24. kolo - FL 2015/16: Myjava na Slovane opäť úspešná

Fortuna liga 2015/2016, 24. kolo (20. 3. 2016)

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Hruška - Ostojič, Banovič, Machovec, Beňo - Kóňa, Marček, Pekár (90. Černáček) – Sládek (81. Bílovský), Kollár, Daniel (90. Škutka)

Zostava Slovana Bratislava: Mucha - Sekulič, Saláta (30. Adilehou), Pliatsikas – Savičevič (45. Vittek), Milinkovič, Oršula, Scott (59. Simovič), De Kamps - Zreľák, Priskin

Na zápas 24. kola Fortuna ligy vycestovali hráči Myjavy do Bratislavy, kde si zmerali sily s domácim Slovanom. Ako prví pohrozili domáci hráči, v 11.min. hlavičkoval po centri Pliatsikasa nad bránu Milinković. V 19.min. odpovedali podobným spôsobom Myjavčania, hlavička Banoviča bola zblokovaná a kopal sa rohový kop. Po jeho zahraní sa lopta dostala ku Sládekovi, ktorý ju z voleja poslal pod brvno Muchovej brány. Slovan – Myjava 0 : 1. O päť minút otestoval pozornosť domáceho gólmana strelou spoza pokutového územia Pekár, Mucha loptu na dvakrát skrotil. Na opačnej strane ihriska mieril v 32.min. privysoko Scott. V závere I.dejstva sa po rohovom kope odrazila lopta k Danielovi, ktorého prudký projektil skončil vedľa ľavej žrde Muchovej brány.
     Úvodná desaťminútovka druhej časti hry vyšla lepšie Slovanu a v 51.min. sa ocitol Vittek zoči-voči Hruškovi, ktorý výborne zasiahol a loptu za svoj chrbát nepustil. V tej istej minúte napriahol ku strele aj Milinković, ktorý opečiatkoval brvno myjavskej brány. Kopaničiari si vypracovali veľkú príležitosť v 66.min., Kolár vysunul do úniku Daniela, Mucha však jeho strelu reflexívne vyrazil. V 77.min. sa dostal k zakončeniu pri štandardnej situácií Zreľak, Hruška loptu ukryl do rukavíc. O dve minúty hlavičkoval na opačnej strane nebezpečne Machovec, no lopta trafila jedného z brániacich hráčov na bránkovej čiare. Myjavčania sa aj naďalej snažili o rýchly prechod do útoku, v 83. min. sa ku strele dostal Daniel a o minútu aj Pekár, lopta však skončila mimo brány. Obetavo hrajúci kopaničiari si poradili aj so záverečným tlakom súpera a v Bratislave zvíťazili 1 : 0.

Hlasy trénerov

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): "Pre nás to bol zlý deň, nakoľko sme podali veľmi slabý výkon. Mali sme dostatočný čas na to, aby sme zareagovali na prvý gól, ale nespravili sme tak. Dostali sme to, čo si zaslúžime. Bol to náš najhorší výkon od môjho príchodu do Slovana. Takýto výsledok a výkon nie je akceptovateľný. Gratulujem Myjave k zaslúženému víťazstvu."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)"My sme vedeli, že keď chceme na Slovane niečo uhrať, musíme hrať aktívne a nátlakovo s rýchlym prechodom do ofenzívy. Myslím si, že toto sa nám aj podarilo. Výkon hodnotím ako dobrý, obetavý, disciplinovaný aj takticky zvládnutý. Z víťazstva mám veľkú radosť."

Gól: 19. Sládek
ŽK: Mucha, Saláta - Marček, Sládek
Rozhodoval: Chmura
Návštevnosť: 1215 divákov