25. kolo - FL 2015/16: Myjava si so Žilinou body podelila

Fortuna liga 2015/2016, 25. kolo (2. 4. 2016):
SPARTAK MYJAVA - MŠK ŽILINA 0 : 0

Hruška - Machovec, Ostojić, Banovič, Beňo - Pekár /K/ (88' Duga), Kóňa, Marček - Sládek (83' Chovanec), Kolár (63' Bílovský), Daniel.

Zostava Žiliny:
Volešák - Mazáň, Králik, Vavro, Špalek (90' Hancko) - Hlohovský, Káčer (68' Michlík), Diaz, Paur /K/ - Škvarka, Puček (46' Mabouka).

MYJAVA, 2. 4. 2016 - Myjavskí futbalisti dnes v rámci 25. kola Fortuna ligy 2015/2016 nastúpili na domácom trávniku na zápas s tímom MŠK Žilina. Pre oboch súperov to bol dôležitý duel. Pre kopaničiarov preto, aby si čo najdlhšie udržali pohárovú tretiu priečku, pre Žilinu z toho dôvodu, aby aj ona zabojovala o účasť v európskej súťaži. Vzájomná bilancia pred týmto stretnutím hovorila jednoznačne v prospech Žiliny. Veď Myjava zdolala šošonov zatiaľ len raz, a to presne pred rokom, v apríli 2015 na jej trávniku gólom Denisa Dugu. O to väčšia bola motivácia spartakovcov uspieť v ďalšom jarnom domácom stretnutí aktuálnej sezóny.

V úvode stretnutia boli o čosi aktívnejší hostia a v 6. minúte sa ako prvý pokúsil ohroziť myjavskú svätyňu Škvarka, Hruška bol však pozorný a strelu vyrazil na rohový kop, z ktorého šošoni nič nevyťažili. Spartakovci sa pokúsili na tlak odpovedať v 9. minúte. Dlhé autové vhadzovanie Machovca chcel hlavou zakončiť Sládek, no Volešák zmenu skóre nepripustil. Následne sa hra vyrovnala a v ďalších minútach sa hral futbal medzi šestnástkami. V 17. minúte predviedlo krásnu akciu trio Daniel - Sládek - Pekár. Po Sládkovej prihrávke zakončoval myjavský kapitán a obrana hostí mala čo robiť, aby jeho pokus v poslednej sekunde zmarila. O dve minúty na to otestoval pozornosť žilinského gólmana prudkou strelou Kóňa. Lopta skončila tesne nad brvnom. Myjavčania začínali mať postupe navrch a v 25. minúte sa po rohovom kope presadil Sládek. No jeho gól pre ofsajd neplatil. V 39. minúte mohol Volešáka ohroziť Sládek, ale nevýraznú strelu žilinská obrana odvrátila na rohový kop. V 42. minúte sa k slovu dostali aj hostia, no našťastie pre domácich Paurovi nesadla centrovaná lopta a mieril vedľa Hruškovej brány. Do konca prvého polčasu sa už skóre nezmenilo a tímy sa rozišli na prestávku za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva nastúpila Žilina s jednou zmenou v zostave. Pučeka nahradil na trávniku Mabouka. Prvú príležitosť na otvorenie skóre mohli diváci vidieť v 63. minúte, kedy zazvonila žrď žilinskej svätyne po Kolárovej strele. Vzápätí domáci prvý raz vystriedali, z hry odišiel Kolár a nastúpil Bílovský. O dve minúty na to si dvakrát siahol na loptu Hruška, keď výborne zakročil po rohovom kope šošonov a vzápätí vyrážal nad brvno nebezpečnú Maboukovu strelu. V 69. minúte pokúšal streleckú šťastenu Pekár a druhý raz v zápase gólu zabránila žrď. Tlak kopaničiarov pokračoval a v 72. minúte centroval do šestnástky Daniel. No Volešák loptu myjavskému kapitánovi na poslednú chvíľu spred kopačky uchmatol. V poslednej štvrťhodine sa hra opäť vyrovnala a Žilinčania na niekoľko minút zatlačili domácich na ich polovicu. Gól však z tejto snahy nevyťažili. Do záverečného hvizdu sa však nepresadili ani kopaničiari a v herne atraktívnom dueli sa zrodila bezgólová remíza 0 : 0.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Zápas mal svoju dobrú úroveň, vysoké tempo, hralo sa hore-dole. Z nášho pohľadu tomu chýbali góly. Nastrelili sme dvakrát tyč, bolo tam ešte veľa situácií, kde sme to nedokázali pretaviť do gólu. Ja som rád, že sme nedostali gól so silnou a ofenzívnou Žilinou. Ideme ďalej, čaká nás ešte osem kôl."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina:
"Bol to slušný zápas s vysokou intenzitou, chýbali len góly. V prvom polčase sme neboli tak dominantní, ako sme predpokladali, pretože súper má svoju kvalitu a bol naozaj nepríjemný. Paradoxne v čase, kedy sme získali väčšiu kontrolu nad zápasom v druhom polčase, keď sme hrali pohyblivejšie a lepšie, tak mal dve vyložené šance, dvakrát nastrelil žrď. Myslím si, že chýbal strelecký inštinkt, pretože zápas mal slušnú úroveň. Tým, že sme udržali čisté konto u kvalitného súpera, sa na to pozeráme pozitívne, ale potrebujeme zlepšovať činnosti vo finalizácií hlavne vo vonkajších zápasoch. Myslím si, že to bol kvalitný zápas."