26. kolo - FL 2015/16: Myjava nestačila na vedúci Trenčín

Fortuna liga 2015/2016, 26. kolo (10. 4. 2016)

AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 3 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Machovec, Ostojić, Banovič, Beňo (89.Chovanec) – Pekár (K), Kóňa (83.Škutka), Marček - Sládek, Kolár (46.Bílovský), Daniel

Zostava Trenčína: Šemrinec – Madu, Kleščík, Skovajsa, Šulek – Bero, Koolwijk (39. Holúbek), Rabiu – Kalu (85. Schet), van Kessel – Maierhofer (63. Guba)

V rámci 26.kola Fortuna ligy vycestovali hráči Myjavy do neďalekého Trenčína. Do duelu vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti a v 6.min. sa po rohovom kope ocitol v sľubnej príležitosti Kalu, loptu však poslal nad bránu. V 13.min. mieril presnejšie Bero, ale Hruška ukryl loptu do rukavíc. Tlak Trenčína pokračoval, v 21.min. zakončoval zblízka Kalu a reflexívnym zákrokom sa vyznamenal Hruška. V 23.min. najskôr hlavičkoval po rohovom kope nepresne Bero a o chvíľu sa na opačnej strane ihriska zrodila prvá príležitosť kopaničiarov, zakončenie Daniela ale stihol zblokovať Madu. V 29.min. si Hruška poradil s nepríjemným centrom od Bera. V 42.min. smerovala dlhá lopta na Kolára, ktorý sa rozhodol prelobovať vybehnutého Šemrinca, lopta nakoniec skončila až za trenčianskou bránou. Do kabín sa tak pobrali oba tímy za bezgólového stavu.
     Trenčínu vyšiel vstup do II.dejstva hry a v 46.min. namieril Rabiu presne do „šibenice“. Trenčín – Myjava 1 : 0. O dve minúty poslal van Kessel center na Maierhoferovu hlavu, ale myjavský brankár stihol včas zakročiť. V 57.min. si trenčianski hráči spoluprácu zopakovali, no tento raz s nepresnou koncovkou. Po hodine hry sa kapitán spartakovcov Pekár dostal ku strele, no tá bola zblokovaná mimo priestoru troch žrdí. O dve minúty ukážkovo Daniel vysunul Sládeka, ten v dobrej pozícií ešte hľadal spoluhráčov pred bránou, lopta však skončila v rukaviciach Šemrinca. V 68.min. zakrútil loptu striedajúcu Guba a Hruška predviedol svoje kvality. V 76.min. podnikli Trenčania rýchly prechod do ofenzívy a na konci akcie bola Kaluova strela, ktorá skončila v sieti. Trenčín – Myjava 2 : 0. Iskierku nádeje pre kopaničiarov vykresal v 82.min. po rohovom kope Sládek, ktorý si po centri spracoval loptu a zblízka prekonal Šemrinca. Trenčín – Myjava 2 : 1. V 86.min. sa k realizácii priameho kopu postavil striedajúci Holúbek a zatriaslo sa brvno. Spartakovci vrhli všetky sily do útoku a minútu pred koncom riadnej hracej doby prišla aj strela Sládeka, ktorá však skončila mimo brány. V nadstavenom čase vysunul Rabiu kolmo Bera, ktorý sa zoči-voči Hruškovi nemýlil. Trenčín – Myjava 3 : 1.

Hlasy trénerov

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Prvý polčas sme sa snažili prihrávkami silnú obranu súpera rozobrať. Na začiatku druhého polčasu dal Rabiu rýchly gól. Súperovi sa síce podarilo zdramatizovať záver zápasu, ktorý bol čiastočne nervózny, ale boli sme dobre pripravení na takého ťažkého súpera akým je Myjava."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy)„Hlavne v prvom polčase sme boli málo nebezpeční smerom dopredu. Ľahko sme strácali lopty a tým pádom sme súpera málo ohrozili. V druhom polčase to už bolo z našej strany nebezpečnejšie. Nakoniec sme zápas zdramatizovali a bol napínavý až do konca.“

Góly: 46.Rabiu, 76.Kalu, 90.+1 Bero – 82.Sládek
ŽK: Kalu, Bero, Kleščík - Marček
Rozhodovali: Valášek – Weiss, Súkeníková
Návštevnosť: 2266 divákov