33. kolo - FL 2015/16: Záhorácko-kopaničiarske derby prinieslo remízu

Fortuna liga 2015/2016, 33. kolo (20. 5. 2016)

FK SENICA - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Múdry, Černáček (66.Marček), Ostojič, Machovec – Bílovský (66.Daniel), Kóňa, Duga – Kolár, Škutka (71.Copko), Chovanec

Zostava Senice: Junas – Čunta, Pavlík, Pillár, Mehremić – Leško, Ventúra – Morong (69. Kosorin), Mráz (86. Jedinák), Dolný – Almási

Fortunaligovú sezónu 2015/2016 uzavrelo 33. kolo, v ktorom vycestovali hráči Spartaka Myjava do Senice. V úvode záhorácko-kopaničiarskeho derby sa hra odvíjala prevažne v strede poľa bez výraznejších šancí. Prišla však 22. min., Kolár poslal do šestnástky center na hlavu Dugu a ten loptu usmernil do siete. Senica – Myjava 0 : 1. V 25. min. vyslal ďalekonosný projektil Leško, bránu však minul. S rovnakým výsledkom skončila aj hlavička Almásiho po rohovom kope o minútu neskôr. V 37. min. pohrozili kopaničiari, Duga hľadal centrom pred bránou Škutku, lopta šla trochu privysoko a tak ju útočník Myjavy nedokázal usmerniť do priestoru brány. O chvíľu sa strelou zo strednej vzdialenosti prezentoval Kóňa, bránu tesne minul. Krátko pred koncom I. polčasu si Senica vypracovala sľubnú príležitosť, s Čuntovou strelou si však Solnička výborným zákrokom poradil.

Vstup do druhého dejstva hry vyšiel lepšie Záhorákom, v 48. min. sa gólovo presadil Dolný a vyrovnal stav stretnutia. Senica – Myjava 1 : 1. O dve minúty sa individuálne presadil Morong na pravej strane, následná krížna strela len tesne minula priestor troch žrdí. Na opačnej strane ihriska bol blízko ku gólu Kolár v 54. min., domácich zachránil jeden z brániacich hráčov odkopom lopty z bránkovej čiary. V nasledujúcich minútach skúšali šťastie Dolný a Ventura, ale Solnička si s ich strelami poradil. V 78. min. sa ocitol vo veľkej šanci Dolný, v poslednej chvíli zblokoval sklzom loptu Machovec. V 87. min. zamieril k žrdi Leško a zamestnal tak Solničku. Spartak Myjava zavŕšil najúspešnejšiu sezónu v histórií klubu remízou v regionálnom derby.

Hlasy trénerov

Dušan Vrťo (tréner Senice): "Naozaj to bol zápas, ktorý sa mohol páčiť. Je fakt, že jar bola pre nás nepríjemná najmä výsledkovo, ale určite sa máme od čoho odraziť. Mužstvo, keď sa posilní, tak určite má šancu sa v budúcnosti vrátiť do hornej polovice tabuľky."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): "Zápas mal slušnú úroveň, hral sa v slušnom tempe. Priestor dostali hráči, ktorí neboli tak vyťažení. Sme spokojní, že sme neprehrali, 60 bodov je fantastických."

Góly:  48. Dolný - 22. Duga