16. kolo - FL 2015/16: Myjava v závere otočila výsledok a zvíťazila

Fortuna liga 2015/2016, 16. kolo (7. 11. 2015)

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška - Kolár, Jánošík, Karlík, Chovanec (74. Marček) - Kóňa - Daniel, Bilovský (90. Duga), Pekár (77. Slančík), Sládek - Škutka

Zostava Michaloviec: Kelemen - Perez, Chubutija, De Marco, Šimčák - Sedlák, Danko - Kostelník, Bayon (69. Grič), Garcia (46. Kunca) - Mensah (80. Nworah)

Myjavčanom vstup do zápasu nevyšiel. Už v 3.min. vnikol s loptou do pokutového územia Mensah a otvoril zápasové skóre. Michalovce – Myjava 1 : 0. V 11.min. došlo na štadióne k výpadku umelého osvetlenia a v zápase sa pokračovalo až po približne hodinovom prerušení. Po nezvyčajnej prestávke sa v 13.min. uvoľnil Sládek a z hranice pokutového územia poslal loptu tesne vedľa brány. O minútu na opačnej strane prudko vystrelil Bayon k žrdi, ale Hruška vytesnil loptu mimo priestoru troch žrdí. V 15.min. našiel Daniel prihrávkou Škutku, ktorý z neľahkej pozície bránu minul. Kopaničiari mali loptu častejšie na kopačkách, Michalovčania boli nebezpeční hlavne z protiútokov. Jeden taký predviedli v 18.min., ale Danko myjavského brankára neprekonal. O dve minúty skúšal strelecké šťastie Pekár, ale nezamieril presne. Po polhodine hry prestrčil Sládek loptu na Škutku, ten však vo veľkej šanci Kelemena prestreliť nedokázal. O minútu bol opäť v úlohe prihrávajúceho Sládek, zakončenie Pekára rozvlnilo iba bočnú sieť. V 40.min. zahrávali východniari priamy kop a zo signálu vyťažili strelu De Marca, ktorú však Hruška výborným zákrokom dokázal zneškodniť.
   Po zmene strán ako prví pohrozili domáci, Mensahovu strelu z nebezpečnej pozície dokázal zblokovať Jánošík. Spartakovci odpovedali v 49.min., po rohovom kope zakončoval v ťažkej pozícií Kóňa nepresne. V 67.min. došlo k chybe v myjavskej rozohrávke a lopty sa zmocnil Sedlák. Jeho pokus o prelobovanie Hrušku skončil až za myjavskou bránou. Oživiť hru prišli postupne Marček so Slančíkom a druhý menovaný sa v 81.min. prezentoval dobrou strelou, ktorú ale Kelemen ukryl do rukavíc. V 85.min. sa hráčom v čierno-bielych dresoch podarilo vyrovnať. Z ľavej strany zacentroval Kolár, presne našiel hlavu Sládeka, ktorý usmernil loptu za Kelemenov chrbát. Michalovce – Myjava 1 : 1. Nabudení spartakovci sa aj naďalej tlačili do ofenzívy, čo sa im aj vyplatilo. O dve minúty totiž centroval do pokutového územia opäť Kolár, lopta prešla až na nepokrytého Daniela a ten dokázal z uhla prekonať súperovho brankára. Michalovce – Myjava 1 : 2. Myjavčania tak dokázali v závere stretnutia otočiť výsledok vo svoj prospech a u nováčika Fortuna ligy zvíťazili 2 : 1.

Hlasy trénerov

František Šturma (tréner Michaloviec): "Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý. Prišiel však výpadok osvetlenia a hodinu sa nehralo. Potom bol lepší súper a čakali sme na prestávku, v ktorej sme mali mužstvu čo dohovárať. Keď po celý zápas vediete a na konci dostanete gól, s mužstvom to zamáva. Zápasu by možno viac svedčala remíza. Súperovi k víťazstvu gratulujem."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)"Už počas týždňa som v našom tíme cítil obrovskú túžbu po víťazstve. Bolo to cítiť aj na ihrisku. Pre víťazstvo sme chceli spraviť maximum a preto sa z neho tešíme. Obdiv si zaslúžia všetci hráči i naši fanúšikovia, ktorí merali cestu cez celú republiku. Dvadsaťtri bodov na našom konte sa nám už nepáčilo, dvadsaťšesť vyzerá lepšie."

Góly: 3. Mensah - 85. Sládek, 87. Daniel
ŽK: Khubutia, Nworah - Chovanec, Kolár, Sládek, Škutka
Rozhodoval: Smolák
Návštevnosť: 1821 divákov