15. kolo - FL 2015/16: Oslabená Myjava podľahla Trenčínu

Fortuna liga 2015/2016, 15. kolo (30. 10. 2015)

AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 4 : 1 (2 : 1)

Zostava Myjavy: Hruška – Beňo, Banovič, Marček, Chovanec – Kóňa (71. Karlík), Bílovský, Duga – Daniel (65. Pekár), Slančík, Sládek (28. Jánošík)

Zostava Trenčína: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Rundič, Madu – Jančo (63. Opatovský), Rabiu – Schet (76. Guba), Bero, Van Kessel (81. Holúbek) – Wesley

Úvod zápasu sa niesol v znamení vyrovnanej hry. V 12. min. sa však pri rozohrávke pred vlastnou šestnástkou pošmykol Banovič, čoho využil Schet a otvoril skóre duelu. Trenčín – Myjava 1 : 0. To odštartovalo nevídanú gólovú prestrelku a už o minútu bol stav stretnutia opäť vyrovnaný. Z ľavej strany zacentroval do pokutového územia Daniel a z jednej vystrelil Sládek. S jeho strelou si Šemrinec ešte poradil, ale s dorážkou Bílovského, ktorú ešte tečoval Rundić, už nie. Trenčín – Myjava 1 : 1. Z vyrovnania sa však kopaničiari dlho neradovali, o ďalšie dve minúty podnikli Trenčania ofenzívnu akciu po pravej strane a loptu smerujúcu pred bránu na van Kessela nešťastne do vlastnej brány nasmeroval Beňo. Trenčín – Myjava 2 : 1. V 18.min. previedol individuálny prienik van Kessel, obrana jeho pokus zblokovala. Výrazným spôsobom sa do deja duelu zapísala 27.min., kedy pri poliacej čiare fauloval Banovič jedného z protihráčov a v ruke hlavného arbitra sa objavila červená karta. Do polčasovej prestávky dokázali spartakovci aj v oslabení vzdorovať početnej presile. Najvážnejšie situácie musel Hruška riešiť v 40. min., kedy na dvakrát skrotil prudký projektil z Wesleyho kopačky a v 44. min., kedy včas zareagoval na kolmé vysunutia Bera a jeho zakončenie za svoj chrbát nepustil.
   Domáci sa dokázali gólovo presadiť krátko po zmene strán. V 50. min. prestrčil Bero loptu k Wesleymu, ktorý ju umiestnenou strelou poslal do siete. Trenčín – Myjava 3 : 1. O šesť minút využili hráči AS chybu v rozohrávke Myjavčanov, Schet našiel rozbehnutého van Kessela a ten sa nemýlil. Trenčín – Myjava 4 : 1. Najvážnejšiu príležitosť kopaničiarov mal v druhom dejstve hry Slančík v 67. min. Individuálne sa zbavil dvojice svojich strážcov, prenikol až do vnútra šestnástky, ale loptu poslal mimo priestoru brány. Trenčania zápas kontrolovali, v 79.min. preveril Hruškovu pozornosť striedajúci Guba a päť minút pred koncom zápasu sa neujala Berova strela z dobrej pozície.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili ako sme chceli. Dali sme rýchly gól. Zápas sme mali pod kontrolou, aj keď to nebolo bez chýb, ľudia sa bavili a môžeme byť spokojní."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)"Nebyť nezmysleného vstupu jedného pána do zápasu, mohol to byť obojstranne dobrý zápas. Hrať s desiatimi hráčmi proti Trenčínu je veľmi náročné. Hráči sa zápas snažili dohrať v maximálnom nasadení. Potom už bolo ťažko niečo so zápasom urobiť."

Góly: 12. Schet, 16. Beňo (vlastný), 50. Wesley, 56. van Kessel – 13. Rundič (vlastný)
ŽK: Rabiu, Kleščík, Rundič – Marček
ČK: 27. Banovič
Rozhodoval: Chmura
Návštevnosť: 2212 divákov