Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish
Daršekové poukazy na futbalovysen.sk

Hodnotenie jesennej časti sezóny 2015/2016


MYJAVA, 11. 12. 2015 - Futbalová jeseň na Slovensku je už, čo sa odohraných zápasov týka, minulosťou. Fanúšik myjavského Spartaka sa môže na ligovú tabuľku pozerať s radosťou, keďže klub z kopaníc bude zimovať na treťom mieste. Mrzí vypadnutie z bojov o Slovnaft Cup v období, keď sa nedarilo pretrhnúť sériu prehier. Celú jesennú časť sezóny 2015/2016 zhodnotil tréner Spartaka Myjava, Norbert Hrnčár.

 
 
     "Pri celkovom hodnotení jesennej časti začneme paradoxne od konca. Myjava má rekordný počet bodov po jesennej časti, má výborné postavenie v tabuľke a výbornú pozíciu pred jarnou odvetou. Tieto momenty by nás mali mobilizovať a štartovať, aby sme v jarnej časti urobili všetko pre to, aby sme boli ešte silnejší a boli konkurencie schopní tým mužstvám, medzi ktoré sme sa vklinili počas jesennej časti ligového ročníka."

      "Keď sa vrátim na začiatok, tak počas krátkeho prípravného obdobia prišlo k zmenám ako v realizačnom tíme, tak aj v hráčskom kádri. Chceli sme ako tréneri s kolegom Högerom priniesť našu filozofiu vnímania futbalu. Dovolím si tvrdiť, že sa to vo veľkej miere podarilo. Že hráči pochopili, o čo vo futbale ide. Ich prístup k profesionálnym povinnostiam bol výborný a počas celej jesennej časti nebol problém s tréningovou morálkou a s prístupom k tréningovým povinnostiam. Rovnako aj k povinnostiam mimo futbalovým, k režimu mimo futbalového života. S týmto sme sa vysporiadali veľmi dobre. Mužstvo sme chceli nastaviť na spôsob hry, ktorá by bola aktívna, dynamická a agresívna. Myslím si, že vo veľa zápasoch sa nám to aj darilo a že sme sa stali nepríjemným protivníkom pre každé mužstvo, či už vonku alebo doma. Týmto si Myjava získala rešpekt u súperov aj z elitnej kategórie a Myjava je dnes rešpektovaný a plne vážený klub medzi ligistami."

 
Úvodný tréning pre novou sezónou

     "Po našom príchode sme si v lete stanovili určité pravidlá a prispôsobili režim dňa profesionálneho futbalistu. Hráči sa schádzali už na raňajkách. Nebolo to len o tom, že by hráči trénovali a potom šli domov, ale na štadióne fungovali už dve hodiny pred tréningom, pripravovali sa naň. Deň nebol záležitosťou dvoch hodín, ale štyroch až šiestich hodín, ktoré hráči trávili na štadióne. Plne sa venovali futbalu. Aj takéto detaily posúvajú hráčov výkonnostne hore. Venovali sme sa im individuálne na zlepšovaní fyzickej, silovej stránky aj mimo hlavného tréningu. To sú veci, ktoré sa nám podarilo do mužstva implementovať. Som rád, že po počiatočných váhavých reakciách to v súčasnej dobe berú úplne automaticky a nerieši sa to, či máme raňajky alebo nemáme, či sme na štadióne dve alebo tri hodiny. To tiež považujem za dôležitý moment v činnosti, ktorú sme odviedli. To možno diváci nevnímajú, keď prídu na zápas, ale aj toto sa deje počas týždňa. Hráči sú vyťažení dostatočným počtom hodín."
 
Kapitán Spartaka Myjava, Štefan Pekár

     "V krátkom prípravnom období prišlo k mnohým zmenám a k ďalším prichádzalo aj počas súťažného obdobia, keď prichádzali Karlík, Slančík a Škutka. Bohužiaľ, musím konštatovať, že tí hráči boli bez hernej praxe a museli ju postupne naberať a dotrénovať tréningové manko. Preto sa až postupne dostávali do hry, postupne do základnej zostavy a ich výkonnosť narastala. V letnom období, ktoré je kratšie, je to o to zložitejšie, že nie je priestor na to, aby sme si mužstvo pripravovali dva mesiace. Museli sme v zrýchlenom tempe „pumpovať“ do mužstva všetky myšlienky, filozofiu a predstavy. Hráči boli ochotní na sebe pracovať, počúvať a stotožniť sa s tými myšlienkami. Presvedčilo ich aj to, že v prípravnom období boli celkom dobré prípravné zápasy a štart do súťaže bol veľmi dobrý. Získavali sme body a to ich presvedčilo, že to stojí za to."
 
Radosť Myjavčanov po góle Dávida Škutku do siete Podbrezovej.

