21. kolo - FL 2015/16: Myjava v Ružomberku bez gólu aj bez bodu

Fortuna liga 2015/2016, 21. kolo (3. 3. 2016)

MFK RUŽOMBEROK - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Beňo (83. Chovanec), Marček, Banovič, Machovec – Kóňa, Duga (46. Bílovský) – Daniel, Pekár, Kolár – Škutka (61. Sládek)

Zostava Ružomberka: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy – Gál-Andrezly. Sapara (77. Gerát), Faško (57. Ďubek), Zošák – Lačný (83. Jakubko)

Na zápas 21.kola Fortuna ligy vycestovali hráči Myjavy do Ružomberka. A v úvode duelu boli viac nebezpeční než domáci hráči. Vo 4.min. Tofiloski končekmi prstov nadvihol Pekárov center hľadajúci spoluhráčov pred bránou. Prvú sľubne sa črtajúcu príležitosť Ružomberčanov zmaril v 9.min. v poslednej chvíli Marček, ktorý odzbrojil Faška. Po štvrťhodine hry vyskúšal strelecké šťastie Kolár, z hranice pokutového územia len tesne minul bránu. Ešte väčšiu šancu na skórovanie mal o dve minúty, kedy kopaničiari zvládli rýchly prechod do útoku, no lopta skončila nad bránou. V 25.min. sa dostal do šance Gál-Andrezly, jeho strela sa odrazila od žrde a Lačný ju doklepol do siete. Ružomberok – Myjava 1 : 0. Po tomto momente prebrali iniciatívu na svoje kopačky Liptáci. V 35.min. skončil tečovaný priamy kop Faška tesne mimo brány. Hráči v čierno-bielych dresoch pohrozili o štyri minúty Kolárovým centrom, ktorý usmernil k žrdi Škutka, ale Tofiloski bol pripravený. V samom závere I.dejstva mohol zvýšiť náskok Ružomerčanov Lačný, zblízka však hlavičkoval nepresne.
     Druhú časť hry otvoril ďalekonosný strelecký pokus Daniela. Kopaničiari postupne získavali prevahu, v 63.min. sa po viacerých centroch do šestnástky ocitol v dobrej pozícií na zakončenie Pekár, s jeho strelou si poradil Tofiloski. Vyrovnávajúcu gól mal v 72.min. na kopačke Daniel, „gólmana“ domáceho celku neprekonal. Akcia ešte pokračovala, pekné zakončenie striedajúceho Sládeka odvrátil z bránkovej čiary P. Maslo. V 81.min. sa na druhej strane ihriska k realizácií priameho kopu postavil Zošák a loptu smerujúcu do šibenice vytesnil mimo priestor troch žrdí Hruška. V samom závere ešte prehliadol hlavný arbiter faul na Banoviča, čím sa otvorila možnosť „Ruže“ na prečíslenie, ale Gál-Andrezly zakončil akciu nepresne. Myjavčania podľahli domácemu Ružomberku 0 : 1.

Hlasy trénerov

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "V tomto ročníku nikto nemôže čakať s Myjavou ľahký zápas. Sú vysoko v tabuľke, sú veľmi dobre organizovaní, hrajú kvalitný futbal, tiež majú skúsených hráčov. Prvý polčas sme súpera dobre bránili, napádali, strelili sme aj gól, čo bolo pre nás veľká výhoda. Druhý polčas bol viac o nich a o tom, či my udržíme výsledok, alebo z brejkov pridáme aj druhý gól."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)"Samozrejme nie som rád, že odchádzame bez bodového zisku. V prvom polčase sme vyrobili veľa nevynútených chýb a mali sme aj veľa strát. Bolo to z našej strany také rozhárané. V druhej polovici sme zlepšili presnosť prihrávok aj dynamiku pohybu, dostali sme sa aj do šancí, ale keď nedáme gól, nemáme nárok, čo len na zisk bodu."

Gól: 25.Lačný
ŽK: Sapara, Lačný, Ďubek – Duga, Pekár, Marček
Rozhodovali: R.Weiss - E.Weiss, Bednár
Návštevnosť: 1585 divákov