19. kolo - FL 2015/16: Spartak Myjava v poslednom kole úspešne zabojoval o tretie miesto tabuľky

Fortuna liga 2015/2016, 19. kolo (4. 12. 2015):
SPARTAK MYJAVA - MFK SKALICA 3 : 0 (2 : 0)

Hruška - Kolár, Karlík (46' Beňo), Jánošík, Marček - Bílovský, Kóňa, Pekár /K/ - Sládek (72' Černáček), Škutka (19' Slančík), Daniel.

Zostava Skalice:
Fišan - Vaško, Petrovský, Majerník /K/, Vrablec (46' Ciprys) - Gašparík, Neoveský (46' Ulrich), Hlinka, Mazan - Šebesta, Čermák.

MYJAVA, 4. 12. 2015 - Spartak Myjava dnes v 19. mikulášskom kole Fortuna ligy 2015/2016 nastúpil na domácom trávniku proti súperovi zo Skalice. Pre kopaničiarov išlo o dôležitý zápas, pretože víťazstvo v ňom by ich udržalo v súboji so Žilinou o tretie miesto tabuľky po skončení jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Prvé vzájomné meranie síl tímov z Kopaníc a Záhoria v aktuálnej sezóne skončilo bezgólovou remízou, dnes by rovnaký výsledok hral do karát skôr skalickému tímu, ako domácim hráčom. O to väčšia bola trojbodová motivácia Myjavčanov pred týmto duelom.

V úvodných minútach stretnutia pôsobili na ihrisku aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí sa snažili na Fišana čosi vymyslieť. Ich snaha však končila na skalickej defenzíve. Úspech nepriniesli ani štandardné situácie a lopta skončila vždy mimo priestor troch žrdí skalickej brány. V 15. minúte musel byť po hlavičkovom súboji v šestnástke hostí ošetrovaný útočník Myjavy Dávid Škutka, až napokon skončil v šatni s obviazanou hlavou. Vo vynútenom striedaní ho tak v 19. minúte na trávniku nahradil Fabián Slančík. V 23. minúte sa Skaličania pokúsili využiť chybu posledného obrancu Karla Karlíka v domácej šestnástke, no našťastie pre Myjavčanov z tejto, ani z nasledujúcej streleckej akcie nič nevyťažili. Sily na ihrisku sa však postupne vyrovnali a záhoráci sa začínali čoraz viac tlačiť pred Hruškovu bránu. Prišla však 39. minúta, Erik Daniel založil akciu, následne sa k lopte dostal Ľuboš Kolár, ktorý zo strany vyslal pekný center do šestnástky hostí a myjavský kapitán Štefan Pekár usmernil loptu do siete. Myjava - Skalica 1 : 0. Zdalo sa, že tento gól zostane v prvom dejstve aj posledným, no v nadstavenom čase Fišan v súboji so Slančíkom nešťastne vyrazil loptu pred Tomáša Kóňu a ten strelou z uhla pridal svoj tretí gól v myjavskom drese. Myjava - Skalica 2 : 0. Za tohto stavu sa tímy rozišli do šatní na prestávku.

Do druhého polčasu nastúpili Skaličania s dvoma zmenami v zostave. Z hry odišli Vrablec a Neoveský, nastúpili Ciprys a Ulrich. Inak obaja bývalí hráči myjavského Spartaka. Napriek týmto novým silám na trávniku však boli znova o čosi aktívnejší spartakovci. No ich akcie občas trpeli nepresnosťami a snahu o zakončenie marila hosťovská obrana. V 69. minúte sa po individuálnej akcii pokúsil presadiť Daniel, no jeho strela Fišanovi problémy nenarobila. O dve minúty neskôr Myjava po tretíkrát vystriedala, Petra Sládeka v hre nahradil Martin Černáček. V 73. minúte strieľal na myjavskú svätyňu Ciprys, myjavský gólman Hruška si však s jeho pokusom poradil. V 77. minúte sa na opačnej strane dostal do šance Slančík, miesto prihrávky Danielovi skúsil radšej vypáliť, ale brankár hostí loptu vyrazil. V 84. minúte vymyslel peknú akciu priamo pred skalickou bránou Erik Daniel, na jej konci stál Štefan Pekár a pohodlne šancu premenil. Myjava - Skalica 3 : 0. V 89. minúte chcel ešte pridať štvrtý gól Ľuboš Kolár, lopta však skončila tesne vedľa žrde.

Posledný duel Myjavy v jesennej časti ligy tak skončil jej víťazstvom a kopaničiari budú s 35 bodmi zimovať na štvrtom alebo treťom mieste tabuľky v závislosti od toho, ako si šošoni poradia so Slovanom na Pasienkoch. V každom prípade ide o doposiaľ najvyšší bodový zisk Spartaka Myjava po jesennej časti súťaže v najvyššej súťaži.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Taktickým, disciplinovaním výkonom sme dosiahli vytúžené víťazstvo. Zápas bol po mentálnej stránke náročný, museli sme sa nastaviť na to, aby sme ho zvládli. Dá sa povedať, že nám veci vyšli tak, ako sme si predstavovali. Som rád, že sme jeseň uzavreli pekným víťazstvom."

Štefan Horný, tréner MFK Skalica:
"Myslím si, že do prvého gólu sme boli Myjave vyrovnaným súperom. Mali sme nejaké brejkové situácie. Po strate lopty v strede ihriska prišiel rýchly brejk Myjavy, nezatvorili sme to, nestihli sme sa vrátiť. Nepokryli sme Pekára a bolo 0 : 1. V závere I. polčasu prišla chyba brankára a gól do šatne. Aj keď sme do druhého polčasu vystriedali, nemali sme potrebnú kvalitu a Myjava zaslúžene vyhrala."