20. kolo - FL 2015/16: Myjava vstúpila do jarnej časti remízou

Fortuna liga 2015/2016, 20. kolo (28. 2. 2016)

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška - Beňo, Černáček, Banovič, Machovec – Kóňa, Duga (75.Bílovský), Pekár – Daniel, Sládek (72. Škutka), Kolár

Zostava Dunajskej Stredy: Tujvel - Brašeň, Kwin, Michalík, Davis - Ljubicic, Huk (76. Horváth) - Sarr, Ľupták (55. Štepanovský), Pačinda - Szarka (30. Polievka)

Na prvý ligový zápas po zimnej prestávke vycestovali hráči Spartaka Myjava do Dunajskej Stredy. V základnej zostave sa na ľavom kraji obrany predstavil aj nový prírastok v kabíne kopaničiarov, Jaroslav Machovec. Prvé zakončenie videli diváci v 7.min., Ľupták hlavičkoval nad bránu. O minútu vystrelil nedôrazne Szarka. Na opačnej strane ihriska vyslal v 11.min. prudkú prihrávku dopredu Kóňa, tá napokon nikým netečovaná smerovala k žrdi a preverila pozornosť Tujvela v domácej bráne. Hráči Dunajskej Stredy si postupne vytvárali tlak, v 14.min. zakončoval nad bránu po rohovom kope Sarr. V 19.min. mal prácu Hruška, keď vyrazil Brašeňovu strelu smerujúcu k žrdi. Po následnom rohovom kope padol takmer vlastný gól, lopta napokon trafila na bránkovej čiare Banoviča. Štandardné situácie DAC-u zahrával prevažne Pačinda, v 25.min. poslal loptu z priameho kopu vedľa brány. V poslednej štvrťhodine úvodného dejstva sa hra vyrovnala a hráči v čierno-bielych dresoch sa snažili pohroziť hlavne kontrami. Tak tomu bolo aj v 45.min., kedy Machovec prihral Sládekovi, následná prihrávka na voľného Daniela neprešla cez domácu obranu.
     Hneď v úvode II.polčasu sa radovali Dunajskostredčania, keď v 47.min. zacentroval z pravej strany Brašeň, Hruška neudržal loptu v rukaviciach a Sarr ju následne dorazil do siete. Dunajská Streda – Myjava 1 : 0. Odpoveď kopaničiarov prišla okamžite po rozohraní. Z pravej strany poslal do pokutového územia center Beňo, Sládek zabojoval v súboji so stopérom domáceho tímu a lopta sa dostala k voľnému Kolárovi, ktorý vsietil svoj prvý ligový gól v myjavskom drese. Dunajská Streda – Myjava 1 : 1. O päť minúť zahrávali spartakovci rohový kop a hlavičku Machovca smerujúcu pod brvno len s námahou vyškriabal Tujvel nad bránu. V 57.min. zakrútil loptu z hranice šestnástky Sarr, skončila mimo brány. O minútu vnikol do pokutového územia na opačnej strane ihriska Daniel a prudkou strelou preveril domáceho „gólmana“. V 66. a v 68.min. zahrával Pačinda priame kopy takmer z identických pozícií, oba nasmeroval tesne mimo priestoru troch žrdí. Rovnako dopadlo aj Ljubićove zakončenie v 70.min. Rýchly prechod do útoku predviedli Myjavčania v 83.min., Daniel poslal loptu pred bránu a Škutkovo zakončenie z jednej len tesne minulo cieľ. Stav stretnutia sa už do konca nezmenil, Myjava si zo Žitného ostrova priviezla bod po remíze 1 : 1.

Hlasy trénerov

Tomislav Marić (tréner Dunajskej Stredy): "Som rád, že po trojmesačnej prestávke sme hrali súťažný zápas. Videli sme dobrý zápas z obidvoch strán. Vedeli sme, že silnou stránkou Myjavy sú protiútoky. Mali sme dosť šancí, podarilo sa nám ísť do vedenia. Čo môžem vytknúť mojim hráčom, že nesmieme dostať rýchle góly. Remíza 1:1 je spravodlivá. Gratulujem hráčom k výsledku. V stredu nás čaká ďalší zápas, musíme sa rýchlo zregenerovať."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)"Z nášho pohľadu sme podali taktický, organizovaný výkon. Hlavne druhý polčas bol otvorený s rýchlym prechodom do útoku. Remíza je spravodlivá. Domáci aj my sme mali situácie, ale remíza zápasu svedčí."

Góly: 50.Sarr – 51.Kolár
ŽK: 38.Černáček, 86.Pekár