FC NITRA - SPARTAK MYJAVA 0 : 4 (0 : 2)

Zostava Myjavy: Solnička (46.Koníček) – Kolár (57.Pecha), Múdry (46.Banovič), Ostojić, Beňo – Kóňa (72.Flamík), Marček, Bílovský (19.Karlík) – Sládek, Škutka, Daniel (60.Husár)

Zostava Nitry: Kolmokov D., Kolmokov M., Galko, Ďurek, Dunda, Kotrík, Charizopulos, Fábry, Ivančík, Kuník, Vodička

Striedali: Stránský, Bartošek

Na druhý prípravný zápas vycestovali hráči Spartaka Myjava do Nitry a na pôde súpera z druhej najvyššej súťaže od úvodu dominovali. V 6.min. našla Sládekova prihrávka Marčeka, ktorý poslal loptu mimo brány. O dve minúty sa už kopaničiari ujali vedenia, keď presný Beňov center poslal strelou z jednej k žrdi Sládek. Nitra – Myjava 0 : 1. V 10.min. preveril domáceho brankára Daniel. Ten istý hráč vyzval o dve minúty k zakončeniu dobre postaveného Bílovského, ale Kolmokov stihol jeho strelu zneškodniť. V 18.min. skončila v site hlavička Škutku, gól však pre ofsajd nebol uznaný. Po polhodine hry previedli Myjavčania rýchly prechod do ofenzívy, Kóňa vysunul Sládeka, ktorý zamieril tesne mimo brány. Solnička veľa práce nemal, prvý vážnejší zákrok vytiahol pri strele domácich v 32.min. O šesť minút prišla pred bránu prihrávka od Daniela, odrazená lopta sa dostala ku Kolárovi a ten ju umiestnil k bližšej žrdi. Nitra – Myjava 0 : 2. Zvýšiť náskok Myjavy mohol v 40.min. Sládek, ktorý však tento raz svoju šancu na gól nepretavil.
   V 51.min. otočil hru na ľavú stranu Beňo, Daniel bol následne v pokutovom území nedovolene zrazený domácim „gólmanom“ a hlavný arbiter fúkol do píšťalky. K realizácií pokutového kopu sa postavil Sládek, smer jeho strely Stránský vystihol, ale následná dorážka Kóňu už skončila v sieti. Nitra – Myjava 0 : 3. V 71.min. pohrozili aj Nitrania, do šance sa dostal Ivančík, ale Koníček včas vybehol a loptu za svoj chrbát nepustil. Kopaničiari spečatili svoje víťazstvo v 82. min., kedy dal gólovú bodku za stretnutím striedajúci Husár. Nitra – Myjava 0 : 4. V 87.min. ešte predviedol dva kvalitné zákroky Koníček, keď musel riešiť strely z kopačiek Kotríka a Bartošeka. Spartak Myjava zvíťazil v Nitre presvedčivo 4 : 0.

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)„Som rád, že sme mohli odohrať tento zápas, aj keď na nepríliš kvalitnej umelej tráve. To robilo trochu problém, lopta „drhla“ a pramenili z toho aj ľahké straty lôpt. Na druhej strane som rád, že sme dali štyri góly a okrem nich sme predviedli ešte veľa pekných akcií. Potešilo ma, že sme žiadny gól neinkasovali. Zápas splnil svoj herný aj kondičný zámer.“

Góly: 8.Sládek, 38.Kolár, 51.Kóňa, 82.Husár
ŽK: Sládek, Karlík
Rozhodovali: Kollárik – Darnadi, Berec
Návštevnosť: 70 divákov