Spartak Myjava bol v generálke úspešný

Prípravný zápas (22. 6. 2016)

SPARTAK MYJAVA - FC FASTAV ZLÍN 2 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Mehremić, Ostojić, Machovec, Beňo – Duga (60. Pekár), Kóňa (46. Marček), Bílovský – Kukoľ (72. Abrahám), Kolár (60. Sládek), Daniel (80. Copko)

Zostava FC Fastav Zlín: Holý, Malý, Hubáček, Glowicki, Karas, Poznar, Živulič, Pazdera, Vukadinovič, Hájek, Jordan – Druhý polčas: Dostál, Hnaníček, Červenka (78. Motal), Holík, Kučera, Janíček, Matějov, Chwaszcz, Kopečný, Jugas, Bartolomeu

Prípravný zápas Spartaka Myjava s českým tímom FC Fastav Zlín bol v podstate generálkou kopaničiarov pred ich premiérovým vystúpením v Európskej lige UEFA a zároveň novým súťažným ročníkom Fortuna ligy 2016/2017. Duel súperi odohrali za slnečného počasia v domovskom stánku Spartaka pred asi 500 návštevníkmi.

V úvode stretnutia boli o čosi aktívnejší domáci hráči. V 5. minúte centroval na Bílovského loptu Kolár, prihrávka však nebola presná a Holý stihol bez problémov zareagovať. Rovnakým spôsobom skúšali šťastie o dve minúty neskôr Daniel s Kolárom. Ani teraz sa sieť za zlínskym brankárom nerozvlnila. V 11. minúte zahrávali hostia svoj prvý rohový kop, rozbehnutému Živuličovi lopta – našťastie pre spartakovcov – preletela medzi nohami a otvárací gól zápasu z toho nebol. Ďalší strelecký pokus diváci zaznamenali v 15. minúte z kopačky Tomáša Kóňu. No strela priestor troch žrdí minula. Bez úspešného zakončenia skončila aj akcia Erika Daniela v 17. minúte, keď jeho prihrávka tesne pred bránou nenašla adresáta v čierno-bielom drese. A bez efektu zostala aj nedôrazná strela hostí na druhej strane ihriska. V 30. minúte strieľal na Hruškovu svätyňu voľný Vukadinovič a lopta skončila v náručí myjavského gólmana. V tej istej minúte zaútočili Myjavčania, Daniel vyslal center do šestnástky Zlína a dobre postavený Kolár poslal hlavou svoj tím do vedenia. Myjava – Zlín 1 : 0. O tri minúty na to zabránil vyrovnaniu Hruška, keď vybehnutý vyrazil súperovu strelu a následnej možnej dorážke zabránila myjavská obrana. V 40. minúte po kombinácií domácich mieril nad brvno Bílovský a hoci sa o chvíľu zlínska sieť znova rozvlnila, druhý presný Kolárov zásah nebol v 42. minúte pre ofsajd uznaný. Súperi sa tak napokon na polčasovú prestávku rozišli s jednogólovým náskokom Spartaka Myjava.

Do druhého dejstva nastúpili kopaničiari s jedným striedaním v zostave, keď Tomáša Kóňu nahradil Tomáš Marček. Zlín vymenil celú jedenástku. Ako prví pohrozili hostia, v 50. minúte odvracal Beňo ich pokus o vyrovnanie na rohový kop. V 60. minúte Myjava dvakrát vystriedala, z trávnika odišli Kolár a Duga, do hry nastúpili Sládek a Pekár. Dianie na ihrisku však v týchto chvíľach veľa vzruchu na tribúnach nevyvolalo a za zmienku stojí len Machovcov obranný zákrok v 66. minúte, kedy odkopával strelu, na ktorú nemal Hruška dobrý výhľad a Sládekovo zaváhanie pri zakončení o dve minúty neskôr. Pri ňom stihol Dostál reflexívne zasiahnuť. V 72. minúte si šiel sadnúť na lavičku Kukoľ a nastúpil Abrahám. Prišla 75. minúta a to, čo Petrovi Sládekovi nevyšlo pred chvíľou, napravil teraz. Pohral sa s obranou Zlína a strelou po zemi zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. Skorigovať stav chcel v 77. minúte Bartolomeu, prinútil Hrušku z zákroku, no strela napokon skončila vedľa žrde. Pekným futbalovým momentom bol v 86. minúte Abrahámov dlhý pas na striedajúceho Copka, ktorého prudký teč sito nerozvlnil. O dve minúty musel zasa Dostál zasahovať pri Beňovej strele smerujúcej pod brvno. Do záveru stretnutia sa už nikto z hráčov strelecky nepresadil a Spartak Myjava zvíťazil nad tímom FC Fastav Zlín 2 : 0.

Góly: 30.Kolár, 75.Sládek
Rozhodovali: Španka - Obeda, Patka
Návštevnosť: 500

Mikuláš Radványi (tréner Myjavy): „Odohrali sme kvalitný zápas. Čo sa týka tempa, v prvom polčase bolo také, ako sme si hovorili pred zápasom. Dali sme jeden gól a mali sme aj ďalšie možnosti. Dôležité bolo, že sme súpera prakticky nepustili do žiadnej šance. Druhý polčas sme zvládli, loptu sme mali vo svojej moci. Dali sme ďalší gól a mali sme aj ďalšie šance. Súpera sme za celý zápas pustili do jednej vyloženej šance. Boli sme kompaktní, čo je dobré pred pohárovým zápasom. Smerom dopredu sa ešte vyskytli nejaké chyby, ale keď sa na to pozriem celkovo, tak to bol kvalitný zápas a zaslúžene sme vyhrali.“

autor textu: M. Hrin