1. predkolo EL 2016/2017: Spartak Myjava skončil už v prvom predkole Európskej ligy

SPARTAK MYJAVA - FC ADMIRA WACKER MÖDLING 2 : 3 (1 : 2)

Hruška - Kukoľ (84' Černáček), Ostojič, Machovec, Mehremič - Kóňa, Marček (46' Pekár), Bílovský - Daniel, Kolár, Duga (46' Sládek).

Zostava Admiry Mödling:
Siebenhandl - Zwierschitz, Wostry, Strauss, Pavič - Ebner, Lackner - Bajrami, Knasmüllner (66' Toth), Grozurek (46' Sax) - Starkl (80' Monschein).

MYJAVA, 7. 7. 2016 - Dnes podvečer nastúpili hráči myjavského Spartaka na domácom štadióne do odvetného zápasu 1. predkola Európskej ligy UEFA s tímom Admira Wacker. V prvom dueli v St. Pöltene pred týždňom uhrali sľubný výsledok 1 : 1, no dnes sa ho kopaničiarom zužitkovať nepodarilo.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia z Rakúska a už v 2. minúte sa ujali vedenia, keď po niekoľkých dorážkach skončila v sieti lopta z kopačky Wostreho. Myjava - Admira 0 : 1. Už o chvíľu mohli kopaničiari odpovedať, Danielovu strelu Siebenhadl na dvakrát ukryl do rukavíc. V 11. minúte skúsil šťastie strelou nad bránu zo strednej vzdialenosti Grozurek. Potom sa hra dlhé minúty odohrávala prevažne v strede poľa bez výraznejších príležitostí. Prišla však 27. minúta, kedy Hruška najskôr vyrazil strelu jedného z hráčov Admiry, na dorážku Starkla bol však prikrátky a hostia sa dostali do dvojgólového vedenia. Myjava - Admira 0 : 2. V tomto momente bola jasné, že spartakovci budú musieť na postup streliť tri góly a ten kontaktný sa im podarilo dať už o tri minúty, kedy center Daniela ešte jemne tečoval do siete Kolár. Myjava - Admira 1 : 2. V 32. minúte sa ocitol na opačnej strane ihriska vo veľkej príležitosti Bajrami a Hruška reflexívnym zákrokom nepustil loptu za svoj chrbát. Tesne pred koncom prvého dejstva hry sa už diváci na tribúnach radovali z vyrovnávajúceho gólu Dugu, asistent rozhodcu však avizoval postavenie mimo hry.

Cez polčasovú prestávku urobil myjavský lodivod Radványi dve zmeny v zostave a na trávnik sa dostali Pekár so Sládekom, ktorí nahradili Marčeka a Dugu. Hráči v čierno-bielych dresoch sa snažili tlačiť do útoku, cez pozornú defenzívu hostí sa však presadzovali ťažko. V 57. minúte zostal v pokutovom území domáceho tímu neobsadený Zwierschitz a jeho hlavička napriek snahe Hrušku, ktorý si na loptu siahol, skončila za bránkovou čiarou. Myjava - Admira 1 : 3. Po hodine hry sa po kombinačnej akcii ocitol pred Hruškom Starkl a myjavský gólman končekmi prstov vytesnil loptu mimo priestor brány. Kopaničiari sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali. V 62. minúte dočahoval Kukoľ center Pekára pred bránou. O tri minúty sa uvoľnil na pravej strane Daniel, mieril však privysoko. V 69. minúte mal gól na kopačke Sládek. V dobrej pozícií mu ale lopta nesadla ideálne. Štvrť hodinu pred koncom vystrelil do priestoru brány striedajúci Toth a o ďalšie tri minúty sa Hruška vyznamenal pri hlavičke toho istého hráča. V 83. minúte našiel center Kukoľa na opačnej strane Kolára, ktorý pálil z voleja nepresne. V 84. minúte došlo aj k tretej zmene v zostane Myjavy, Kukoľa nahradil na hracej ploche Černáček. Ten v 89. minúte zabojoval na hrote útoku a bol faulovaný. K realizácií priameho sa postavil Pekár a umiestnenou strelou k žrdi rozvlnil sieť. Myjava - Admira 2 : 3. Ešte v samom závere sa zrodila jedna príležitosť hráčov Admiry, ktorá zostala nevyužitá.

Po prehre 2 : 3 sa tak myjavský Spartak rozlúčil s pôsobením v Európskej lige UEFA.

HLASY TRÉNEROV:

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava:
"My sme vstúpili do zápasu zle, prakticky z prvej akcie sme dostali gól, čo súpera dostalo na koňa. Moji hráči boli nervózni, nemohli sme sa dostať do hry a po dvadsiatich minútach sme prehrávali 2 : 0. Síce sme dali kontaktný gól, ale súper si to ustrážil. V druhom som poslal na ihrisko našich dvoch ofenzívnych hráčov, skúšali sme zápas ešte otočiť. Po rohu sme dostali ďalší gól a ja si myslím, že už bolo po zápase. Súper dnes zaslúžene vyhral, bol nebezpečnejší smerom dopredu a gratulujem mu k postupu."