32. kolo - FL 2015/16: Ďalší úspech Spartaka Myjava, kopaničiari potvrdili tretie miesto

Fortuna liga 2015/2016, 32. kolo (13. 5. 2016):
SPARTAK MYJAVA - MFK RUŽOMBEROK 1 : 0 (1 : 0)

Hruška - Beňo, Ostojić, Machovec, Chovanec - Marček, Kóňa, Duga (68' Škutka) - Daniel (89' Černáček), Pekár /K/ (90+ Múdry), Bílovský.

Zostava Ružomberka:
Hajdúch - Maslo, Kružliak, Rosa, Boszorád - Gál Andrezly, Nagy, Ďubek, Gerát (46' Lačný), Zošák /K/ (66' Lovás) - Jakubko.

MYJAVA, 13. 5. 2016 - Hráči myjavského klubu sa dnes poslednýkrát v aktuálnom súťažnom ročníku predstavili pred domácimi tribúnami, keď v rámci 32. kola Fortuna ligy 2015/2016 privítali na kopaniciach súpera MFK Ružomberok. Veľkou motiváciu pre myjavských futbalistov bolo pred piatkovým stretnutím potvrdenie tretieho miesta v tabuľke, ktoré by si udržali, ak by v meraní síl s Ružomberčanmi bodovali. Išlo by tak o historicky najlepšie umiestnenie Spartaka v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži a zároveň o splnenie ďalšieho vysnívaného cieľa. Tým prvým bol postup do predkola Európskej ligy UEFA, ktorý si Myjavčania vybojovali pred týždňom víťazstvom nad Dunajskou Stredou. A ako to napokon celé dopadlo?

Prvé ohrozenie brány, v tomto prípade myjavskej, videli diváci v 6. minúte stretnutia. Jakubkovu strelu domáci gólman Hruška na dvakrát skrotil. V 10. minúte sa dostal do úniku Erik Daniel. Obrana hostí sa však stihla vrátiť a Kružliak jeho zakončenie zmaril. Kopaničiari nič nevyťažili ani z následného rohového kopu. Potom prišla 14. minúta a s ňou vydarená kombinácia dua Bílovský - Marček. Na jej konci stál pri žrdi stojaci Duga, ktorý nedal zblízka Hajdúchovi šancu. Myjava - Ružomberok 1 : 0. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie v 21. minúte, no Jakubkov pokus skončil len na bočnej sieti. V 28. minúte sa spartakovci natlačili do šestnástky Ružomberka a dva razy ohrozili Hajdúchovu svätyňu. Najskôr to skúšal Bílovský, potom Daniel, skóre sa však nezmenilo. V 39. minúte na druhej strane pálil Gerát, no mieril nad brvno. To bol zároveň posledná strelecká príležitosť v prvom dejstve a súperi sa rozišli na prestávku s jednogólovým náskokom Myjavy.

Do druhého polčasu nastúpil Ružomberok s jednou zmenou v zostave. Z hry odišiel Gerát, na trávnik nastúpil Lačný. V 53. minúte zahrával Machovec priamy kop, jeho sľubne vyzerajúca strela skončila tesne nad brvnom. O päť minút na to sa ten istý hráč pokúšal o dorážku ďalšieho priameho kopu a Hajdúch musel zasahovať. Peknou strelou sa v 63. minúte prezentoval myjavský kapitán Pekár, ale ani on k zvýšeniu gólového náskoku svojho tímu neprispel. Potom prišla séria štandardných situácií v réžií hostí. Kopaničiari tlak ustáli a sieť sa za Hruškovým chrbtom po rohových, ani po priamych kopoch nerozvlnila. V 85. minúte otestoval pozornosť brankára "Ruže" Bílovský. Bez zmeny.

A tak to aj zostalo. Hráči Spartaka Myjava sa po záverečnom hvizde hlavného arbitra Očenáša mohli radovať nielen z výhry, ale aj z definitívneho tretieho miesta v tabuľke. Aktuálny ligový ročník napokon definitívne zakončia v piatok 20. mája 2016 na štadióne regionálneho rivala zo Senice. A myjavský stánok bude už o deň neskôr dejiskom jedinečného duelu Slovensko - Česko usporadúvaného pri príležitosti 40. výročia finále Majstrovstiev Európy 1976 v Belehrade.

Celkom na záver spomeňme ešte dve zaujímavosti. Prvá je tá, že na budúci víkend by už mala na štadióne Spartaka Myjava fungovať celkom nová LED tabuľa a druhá, že vedenie myjavského klubu venovalo všetkým fanúšikom, ktorí sa dnes prišli pozrieť na zápas s Ružomberkom s platnými vstupenkami, permanentkami a akcionárskymi kartami, vstup na domáce predkolo Európskej ligy UEFA zadarmo.

HLASY TRÉNEROV:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava:
"My sme si dali ešte v týždni pred zápasom cieľ, aby sme tento zápas vyhrali a zároveň nedostali gól. Tým pádom sme oba ciele v tomto zápase splnili. Potvrdili sme tretie miesto v ligovej tabuľke. A tým, že sme gól nedostali, sme zároveň potvrdili fakt, že počas celej jarnej časti sme doma neinkasovali. Môžeme byť spokojní a tešíme sa."

Ladislav Pecko, tréner MFK Ružomberok:
"Väčšinou to nerád hovorím, ale dnes sme si nezaslúžili prehrať. Vezie sa to s nami. Prvá strela na bránu, dostaneme gól a potom naháňame zajaca za chvost. Hráme ako so Zlatými Moravcami v druhom polčase. Na súperovej polovici. Bohužiaľ, nedávame góly. Tak nemôžeme vyhrať a nemáme body. Samozrejme, chlapci chceli a chcú a bolo to vidno, hlavne v druhom polčase. Neviem, či sme urazili futbalového boha, ale nedávame góly, nevyhrávame a nezískavame body."