27. kolo - FL 2015/16: Spartak po tretí raz zdolal Michalovce

Fortuna liga 2015/2016, 27. kolo (16. 4. 2016):
SPARTAK MYJAVA - MFK MICHALOVCE 3 : 0 (1 : 0)

Hruška - Beňo, Banovič, Ostojić, Machovec - Bílovský (58' Duga), Kóňa, Pekár /K/ - Daniel (88' Copko), Škutka, Sládek (79' Kolár).

Zostava Michaloviec:
Kelemen /K/ - Perez, Podhorín, Morlacchi, Sviarchynski - Kunca, Sedlák, Danko, Koscelník (83' Deligiannidis) - Hamuľak, Votinov (73' Serečin).

MYJAVA, 16. 4. 2016 - Futbalisti myjavského Spartaka sa dnes v rámci 27. kola Fortuna ligy 2015/2016 predstavili pred domácimi tribúnami v dueli s tímom MFK Zemplín Michalovce. Tak kopaničiari, ako aj Zemplínčania nastupovali na trávnik s jasným cieľom - vyhrať. Domáci preto, aby sa udržali v hre o Európu, hostia aby sa vyhli záchranárskym prácam. Išlo o prvý z duelov takzvaného anglického týždňa, v ktorom si spartakovci postupne zmerajú sily ešte s Podbrezovou a Zlatými Moravcami.

Do stretnutia vstúpili o čosi aktívnejšie domáci hráči. Hneď v prvých minútach sa pokúšali útočnými akciami ohroziť bránu hostí a dostať sa do zakončenia. Čistú šancu si však nevypracovali a rovnako boli na tom aj Michalovčania. Následne sa hra prelievala zo strany na stranu a vzruch na tribúny priniesla až 18. minúta, kedy sa po Sládkovej prihrávke zvnútra šestnástky presadil Erik Daniel a poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Michalovce 1 : 0. Zaujímavosťou je, že to bol práve Daniel, ktorý sa presadil aj v predošlých dvoch zápasoch s Michalovcami, pričom naposledy jeho gól znamenal víťazstvo Spartaka. V 26. minúte hlavičkoval medzi tri žrde Škutka, brankár bol však na správnom mieste. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie v 32. minúte. Akcii Zemplínčanov predchádzalo niekoľko nedorozumení v myjavskej obrane a Hruška loptu najskôr vyrazil, no vzápätí ju musel kryť pred možnou dorážkou. Zvládol to a zmenu skóre nepripustil. V 38. minúte mieril na opačnej strane presne myjavský kapitán Štefan Pekár, jeho gól však pre ofsajd neplatil. V 43. minúte pokúšal streleckú šťastenu Lukáš Beňo. Kelemen však jeho zámer odhadol správne a strelu vyrazil. Michalovčania ešte v nadstavenom čase prvého polčasu zaznamenali jeden strelecký pokus z kopačky Sedláka. No ten úspešný nebol a na prestávku sa tímy rozišli s jednogólovým náskokom Myjavy.

V druhom dejstve sa ako prvý chcel v 48. minúte presadiť Sládek, no narazil na hradbu súperových obrancov. O dve minúty na to bol ten istý hráč faulovaný v šestnástke hostí a hlavný arbiter Horváth nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil práve poškodený Sládek. No Kelemen smer jeho strely odhadol a Myjava stále viedla len o jeden gól. V 53. minúte zasa premárnil svoju príležitosť Pekár. Hoci sa teda kopaničiari snažili, druhý gól nie a nie prísť. A michalovský gólman zostal neprekonaný aj po tutovke spartakovcov v 63. minúte stretnutia. O päť minút sa peknou strelou opäť prezentoval kapitán Pekár. Brankár bol pohotový. V rozsahu ďalších piatich minút Myjava zahrávala sériu rohových kopov, po tom poslednom v 73. minúte loptu dobre trafil hlavou Dávid Škutka a konečne zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. V 82. minúte dobre spracoval Machovcov center Erik Daniel a pridal svoj druhý presný zásah v zápase. Myjava - Michalovce 3 : 0. V nadstavenom čase ešte mieril do priestoru brány striedajúci Dávid Copko, no skóre sa už nezmenilo a Myjava po tretí raz v sezóne zdolala nováčika z Michaloviec.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"Podali sme organizovaný, odhodlaný výkon s veľkým množstvom šancí a preto výsledok je taký, aký je. Z našej strany naozaj spokojnosť."