I. prípravný zápas (11. 6. 2016)

DEBRECEN VSC - SPARTAK MYJAVA 2 : 1 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška (Koníček) – Múdry, Černáček, Pavlík (46. Egri), Mehremić – Bílovský, Čiernik, Duga (70. Flamík) – Copko, Ferenčič, Abrahám (64. Pecha)

Zostava Debrecenu: Balogh J. (Radosevic) – Bokros (Nagy Z.), Ludánszki (Nagy K.) - Szatmári, Barna – Djelmic, Jovanovic, Szakály, Mészáros K. (Balogh K.) – Kulcsár, Tisza (Virág Á.)

Po včerajšej viac ako osemhodinovej ceste dnes absolvovali hráči Myjavy najskôr dopoludnia ľahký tréning v parku situovanom neďaleko od hotela a popoludní ich čakala dvojitá porcia zápasov s domácim Debrecenom. Prvý duel bol od úvodu vyrovnaný, ale Debrecen sa dokázal presadiť hneď pri prvej vážnej príležitosti, keď v 16. minúte využil svoju šancu Tisza. Debrecen – Myjava 1 : 0. Po polhodine hry zamieril nepresne Mehremić na opačnej strane ihriska. V 36. minúte hľadal Copko pred bránou v dobrej pozícií Ferenčiča, ktorý bol v poslednej chvíli odzbrojený, čo odštartovalo kontru, na konci ktorej Kulcsár poslal loptu nad bránu. Podobne skončil aj pokus Djelmica o minútu neskôr.
   Do druhého dejstva vstúpili lepšie kopaničiari. Postupne skúšali ohroziť domáceho gólmana Mehremić, Duga a Copko. Gólovo sa však presadili hráči domáceho tímu, keď po centri z ľavej strany zostal v 57. minúte neobsadený Tisza a pridal svoj druhý gól v stretnutí. Debrecen – Myjava 2 : 0. Po polhodine hry predviedol kvalitný zákrok striedajúci Koníček pri šanci maďarského tímu. V 71. minúte sa po prihrávke Mehremića ocitol vo veľkej príležitosti Čiernik, hlavou však poslal loptu príliš vysoko. V 78. minúte mohli hráči Debrecenu zvýšiť náskok, proti bol však Koníček, ktorý loptu za svoj chrbát nepustil. Spartakovcom sa podarilo zdramatizovať záver duelu, v 87. minúte vysunul Čiernik do úniku Copka a ten sa zoči-voči brankárovi dokázal presadiť. Debrecen – Myjava 2 : 1. V samom závere sa ešte do otvorenej obrany dostal Szakály, ale Koníček stihol reflexívne včas zasiahnuť.

Góly: 16., 57. Tisza - 87. Copko

II. prípravný zápas (11. 6. 2016)

DEBRECEN VSC - SPARTAK MYJAVA 2 : 3 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička (60. Koníček) – Beňo, Ostojić, Pavlík, Machovec – Kóňa, Marček, Duga (65. Flamík) – Daniel, Kolár, Kukoľ (46. Mehremić)

Zostava Debrecenu: Verpecz – Kinyik, Brkovic, Mészáros N., Ferenczi J., Bereczki, Varga J., Sekulic (Castillion 46.) - Horváth Zs.(Nagy K. 83.), Holman, Takács

V úvodnom dejstve druhého vzájomného merania síl mali viac z hry myjavskí hráči. Už v 7. minúte sa v prvej šanci duelu ocitol Kolár, no brankára neprekonal. V 13. minúte prihral Daniel z pravej strany Kóňovi a ten prudkou strelou opečiatkoval žrď. O tri minúty posunul Kukoľ loptu Machovcovi, ktorý z jednej poslal loptu nad bránu. V 26. minúte sa k realizácií priameho kopu postavil Machovec, lopta z jeho kopačky bola tečovaná, ale Ostojić ju zblízka poslal za chrbát domáceho brankára. Debrecen – Myjava 0 : 1. V 41. minúte hlavičkoval nepresne Kolár. Na opačnej strane ihriska sa v tej istej minúte zrodila jediná vážna šanca domácich v prvom dejstve, Takács bránu minul.
   V 57. minúte predviedli spartakovci peknú akciu, keď Duga posunul Danielovi, ten našiel pred bránou nabehnutého Kolára, pre ktorého už nebol problém umiestniť loptu do sita. Debrecen – Myjava 0 : 2. Ubehla iba minúta a rozdiel v skóre bol už trojgólový, keď z hranice pokutového územia umiestnil loptu k žrdi svojim premiérovým gólom v myjavskom drese Mehremić. Debrecen – Myjava 0 : 3. Skorigovať výsledok sa Debrecenu podarilo rýchlo. V 62. minúte sa presadil Takács. Debrecen – Myjava 1 : 3. O desať minút neskôr sa radovali domáci priaznivci po druhý raz v zápase, na rozdiel jediného gólu znížil Holman. Debrecen – Myjava 2 : 3. V 76. minúte hlavičkoval zblízka Castillion, bránu však minul. Desať minút pred koncom stretnutia skúšal strelecké šťastie Machovec, lopta sa stočila tesne mimo žrde. Posledné vážna šanca duelu sa zrodila v 84. minúte, Mehremić však hlavičkoval vedľa brány. V zostávajúcom čase si už kopaničiari umnou hrou víťazstvo postrážili.

Góly: 62. Takács, 72. Holman - 26. Ostojić, 57. Kolár, 58. Mehremić

Stanislav Šturdík (asistent trénera Myjavy): „V prvom zápase nastúpilo v zostave viacero mladých hráčov, ktorí sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre a vystužení niekoľkými skúsenými hráčmi sme boli Debrecenu minimálne vyrovnaným partnerom. Síce sme prehrávali, keď súper efektívne využil naše chyby, ale dokázali sme sa dostať do zápasu gólom Copka. Okrem tohto gólu sme mali aj ďalšie gólové príležitosti a mali sme minimálne na remízu. V druhom zápase nastúpila zostava, ktorá bola zložená zo skúsenejších hráčov. Do zápasu sme sa dostávali postupne a od momentu Kóňovej šance sme boli lepším mužstvom, čo sme potvrdili aj gólovo. Ostojićov gól nás ešte viac nakopol. Po peknej akcii z krídelného priestoru pridal gól Kolár a o chvíľu sa presadil v predšestnástkovom území Mehremić. V týchto fázach sme na ihrisku dominovali. Trochu nás pribrzdil gól na 3 :1, kedy sme nezvládli situáciu v šestnástke. Po druhom góle domácich sa zápas stal ešte ťažším. Čakalo nás ťažkých pätnásť minút, ktoré sme ustáli vďaka umnej hre nášho družstva. Víťazstvo nad kvalitným súperom si ceníme.“