 78.min. sa zranil Kolár a na trávniku ho nahradil Karlík. V 86. min. hlavičkovej zblízka William, priestor troch žrdí minul. V 90.min. prihral Slančík vpravo Danielovi, ktorý bránu z uhla minul. V nadstavenom čase sa do listiny strelcov zapísal aj Haskić a spečatil tak výsledok na 3 : 0 pre Žilinu.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Chlapci podali zodpovedný výkon, zápas sme mali pod kontrolou. Chýbala nám ľahkosť v ofenzíve, ale po dvoch prehrách sa to dalo čakať. Je fantázia, že chalani dokázali takto zahrať proti štvrtému tímu a nepríjemnému súperovi. Hrali sme dominantne, strelili sme tri góly, neinkasovali sme. Pre nás je výsledok živou vodou do kabíny, aby sme sa znova mohli koncentrovať na svoje výkony a na to, v čom sme silní."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): "Za domácimi sme zaostávali hlavne v presnosti a dôraze v osobých súbojoch. Tým pádom sme sa málo dostávali do šancí a aj preto vyznel zápas tak, ako vyznel."

Góly: 13. Mabouka, 61. Mihalík, 90.+ Haskič
ŽK: Pečovský, Mabouka – Marček
Rozhodoval: Pavlík
Návštevnosť: 1412 divákov