Myjava sa so sústredením rozlúčila prehrou

Prípravný zápas (15. 2. 2016)

SPARTAK MYJAVA - SKN ST. PÖLTEN 0 : 3 (0 : 2)

Zostava Spartaka Myjava: Koníček (46.Hruška) – Beňo, Banovič, Marček (35.Černáček), Chovanec (71.Pecha) – Kolár, Kóňa, Pekár – Daniel (65.Copko), Škutka (58.Duga), Sládek

Zostava SKN St. Pölten: 1.polčas: Kuru - Dober, Huber, Petrovic, Prettenthaler - Gschweidl, Ambichl, Thürauer, Dieng - Segovia, Beichler
2.polčas: Gschossmann, Brandl, Mader, Schagerl, Martic, Yilmar, Schibany, Markoutz, Hayden, Stec, Prettenthaler

Posledný zápas v rámci tureckého sústredenia odohrali hráči Myjavy proti rakúskemu tímu SKN St. Pölten. V 7.min. otestoval Koníčkovu pozornosť Thürauer. O päť minút mohli ísť kopaničiari do vedenia, Pekár sa rútil sám na súperovho brankára, pred zakončením však zvolil prihrávku doprava na Daniela, ktorého strelu stihol obranca zblokovať. Na opačnej strane z protiútoku vyslal krížnu strelu z pravej strany Gschweidl a Koníček vytesnil loptu mimo brány. O dve minúty poslal Sládek loptu dopredu Škutkovi, ktorého zakončenie skončilo zblokované mimo priestoru troch žrdí. V 16.min. sa súper dostal do vedenie po pohotovom zakončení Gschweidla. Myjava – St. Pölten 0 : 1. V 24.min. bol rozdiel v skóre dvojgólový, keď kombinačnú akciu využil na skórovanie Dieng. Myjava – St. Pölten 0 : 2. V 38.min. hľadal Pekár v pokutovom území Škutku, ktorý na loptu nedosiahol. Obdobne skončila aj akcia na opačnej strane ihriska v 42.min.
Ihneď po zmene strán mal prácu striedajúci Hruška so strelou Markoutza. V sľubnej pozícií sa ocitol hlavičkujúci Schibany v 53.min., ktorý ale nezamieril presne. Po hodine hry sa v krátkom časovom slede zaujímavo črtali tri akcie spartakovcov, ktoré ale neboli dotiahnuté do úspešného konca. A tak gólovo opäť udrel súper z Rakúska, keď v 67.min. zostal v „malom vápne“ nepokrytý Markoutz a zblízka sa nemýlil. Myjava – St. Pölten 0 : 3. V 75.min. pokračoval napriek faulu striedajúci Copko aktívny smerom dopredu, prihral Dugovi, ktorý mu prihrávku vrátil a následnou strelou preveril „gólmana“. Skorigovať výsledok ešte mohol v 78.min. z priameho kopu Pekár, lopta však skončila na brvne súperovej brány.

Richard Höger, asistent trénera Spartaka Myjava:
 „Posledný zápas vyznel pre nás nie veľmi priaznivo, ale odzrkadľuje súčasnú situáciu v mužstve. Žmýkame stále dookola tých istých hráčov a súper cez polčas vymenil desiatku hráčov. Aj keď je to druholigové mužstvo, ale majú dvadsať hráčov v kádri, ktorých vedia rotovať. My točíme ôsmich, deviatich a je vidieť, že tím hráčom, aj čo sa týka zápasov, aj tréningov, chýba iskra. Ešte je stále dosť času sa do ligy nejakým spôsobom zmobilizovať a dať do poriadku, aby sme v lige nevyzerali tak ako v týchto prípravných zápasoch. “

Góly: 16.Gschweidl, 24. Dieng, 67. Markoutz