I. predkolo - EL 2016/2017: Sľubný výsledok pred odvetou

Európska liga UEFA, I.predkolo (30. 6. 2016)

ADMIRA WACKER MÖDLING - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Hruška – Mehremić, Machovec, Ostojić, Beňo – Kóňa, Duga (65. Pekár), Bílovský (89. Marček) – Kukoľ, Kolár (64. Sládek), Daniel

Zostava Admira Wacker: Siebenhandl – Ebner, Lackner, Wostry, Zwierschitz – Toth – Spiridonovic, Knasmullner, Bajrami, Starkl (74. Pavic) – Monschein (59. Vastic)

V historicky prvom zápase myjavského Spartaka v pohárovej Európe ako prvý pohrozil v 6. minúte domáci Starkl, nemieril však presne. V 14. minúte podnikli kopaničiari rýchly protiútok, na jeho konci Kukoľ hľadal pred bránou Dugu, prihrávku však zachytil jeden z brániacich hráčov. O päť minút zahrával Toth priamy kop z výhodnej pozície a nastrelil myjavský múr. Výhodu štandardnej situácie mali domáci hráči aj v 28. minúte, Wostry hlavičkoval tesne vedľa Hruškovej brány. V týchto chvíľach sa stupňoval tlak hráčov Admiry. V 31. minúte zakrútil nebezpečne loptu Spiridonovic, tá napokon priestor brány nenašla. V 34. minúte došlo k chybe v rozohrávke Myjavčanov, lopty sa zmocnil Bajrami a strelou zo strednej vzdialenosti rozvlnil sieť. Admira – Myjava 1 : 0. Po tomto okamihu prebrali iniciatívu na trávniku hráči v čierno-bielych dresoch. S centrom Kukoľa v 38. minúte a aj Daniela o tri minúty neskôr si poradila obrana domáceho celku. V 42. minúte už Kukoľov center našiel hlavu Daniela, Siebenhandla však neprekonal. O ďalšiu minútu poslal loptu privysoko strelou spoza pokutového územia Kóňa. Do kabín sa tak tímy rozišli za stavu 1 : 0 pre Admiru.

Druhé dejstvo hry otvoril strelecký pokus Monscheina, ktorý skončil mimo priestoru troch žrdí. V 57. minúte po štandardnej situácií Rakúšanov vznikol priestor na kontru pre našich hráčov, domáci sa však stihli včas vrátiť. Hneď po niekoľkých sekundách strávených na hracej ploche sa v sľubnej pozícii ocitol Sládek, gól z toho nebol. Ten istý hráč sa o minútu dostal do zakončenia po rohovom kope Pekára. V 70. minúte vyslal na Hruškovu bránu strelu Spiridonović, náš gólman si s ňou poradil. O minútu sa zrodila dovtedy najväčšia príležitosť kopaničiarov na skórovanie. Kukoľ našiel nabehnutého Pekára a ten zakončoval z jednej tesne vedľa brány. Z ďalšej možnosti už prišlo vyrovnanie. Po rohovom kope strelil prvý gól Myjavčanov v Európskej lige Tomáš Kóňa a rozradostil tak početnú skupinu myjavských priaznivcov, ktorá merala cestu do Rakúska. Admira – Myjava 1 : 1. V 77. minúte na opačnej strane ihriska „zaplávala“ strela Vastića, Hruška si s ňou aj s pomocou Machovca poradil. O dve minúty si pripísal myjavský brankár úspešný zákrok aj pri tečovanom zakončení Spiridinovića. Hra sa prelievala zo strany na stranu, v 80. minúte mohol Kóňa pridať svoj druhý gól v zápase, Vastic odkopával loptu z bránkovej čiary. Kopaničiari tak vo svojej premiére v Európskej lige remizovali 1 : 1 a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do odvety.

Hlasy po zápase

Mikuláš Radványi (tréner Myjavy): „Vedeli sme, kde je súper silný a my sme ich silných hráčov vypojili z hry. To bolo veľmi dôležité, pretože nemohli dávať finálne prihrávky, na ktoré sú zvyknutí. Myslím si, že počas celého zápasu sme boli aktívnejší a vypracovali sme si viac šancí. Škoda, že sme z nich viac nevyťažili. S výsledkom som spokojný. Myslím si, že na to, že to bol prvý ostrý duel, sme odohrali dobrý zápas a som maximálne spokojný. Ale je to len prvý polčas a musíme sa 100%-tne koncentrovať na domáci zápas. Naši fanúšikovia vytvorili výbornú kulisu pre moje mužstvo a myslím si, že si zaslúžia rešpekt a poďakovanie, že nás prišli povzbudiť.“

Štefan Pekár (hráč Myjavy): „Futbalová matematika je jasná, keby sme tu nedali gól, tak by to bolo veľmi ťažké v odvete. Potrebovali sme streliť gól a s tým sme šli na trávnik. Prvý polčas bol ťažký, do inkasovaného gólu sme nehrali moc dobre. Ku koncu polčasu sme prevzali iniciatívu. V druhom polčase už to bolo lepšie, snažili sme sa to rozhýbať. Jasným cieľom bolo vyrovnať a to sa nám aj podarilo. Mali sme ešte viaceré šance. Škoda, že sme ich nevyužili, ale berieme to. 1 : 1 je dobrý výsledok. Fanúšikovia nás milo prekvapili, lebo ja si myslím, že ich tu bolo viac ako domácich. Klobúk dole pred nimi, celý zápas nás povzbudzovali a urobili nám nádherné domáce prostredie. Dúfam, že v domácom zápase náš štadión konečne vypredáme a bude dobrá atmosféra, aby sme na konci spolu oslavovali.“

Oliver Lederer (tréner Admira Wacker): „Štandardné situácie boli našou slabou stránkou, ale napriek tomu máme v odvete všetko vo svojich rukách. V Myjave to bude pekelne ťažké, napriek tomu je na základe výsledku všetko možné. Tempo bolo v prvom polčase veľmi náročné. Súpera sme chceli v dnešnom zápase zdolať.“

Eldis Bajrami (hráč Admira Wacker): "Zápas sme začali dobre, no v druhej polovici mali niekoľko kontier a dali nám vyrovnávajúci gól. Je to pre nás trpké. Málo sme sa presadzovali cez krídelné priestory. Všetko je však otvorené, pôjdeme tam dosiahnuť dobrý výsledok. Myjava hrala dobre, bola agresívna. Nedá sa o nich povedať nič zlé. Na stranách mali rýchlych hráčov, v strede dvoch rutinérov."

Góly: 34. Bajrami - 73. Kóňa
ŽK: 58. Toth, 64. Vastic - 27. Ostojić, 90. Sládek, 90.+3 Marček
Rozhodovali: Jović – Modrić, Radić
Návštevnosť: 1 000