12. kolo - II. liga muži: Spartak Myjava doma opäť úspešne

12. kolo (17. 10. 2009) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK TOPOĽČANY 3:2 (0:0)

Solnička, Hyža, Černáček, Stančík, Kvasnica, Kročian (Žák), Zverec, Duga, Bončo (Mihál), Kosík, Dirnbach (Manák).

Na veľmi ťažkom teréne odohrali myjavskí futbalisti ďalší náročný druholigový zápas. Aj keď boli hráči Topoľčian na priebežnom poslednom mieste, na ich hre to vôbec nebolo vidno.

Domáci v tomto stretnutí dokázali pretrhnúť streleckú smolu a skórovali až tri krát, no hostia sa nevzdávali a aj za nepriaznivého stavu bojovali a dvakrát znížili. Zaujímavosťou stretnutia je tiež fakt, že všetky góly zápasu strelili hráči hlavou. V domácej zostave chýbal od začiatku pre zranenie Kumančík, ktorého nahradil nestarnúci Hyža.

Úvodných desať minút patrilo domácim hráčom, ktorí si vytvorili územnú prevahu bez gólovej šance. Lopty väčšinou putovali po myjavskej ľavej strane cez Hyžu, Bonča a Kročiana, ktorý viackrát centroval, no jeho centre likvidovali vysokí stopéri hostí Teplanský s Bačíkom. V 8. minúte po rohovom kope hlavičkoval Kosík v záklone z 5 metrov nad bránu. V 19. minúte sa nepríjemne zranil Bončo, toho museli odviesť do nemocnice a do hry prišiel Mihál. O chvíľu po osi Duga–Kročian-Kosík sa lopta dostala k Mihálovi, ktorý v tutovke zo 7 metrov trafil síce k tyči, no akoby sa svojej šance zľakol a tak bola jeho strela slabá a brankár hostí Mikláš mu šancu zlikvidoval. Od tohto okamžiku domáci hráči znervózneli, akoby si uvedomovali neprítomnosť tvorcu hry Bonča v strede ihriska a kopili veľké množstvo chýb, čo hostia využívali na rýchle brejky. Vrchol prišiel v 32. minúte, keď zlú "malú domov" skoro potrestal gólom Mucha. V 34. minúte po Hyžovom prieniku Dirnbachovu dobrú strelu brankár hostí s námahou na dva razy chytil. V 37. minúte sa dostal do svojej druhej čistej šance Mihál. Tentokrát zoči-voči brankárovi hostí asi z 12 metrov trafil tohto len do nôh. V 40. minúte mali šancu hostia po rohovom kope, keď Teplanský vyskočil najvyššie, ale jeho hlavičku Solnička chytil. V 42. minúte výborná Zverecova strela preletela tesne vedľa brány hostí.
Po polčasovej prestávke hneď v 46. minúte prenikol pekne po čiare Dirnbach, no k Mihálovi sa jeho center nedostal. V 53. minúte prišiel center z ľavej strany, medzi stopérov si najlepšie nabehol Černáček a hlavou otvoril skóre. 1:0. Neprešli ani tri minúty a v 56. minúte kopal priamy kop opäť z ľavej strany Zverec, na jeho center si nabehol znova Černáček a ako cez "kopirák" skóroval po druhý krát. 2:0. O minútu Kročianova dobrá strela trafila len bočnú sieť, hoci asi 350 premrznutých divákov už skandovalo po tretí krát. Potom sa nedostal k zakončeniu Kosík, keď dobrú loptu po centri Hyžu zlikvidoval hosťujúci brankár. Po dvoch góloch hostia zmenili rozostavenie, keď išli na hrot útoku skúsení Mucha a Bačík, čo hneď v 66. minúte prinieslo Topoľčanom šancu, no Mucha strieľal nad bránu Petra Solničku. Hostia zjavne ožili, paradoxne však mohol po rýchlom brejku skórovať domáci Hyža, ktorý ale v šestnástke loptu zle trafil a tak gól nepadol. V 68. minúte trafil po centri Mihála Kosík len ľavú žrď brány hostí. Znova mal Kosík smolu. V 73. minúte hostia najskôr po štandardnej situácii v šanci gól nedali, keď sa lopta odrazila na rohový kop, no po ňom sa už skóre menilo, keď najvyššie vyskočil hosťujúci Schwarz a hlavou znížil na 2:1. To domácich znova naštartovalo, začali útočiť čoho výsledkom bola najskôr v 82. minúte červená karta pre Topoľčanca Čuháka po druhej žltej a o minútu tretí myjavský gól. Tentokrát po centri Kročiana a hlavičke, ktorú presne trafil Stančík. 3:1. V 85. minúte strela hosťujúce Ondrku letela vedľa myjavskej brány, no v 87. minúte sa skóre menilo po piaty krát. Po úplne nenápadnej akcii hostí z pravej strany a dlhom centri zo 40 metrov trafil z veľkej diaľky hlavou do vzdialenejšieho vinkľa striedajúci Balážik. 3:2. Prekvapení zostali všetci na čele s brankárom Solničkom a hostia sa znova "vrátili do hry". V samom závere ešte išiel sám na brankára striedajúci Myjavec Žák, no na nerovnom teréne mu lopta skočila a vystrelil nad bránu. V 90. minúte zlikvidoval čistú šancu hostí Solnička, keď bravúrne reflexom vyrazil gólovú hlavičku Topoľčanca Matušíka. Záverečný hvizd rozhodcu Koristu ukončil zápas s troma ťažko vybojovanými bodmi pre domácich.

Dobrý výkon a víťazstvo sú najlepšou pozvánkou na utorňajší zápas tretieho kola Slovenského pohára, keď o 14,30 hodine sa na Myjave predstaví corgoňligový MFK Ružomberok.