Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish
Daršekové poukazy na futbalovysen.sk

Úspech musíme ešte potvrdiť


MYJAVA, 10. 5. 2016 - Hráči Spartaka Myjava si víťazstvom nad Dunajskou Stredou zabezpečili účasť v nasledujúcom ročníku Európskej ligy a dosiahli tak najväčší úspech klubu v jeho histórií. O svoje dojmy z tohto duelu, ale aj o svoj pohľad na ten nasledujúci, ktorý odohráme v piatok 13. 5. 2016 o 20.30 h, sa podelila trojica úspešných strelcov z posledného stretnutia – Frederik Bílovský, Tomáš Marček a Štefan Pekár.

 

   Všetkým trom hráčom sme položili dva okruhy otázok. Tie prvé s týkali zápasu s Dunajskou Stredou a definitívneho potvrdenia miestenky v pohárovej Európe. Druhá časť otázok smerovala k piatkovému stretnutiu a možnosti postarať sa o ďalší míľnik, ktorý by sa zapísal do klubovej histórie zlatým písmom. Tým by bol zisk tretieho miesta v tabuľke Fortuna ligy.
 
Otázky pre hráčov:
 
- Ako by si zhodnotil posledný zápas s Dunajskou Stredou? Ako si vnímal víťazstvo v tomto stretnutí aj v kontexte potvrdenia účasti Spartaka Myjava v budúcom ročníku Európskej ligy? Ako sa ti páčila atmosféra?
- Najbližší duel odohráme opäť doma, súperom bude Ružomberok. V tomto stretnutí môžeme dosiahnuť aj ďalší klubový historický úspech. Tým by bola tretia priečka v tabuľke. Ako sa pripravujeme na tento zápas? Berieš ho ako bežný ligový duel alebo vnímaš jeho výnimočnosť vzhľadom na vyššie spomenuté dosiahnutie tretieho miesta v tabuľke?
 
Frederik Bílovský

   "Myslím si, že víťazstvo je absolútne zaslúžené, nakoľko my sme dali tri góly a oni žiadny. Chcel by som ale upozorniť opäť na začiatok druhého polčasu, kde sme zase , podobne ako proti Skalici, úplne prestali hrať a prenechali kontrolu Dunajskej Strede. Našťastie sme to potom hneď druhým a tretím gólom uzavreli, ale do budúcna by sa nám podobné výpadky mohli vypomstiť. Každopádne, DAC nás ničím nejako neprekvapil. Hrali to, čo sme videli na videu a čo sme si povedali. Čiže v tomto smere sme sa dobre pripravili a podľa mňa zaslúžene vyhrali. Čo sa týka osláv priamo po skončení zápasu, boli spontánne a samozrejme super. Ale ešte nemáme čo oslavovať, keďže prioritou je jednoznačne tretie miesto, na ktorom sme prakticky celú sezónu, čiže bola by veľká škoda nevyužiť to. Potom to môžeme patrične osláviť, ale zatiaľ ešte žiadne oslavy nevnímame, ani na ne nemyslíme. Ešte je potrebné urobiť ten posledný krok."
   "Momentálne to ide celé rýchlo, opäť máme o deň menej na prípravu. Ale myslím si, že to nie je problém a na Ružomberok sa pripravíme opäť dôsledne a aj v samotnom zápase potvrdíme naše kvality a postavenie v tabuľke. Čo sa týka toho potvrdenia tretieho miesta, netreba na to nejako zvlášť myslieť a robiť si zbytočne na seba tlak. Keď sa zodpovedne pripravíme a budeme hrať svoju hru, tak sa neobávam ničoho. Skôr Ružomberčania by sa mali. Určite ten zápas bude výnimočný a myslím, že nakoľko je to posledný domáci zápas v tejto sezóne, tak by mohlo prísť aj viac ľudí, čím ich aj touto cestou pozývame a tešíme sa na ich podporu."

