Prípravný zápas (11. 2. 2016)

SPARTAK MYJAVA - PFC LEVSKI SOFIA 0 : 3 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Hruška – Beňo, Banovič, Ostojić, Chovanec (K) (61.Černáček) – Kóňa, Duga (74.Copko), Pekár – Daniel (92.Flamík), Škutka (61.Kolár), Sládek (92.Vávra)

Zostava Levski Sofia: Jorgacević - Aleksandrov, Minev (K), Lukin, Procházka – Kostadinov, Bourabia, Bedoya, Kraev, Nar - Hristov

Druhým súperom Myjavčanov na tureckom sústredení bol aktuálne druhý tím najvyššej bulharskej súťaže, Levski Sofia. Hráči súpera bola od úvodu aktívnejší a Hruška musel po prvý raz zasahovať pri „nožničkách“ Hristova v 13.min. O sedem minút mal brankár Myjavy prácu pri strele Mineva, ktorá smerovala k žrdi. V 25.min. pálil na bránu vo vnútri pokutového územia Kraev, Hruška stihol loptu vytesniť mimo brány. Po polhodine hry zahrávali hráči bulharského tímu rohový kop a lopta zazvonila na brvne brány spartakovcov. V 34.min. podnikli hráči v čierno-bielych dresoch kontru, Chovanec poslal center na Daniela, no ten netrafil loptu ideálne. O minútu hlavičkoval na opačnej strane nad bránu Nar. Rovnako mimo priestoru troch žrdí skončili zakončenia Kostadinova a Hristova. Bodkou za prvým dejstvom bola Danielova strela, ktorú brankár súpera ukryl do rukavíc.
     Obraz hry zostal rovnaký aj po zmene strán. V 49.min. preveril Hruškovu pozornosť slovenský hráč v drese súpera - Procházka. Kopaničiari predviedli ofenzívnu akciu v 54.min., na jej konci bola Pekárova strela z uhla. V 56.min. zahrali hráči Levski štandardnú situáciu, na konci ktorej bolo presné zakončenie Konstadinova. Myjava – Levski 0 : 1. V 63.min. bol v sľubnej palebnej pozícii Kraev, bránu však minul. Rovnako pochodil aj Bedoya v 72.min. V 82.min. napriahol ten istý hráč spoza šestnástky a lopta skončila v sieti. Myjava – Levski 0 : 2. Skóre zápasu uzavrel o tri minúty strelou zo strednej vzdialenosti striedajúci Mengolo. Myjava – Levski 0 : 3.

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
 „Dnes to bol fyzicky náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Najmä v druhom polčase sa aj napriek prestriedaniu hráčov súpera prejavila ich individuálna kvalita. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Do prvého ligového zápasu musíme niektoré veci vylepšiť.“

Góly: 56.Kostadinov, 82.Bedoya, 85.Mengolo
ŽK: 15.Bourabia, 23.Hristov