     "Z hľadiska trénerského pohľadu som rád, že mužstvo si bolo schopné osvojiť dva herné systémy. To nám v niektorých zápasoch pomohlo aj k bodovému zisku. Boli sme schopní odohrať zápasy aj so štyrmi obrancami, aj vo formácií s tromi obrancami. Pre súpera to bolo prekvapivé a ten nevedel na to reagovať. Keď si spomíname na zápasy v Michalovciach alebo doma s Podbrezovou, zmena toho, že sme boli schopní aj v priebehu stretnutia reagovať zmenou rozostavenia, nám priniesla aj bodové úspechy. To sú momenty, ktoré mužstvo posúvajú výkonnostne hore a posúvajú ho tým pádom aj v tabuľke. V mužstve sa vytvorila zdravá konkurencia, bolo z čoho vyberať. V prípade zranenia, resp. trestu za karty sme mali alternatívu a boli sme schopní hráča plnohodnotne nahradiť."
 
Najlepší strelec tímu, Peter Sládek

     "Hlavný progres tímu vidím v tom, že mužstvo sa naučilo vyhrávať zápasy, čoho dôkazom je jedenásť víťazných zápasov. Boli sme schopní aj vyrovnané stretnutia dotiahnuť do víťazného konca, čo je veľká devíza. Dnes je pri trojbodovom systéme veľký rozdiel, či sa zápas zremizuje alebo vyhrá. Trojbodové zápisy nás posúvajú vyššie. Aj sebavedomie mužstva každým zápasom stúpa. V tomto vidím hlavný pokrok mužstva. Mužstvo sa naučilo vyhrávať. Verím, že v tomto nastolenom trende vydržíme a že aj do budúcna budeme môcť konštatovať, že sme schopní zvládať aj ťažké zápasy a vyhrávať ich. Ešte nám chýba urobiť viac bodových zápisov aj s elitnými mužstvami, ktoré sú na špici. Som presvedčený o tom, že aj do tejto fázy sa dostaneme a že budeme schopní aj s týmito mužstvami získavať body. Je dobré, že sme uhrali veľa bodov aj vo vonkajších dueloch. Možno je to dané aj tým, že neriešime to, či hráme doma alebo vonku. Chceme, aby mužstvo malo rovnaký aktívny spôsob hry doma aj vonku. Aj toto je jedna z možných príčin, prečo sme boli schopní víťaziť vo vonkajších zápasoch. Aj to nás vynieslo do horných poschodí tabuľky a preto sa dnes môžeme tešiť z takého umiestnenia."
 
Erik Daniel počas zápasu v Zlatých Moravciach

     "V dlhodobej súťaži príde aj obdobie, keď sú aj horšie momenty. Bolo obdobie, keď sme boli aj bez bodového zisku, ale na druhej strane sa ukázala sila mužstva. Boli sme schopní aj takéto obdobie prekonať a nakoniec môžeme povedať, že to prekonanie nám dnes prináša úsmev a pohodu do mužstva. Ukázala sa sila po športovej, aj po mentálnej stránke. Zápas v Michalovciach, ktorí sme boli schopní otočiť v posledných piatich minútach, bol o mentálnej sile mužstva. To naštartovalo záverečnú víťaznú sériu a to nás katapultovalo do horných poschodí tabuľky medzi absolútnu slovenskú klubovú špičku. Vážim si na mužstve, že problémy a ťažšie obdobie je schopné prekonať a ja verím, že toto nás posilní a že toto nám pomôže v ďalšom období k tomu, aby sme boli na jar ešte silnejší a lepší."

     "Na záver by som chcel popriať všetkým členom klubu a fanúšikom myjavského futbalu príjemné prežitie vianočných sviatkov a nech nám držia palce aj v novom roku 2016." autor textu: T. Marek
foto: M. Bazala, M. Hrin
 
   
 

Posledné video

Myjava začala prípravu
na jarnú časť sezóny 2017/2018

Muži - IV. liga severozápad
  Doma  CelkomVonku
  VRPB
Šimonovany80024
Malženice70121
Myjava52017
Boleráz52117
Častkovce51116
Tr. Stankovce51216
Hlohovec50215
Domaniža50315
Partizánske42114
10 J. Bohunice33112
11 Prečín32211
12 Vrbové31310
13 V. Kostoľany31410
14 N. Dubnica2238
15 Holíč2066
16 Tr. Teplice0080
  VRPB
Malženice122138
Šimonovany121237
Častkovce102332
Myjava84328
Boleráz83427
Partizánske73524
J. Bohunice63621
Hlohovec63621
Prečín62720
10 Tr. Stankovce61819
11 Vrbové54619
12 N. Dubnica53718
13 Domaniža51916
14 V. Kostoľany42914
15 Holíč30129
16 Tr. Teplice00150
  VRPB
Malženice52017
Častkovce51216
Šimonovany41213
Myjava32311
Boleráz31310
Partizánske31410
N. Dubnica31410
J. Bohunice3059
Vrbové2339
10 Prečín3059
11 Hlohovec1346
12 V. Kostoľany1154
13 Tr. Stankovce1063
14 Holíč1063
15 Domaniža0161
16 Tr. Teplice0070