23. kolo - FL 2015/16: Spartakovské derby v prospech Myjavy

Fortuna liga 2015/2016, 23. kolo (12. 3. 2016):
SPARTAK MYJAVA - FC SPARTAK - TRNAVA 1 : 0 (0 : 0)

Hruška - Machovec, Ostojić, Banovič, Beňo - Pekár /K/ (86' Černáček), Kóňa, Marček - Sládek (60' Bílovský), Kolár, Daniel (78' Škutka).

Zostava Trnavy:
Kamenár - Čonka, Tóth, Greššák, Horník (78' Majtán) - Mikovič /K/, Mihálik, Jež, Baez (67' Depetris), Schranz - Tambe.

MYJAVA, 12. 3. 2016 - Spartak Myjava sa dnes v rámci 23. kola Fortuna ligy 2015/2016 predstavil pred domácimi tribúnami v atraktívnom dueli s tímom FC Spartak Trnava. Tento zápas bol premiérovým pre najnovšiu posilu kopaničiarov, stopéra Ivana Ostojića, ktorý naposledy reprezentoval farby MFK Košice. Hoci bol Ivan v Myjave už dlhší čas a absolvoval so spartakovcami aj zimnú prípravu, zatiaľ do súťaže nezasiahol kvôli administratívnym záležitostiam. Tie sa podarilo v tomto týždni dať do poriadku a tak ho fanúšikovia mohli konečne vidieť aj na trávniku v rámci majstrovského stretnutia.

Skóre sa v samotnom dueli ako prví pokúšali otvoriť domáci futbalisti. V 2. minúte sa Erik Daniel pohral s trnavskou obranou, vyslal center do šestnástky Pekárovi, no strele myjavského kapitána trochu chýbal dôraz a Kamenár si s ňou poradil. V 13. minúte po strete Tótha s Pekárom zahrávala Myjava priamy kop. Na jeho konci stál Kolár, ktorého hlavička skončila vedľa žrde. Ďalšia štandardná situácia domácich prišla v 24. minúte. Tento raz sa k lopte dostal Machovec, no ani jeho hlavička sito nerozvlnila. V 36. minúte kopaničiari využili chybu Trnavčanov, Kolár prekonal vybehnutého Kamenára a prihrával na gól Danielovi. Jeho strela však nemala potrebnú razanciu a stav sa nemenil. V 41. minúte si mohli streleckú šťastenu na svoju stranu prikloniť hostia. Ale v skrumáži pred Hruškovou svätyňou to Mihálikovi nevyšlo, pretože domáci brankár dobre zasiahol. A tak to aj zostalo. Do konca prvého polčasu sa už nepresadili ani kopaničiari, ani bíli andeli a tímy sa rozišli na prestávku za bezgólového stavu 0 : 0.

Do druhého dejstva nastúpili súperi bez zmien v zostavách. Obraz hry sa nijako výrazne nezmenil, no potom prišla 60. minúta. Do úniku sa dostal Marček, vyhral súboj s vybehnutým gólmanom Trnavy a poslal Myjavu do vedenia. Spartak Myjava - Spartak Trnava 1 : 0. Vzápätí kopaničiari vystriedali a Sládeka na ihrisku nahradil Bílovský. K zaujímavej situácii prišlo v 67. minúte, keď Hruška chytal loptu do rúk, no v tom istom momente sa zrazil s Tambeom. Vyrazená lopta skončila v myjavskej sieti, hlavný arbiter však gól pre faul neuznal a Hruška musel byť ošetrený. V 73. minúte mohlo byť vyrovnané. Do sólo úniku sa dostal Mikovič, myjavský brankár však dobrým vybehnutím jeho čistú šancu zmaril. O dve minúty sa na opačnej strane pokúšal zvýšiť náskok Myjavy Machovec. Jeho točená strela mierila vedľa siete. Záverečný tlak v zápase patril Trnave, ktorá sa na myjavskej polovici ihriska pokúšala vymyslieť niečo efektívne na domácu obranu a vybojovať si aspoň bod. Našťastie pre kopaničiarov jej to nevyšlo a Spartak Myjava si tak pripísal na konto prvé jarné víťazstvo a tri body do tabuľky.

O týždeň v nedeľu Myjavčania vycestujú na bratislavské Pasienky, kde si popoludní o 14:30 h zmerajú sily s domácim Slovanom.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Bol to derby zápas, vyrovnaný a ťažký. V takýchto dueloch rozhoduje to, kto urobí menej chýb. Aj preto sme ho vyhrali. Som spokojný s tromi bodmi, ktoré sme získali."

Ivan Hucko, tréner FC Spartak Trnava:
"Po tomto zápase musím vysloviť sklamanie. Nezaslúžili sme si tento zápas prehrať, remíza by bola výstižnejšia. Urobili sme chybu, prehrali sme takým polovlastným gólom. Zo zápasu som sklamaný."