 
Frederik Bílovský poslal Myjavu do dvojgólového vedenia
 

Tomáš Marček

   "Hodnotenie zápasu je veľmi jednoduché. Vyhrali sme rozdielom triedy a prepísali sme tým historické tabuľky. Takže absolútna spokojnosť. Navyše sa mi podarilo streliť gól, čo moje pocity šťastia ešte umocnilo. Aj keď tribúny neboli zaplnené a fanúšikovia DAC tentokrát neprispeli k búrlivejšej nálade na tribúnach, atmosféra bola super. Obzvlášť, keď sme po zápase v kabíne vyspevovali s fanklubom. Na takéto chvíle hráč nikdy nezabudne."
  "Ale oslavy neboli veľké, keďže veľmi túžime potvrdiť tretie miesto a umocniť tým historický úspech klubu, ktorý je veľmi blízko. A zároveň tak pozdraviť aj pánov novinárov a iných neprajníkov, ktorí nás tipovali na boj o záchranu. Myslím si, že je z toho viac ako jasné, že zápas s Ružomberkom nie je pre nás bežný ligový duel. Chceme sa na domácom štadióne po úspešnej sezóne rozlúčiť s fanúšikmi a zabezpečiť si definitívne tretiu priečku. Tomu podriadime všetko!"
 
Tomáš Marček uzavrel skóre zápasu na 3 : 0
 

Štefan Pekár

   "Nebol to jednoduchý zápas. Hlavne na psychiku, keďže sme chceli vyhrať a tešiť sa z Európskej ligy. Nastúpili sme však dobre nastavení, od začiatku sme makali a išli za víťazstvom. Prvý gól nám pomohol, upokojil nás. V druhom polčase sme pridali ďalšie dva góly a v klude sme zápas dohrali. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali. Od začiatku ligy sme všetci snívali o Európe a dosiahli sme to. Sme všetci šťastní, ale nemôžeme sa teraz uspokojiť. Budeme musieť ešte pridať! Atmosféra bola dobrá, ale keď mám byť úprimný, všetkých nás mrzí, že náš krásny útulný štadión už dlho nebol plný. Bolo by to krajšie oslavovať pred plnými tribúnami. Spomínam si na zápasy, keď tu bol plný štadión. Vtedy je to nádherná atmosféra a ženie nás to všetkých vpred!"
   "Pripravujeme sa ako na každý iný zápas. Aj keď vnímame to, že tretie miesto je blízko. Ale nemôžeme byť z toho nervózni. Koncentrujeme sa, chceme vyhrať a schuti si po víťazstve zakričať a oslavovať."
 

Štefan Pekár zanechal svoj podpis pri každom góle - jeden sám dal a na dva prihral
 

autor textu: T. Marek
foto: M. Bazala
 
   
 
Muži - IV. liga severozápad
  Doma  CelkomVonku
  VRPB
Boleráz1003
Malženice1003
Šimonovany1003
Hlohovec0000
Partizánske0000
N. Dubnica0000
Vrbové0000
Častkovce0000
Myjava0000
Prečín0000
J. Bohunice0000
12 Tr. Stankovce0010
V. Kostoľany0010
Domaniža0010
15 Tr. Teplice0010
16 Holíč0010
  VRPB
Partizánske1003
Prečín1003
Boleráz1003
Hlohovec1003
N. Dubnica1003
Vrbové1003
Malženice1003
Šimonovany1003
Tr. Stankovce0010
V. Kostoľany0010
Domaniža0010
12 Myjava0010
J. Bohunice0010
14 Tr. Teplice0010
15 Častkovce0010
16 Holíč0010
  VRPB
Partizánske1003
Prečín1003
Hlohovec1003
N. Dubnica1003
Vrbové1003
Tr. Teplice0000
Malženice0000
Tr. Stankovce0000
V. Kostoľany0000
Holíč0000
Domaniža0000
Boleráz0000
Šimonovany0000
14 Myjava0010
J. Bohunice0010
16 Častkovce0010