17. kolo - FL 2015/16: Myjava si doma poradila s Podbrezovou

Fortuna liga 2015/2016, 17. kolo (21. 11. 2015):
SPARTAK MYJAVA - FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ 2 : 1 (1 : 1)

Hruška - Chovanec (46' Jánošík), Karlík, Marček, Kolár (56' Duga) - Pekár /K/, Kóňa, Bílovský - Sládek, Škutka (84' Slančík), Daniel.

Zostava Podbrezovej:
Kuciak - Andrič, Vajda, Kupčík /K/, Migaľa - Gal Andrézly, Kochan, Szőke, Vaščák - Rendla (22' Pančík, 75' Sabler), Podio (82' Mehanovič).

MYJAVA, 21. 11. 2015 - Spartak Myjava si dnes večer v rámci 17. kola Fortuna ligy 2015/2016 zmeral sily na domácom trávniku s tímom FO ŽP Šport Podbrezová. Duel bol posledným pre kondičného trénera kopaničiarov Michala Horného, ktorý v pondelok odchádza do nového pôsobiska v Malajzii a spartakovci tak mali o dôvod navyše bodovať a rozlúčiť sa s ním víťazstvom.

Do stretnutia v chladnom počasí vstúpili o čosi aktívnejšie Myjavčania a hneď v 2. minúte sa do zakončenia po Pekárovom centri dostal Daniel. Mieril však privysoko. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu a čosi vymyslieť sa pokúšali aj hostia. No spartakovská obrana ohrozenie Hruškovej brány nepripustila. Až v 11. minúte mohol zvnútra šestnástky zmeniť skóre nabiehajúci Gál Andrezly. No lopta skončila vedľa žrde. Potom však udreli domáci. V 14. minúte sa v štandardnej situácií najskôr skúsil presadiť Bílovský, jeho tečovaná strela ešte za čiaru neprešla, ale pohotová Škutkova dorážka už áno. Myjava - Podbrezová 1 : 0. Zároveň sa žiada dodať, že to bol prvý ligový gól Dávida Škutku v drese Spartaka. V 19. minúte sa dostal do sólového úniku Rendla. Hruška proti nemu vybehol, Rendla sa ešte pred stretom s domácim gólmanom pokúsil vystreliť na prázdnu bránu, ale minul. Vzápätí musel byť hráč Podbrezovej ošetrovaný a vo vynútenom striedaní ho v 21. minúte na trávniku nahradil Pančík. O dve minúty na to mali železiari šancu na vyrovnanie, príležitosť im však prekazil obranca Karlík. Hostia potom naďalej tlačili a domáci sa na chvíľu akoby strácali pred vlastnou šestnástkou. V 36. minúte neprešla za Kuciakov chrbát Sládekova strela a podbrezovský gólman si poradil aj s ďalším streleckým pokusom o dve minúty na to. No čo nevyšlo kopaničiarom, to vyšlo železiarom a v 39. minúte vyrovnal na 1 : 1 Pančík. V 44. minúte chcel ešte zmeniť vyrovnaný stav Bílovský, na jeho strelu po zemi síce Kuciak nedočiahol, no tá skončila tesne vedľa žrde. Mužstvá sa tak rozišli na prestávku za nerozhodného stavu 1 : 1.

Do druhého dejstva vstúpili súperi s jednou zmenou v zostave Spartaka, keď od 46. minúty nahradil v hre Jána Chovanca Peter Jánošík. Ako prví pohrozili Podbrezovčania v 52. minúte strelou Gál Andrezlyho. Gólman Hruška však vytiahol pekný reflexívny zákrok a loptu za seba nepustil. V 57. minúte pálil v dobrej pozícií Sládek, brankár železiarov jeho strelu pätou zblokoval. Vzápätí kopaničiari druhý raz prestriedali. Odišiel Frederik Bílovský a nastúpil Denis Duga. V 65. minúte sa do sľubnej príležitosti dostal opäť Sládek, s loptou si však neporadil najlepšie a Kuciak ju vyrazil na roh. Po jeho zahratí sa k zakončeniu dostal - kto iný ako Sládek. Sieť nerozvlnil ani tento raz. No ako sa vraví, trpezlivosť ruže prináša. V 69. minúte vyslal pekný center do stredu šestnástky Daniel a rozbehnutý Sládek sa už nemýlil. Myjava - Podbrezová 2 : 1. Aktívny Sládek vsietil aj ďalší gól v 74. minúte, no ten pre ofsajd neplatil. A nechýbalo veľa, aby svoj druhý presný zásah pridal v 83. minúte Škutka. Kuciak už bol prekonaný, diváci na tribúne zdvíhali ruky, no lopta v sieti napokon neskončila. V posledných minútach duelu už diváci na tribúnach vyloženú gólovú príležitosť nevideli a Myjava tak zdolala Podbrezovú 2 : 1.

O týždeň sa spartakovci predstavia v Zlatých Moravciach a jesennú časť súťaže zavŕšia opäť doma, v piatok 4. 12. o 18.00 h, zápasom s rivalom zo Skalice.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas mal svoju kvalitu, šancí bolo na jednej aj na druhej strane veľa. Rýchlo sme sa dostali do vedenia a potom sme trochu znervózneli. Súpera sme ľahko púšťali do nebezpečných situácií. V druhom polčase sme zvýšili pohyb a aktivitu a tým sme sa dostávali do gólových šancí. Hrá sa na góly, my sme dali dva, súper jeden, takže sa teším z víťazstva nad silným súperom, pretože Podbrezová šla výkonnostne hore, má svoju kvalitu."

Marek Fabuľa, tréner FO ŽP Šport Podbrezová:
"Videli sme dobrý ligový futbal z obidvoch strán. Z nášho pohľadu bol prvý polčas excelentný. Dostali sme súpera do situácií, do akých sme potrebovali. Škoda, že sme šance nepremenili. Mužstvo zdobí aj to, že má vonku toľko šancí. Ale mrzí nás, že sme tie šance nepremenili. Domáce mužstvo dalo o gól viac a je šťastnejšie. Aj napriek tomu, že súper vkročil do II. polčasu v inom rozostavení, tak sme sa snažili na to reagovať a nie zle. Mali sme dobré príležitosti. S pribúdajúcim časom bolo vidno, že na naše kopačky prichádza nervozita. V závere bolo dosť situácií, ktoré si pýtali o lepšie vyriešenie finálnej a predfinálnej fázy. Nezostáva nám nič iné len akceptovať tento výsledok. Sme sklamaní, lebo si myslíme, že vzhľadom na priebeh a na počet šancí by bola remíza spravodlivejšia."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ (21. 11. 2015):