Myjava v prvom zápase na sústredení úspešná nebola

Prípravný zápas (7. 2. 2016)

SPARTAK MYJAVA - FK JAGODINA 0 : 2 (0 : 2)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička – Beňo, Černáček (46.Chovanec), Banovič (K), Ostojić – Bílovský, Kóňa (46.Marček), Pekár (83.Copko) – Daniel, Kolár (46.Škutka), Sládek (70.Duga)

Zostava FK Jagodina: Stamenković (67.Milojević), Baošić (46.Miladinović), Martinović (46.Cvetković), Popović (46.Gašić), Nikolić (46.Knežević), Milošević (46.Mihailović, 78.Petrović), Nedović (46.Stojmirović), Kyeremeh (46.Dekić), Marić (46.Ivanović), Dordević (46.Cvetković), Filipović (K) (46.Ristić)

Prvý zápas v rámci tureckého sústredenia odohrali hráči Myjavy proti srbskému tímu FK Jagodina aj za prítomnosti reprezentačného trénera Jána Kozáka na tribúne. Vstup do stretnutia kopaničiarom nevyšiel, už v 3. min. využili hráči súpera chybu v rozohrávke na rýchly prechod do útoku, Popović z pravej strany prihral spätne Kyeremehovi, ktorý strelou z jednej rozvlnil sieť. Myjava – Jagodina 0 : 1. V 17. min. poslal loptu nad bránu Martinović. V 21. min. prišlo k zaváhaniu pri rozohrávke Myjavčanov, lopty sa zmocnil Popović a poslal hostí do dvojgólového vedenia. Myjava – Jagodina 0 : 2. Až po tomto momente si strelecké príležitosti začali vypracovávať aj spartakovci. Ako prvý pohrozil Sládek v 27. min. a o tri minúty zasahoval pri Danielovej strele brankár Jagodiny. V 34. min. si lopta pri štandardnej situácií našla hlavu Banoviča a skončila tesne mimo brány. Rovnako nenašla správny smer ani o minútu pri Sládekovom streleckom pokuse. Sľubne sa črtala akcia v 37. min., Pekár poslal loptu kolmo do priestoru kam nabiehal Kolár, no „gólman“ stihol včas zasiahnuť. Po dlhej dobe predviedli útočnú akciu srbskí hráči v 43. min, Miloševićova „obalovačka“ šla mimo brány. V samom závere prvého dejstva hry si po pravej strane zbehol Beňo, jeho spätná prihrávka našla v pokutovom území Bílovského a po jeho zakončení zvonila žrď súperovej brány.
    Po zmene strán ako prvý skúsil strelecké šťastie Daniel, no zamieril privysoko. Podobne pochodil aj Pekár v 66. min. pri realizácií priameho kopu. V 72. min. hráči v čierno-bielych dresoch napádali súpera pri rozohrávke pred jeho pokutovým územím a po zisku lopty stál pred Škutkom už len brankár Jagodiny. Snaha o jeho prelobovanie však nebola úspešne zrealizovaná. Ojedinelá ofenzívna akcia srbského celku v druhom polčase skončila v 74. min. včasným zásahom myjavskej defenzívy pri Ristićovej prihrávke do „malého vápna.“ Viackrát sa individuálne počas zápasu dokázal presadiť na pravej strane operujúci Daniel, no jeho prihrávky spoluhráčov v pokutovom území nenachádzali, podobne tomu bolo aj v 86. min. A keď ani záverečnú príležitosť v stretnutí Copko na gól nepretavil, prehral Spartak Myjava so srbským tímom FK Jagodina 0 : 2.

Richard Höger, asistent trénera Spartaka Myjava:
 „Odhliadnuc od výsledku si myslím, že zápas zniesol z našej strany, až na úvodných dvadsať minút, vzhľadom k dátumu, k prechodu z umelej trávy na prírodnú a poveternostné podmienky, celkom dobré kritériá. Škoda úvodu zápasu, kde sme dostali dva rýchle a lacné góly. Stáva sa nám to dosť často a stávalo sa nám to aj počas jesennej časti, že sme sa dostávali do výsledkovej nevýhody veľmi rýchlo. Potom sme mali kontrolu nad zápasom, boli sme futbalovejšie a lepšie mužstvo, ale chýbal nám kontaktný gól, ktorý by zápasu dal väčšiu iskru. V zápase sa našlo veľa pozitív, na ktorých treba robiť, aby sme boli efektívnejší a vyvarovali sa tých chýb, ktoré robievame a z ktorých dostávame góly.“

Góly: 3.Kyeremeh, 21.Popović