1. kolo - FL 2016/17: Víťazný vstup Myjavy do nového ligového ročníka

Fortuna liga 2016/2017, 1. kolo (16. 7. 2016)

FC VION ZLATÉ MORAVCE - SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Hruška – Beňo, Pavlík, Ostojić, Machovec - Bílovský, Kóňa, Pekár (28.Duga)- Kukoľ (90. Abrahám), Sládek (70. Daniel), Kolár

Zostava Zlatých Moraviec: Kováč – Boszorád, Kapor, Karlík, Švec (69. Sedlák) - Pastva (66. Pepe Guilavogui) - Gešnábel, Bariš, Rejdovian (60. Válovčan), Kostadinov – Kuzma

Hráči Spartaka Myjava odohrali úvodný duel nového ligového ročníka v Zlatých Moravciach, kde boli od začiatku aktívnejším tímom. Prvé presné zakončenie videli diváci v 8.min., kedy otestoval pozornosť Kováča v domácej bráne Pekár. Hráči ViOn-u sa snažili pohroziť zo štandardných situácií, defenzíva kopaničiarov však bola pozorná. V 20. min. poslal z pravej strany dlhý center do pokutového územia Kolár a strelou z jednej sa prezentoval Machovec. Ten istý hráč zahral o tri minúty priamy kop z pravej strany, následne tečoval loptu najskôr Ostojić a jemným dotykom ju ešte odprevadil do siete Kolár. Zlaté Moravce – Myjava 0 : 1. V 28. min. vystrelil spoza šestnástky vedľa brány Pekár a bola to zároveň jeho posledná akcia v zápase, pre zranenie musel odstúpiť a nahradil ho Duga. Dve minúty pred koncom prvého dejstva prekvapil domácu obranu dlhým pasom Kóňa, Sládek dokázal loptu v neľahkej pozícií spracovať, následné zakončenie ale nezamierilo medzi tri žrde.

Po zmene strán mal v 48. min. plné ruky práce Kováč pri strieľanom centri od Kukoľa. Ten istý hráč o minútu našiel v pokutovom území Sládeka, ktorého hlavička len tesne minula cieľ. Kopaničiari boli aj naďalej aktívni, v 54. min. vystrelil zo strednej vzdialenosti Beňo. Hráči domáceho tímu pohrozili v 56. min., pred Kuzmom hasil v poslednej chvíli Pavlík. V 58. min. sa najskôr na pravej strane individuálne presadil Duga, v pokutovom území našiel presnou prihrávkou nabehnutého Kolára, na ktorého zakončenie ešte stihol zareagovať domáci brankár, pohotová následná dorážka však už skončila v sieti. Zlaté Moravce – Myjava 0 : 2. O štyri minúty dostal po strete s protihráčom Kolár žltú kartu a keďže už jednu uvidel v ruke hlavného arbitra skôr, dohrávali spartakovci zápas oslabení. Napriek tomuto faktu nepúšťali hráči v čierno-bielych dresoch súpera dlho do žiadnej výraznej šance. V 70. min. došlo k druhej zmene v tíme Myjavy, Sládeka vystriedal na trávniku Daniel. V 76. min. zakrútil loptu k žrdi Bariš, Hruška ju ukryl do rukavíc. V 82. min. skončila krížna Dugova strela len tesne vedľa brány. S rovnakým výsledkom dopadla o chvíľu aj aktivita Gešnábela na druhej strane ihriska. V 87. min. zahral priamy kop k žrdi Bariš, ale Hruška stihol včas zareagovať a loptu vyrazil mimo brány. Domácim hráčom sa ešte v nadstavenom čase podarilo výsledok skorigovať, keď sa do streleckej listiny zapísal Kuzma. Zlaté Moravce – Myjava 1 : 2. V závere stretnutia nahradil Kukoľa na hracej ploche Abrahám a zaznamenal tak svoj prvý štart v najvyššej ligovej súťaži. Hráči ViOn-u pohrozili ešte raz, lopta však skončila mimo brány a kopaničiari tak v prvom zápase nového ligového ročníka zvíťazili na pôde Zlatých Moraviec 2 : 1.

Hlasy po zápase

Peter Gergely (tréner Zlatých Moraviec): "Mužstvo sa dáva dohromady, na ťažkom teréne sme sa presadzovali len veľmi ťažko. Po prestriedaní sme sa chytili. Škoda, že sme dali kontaktný gól až v závere stretnutia. Verím, že keď sa uzdravia Orávik a Pintér, bude to lepšie."

Mikuláš Radványi (tréner Myjavy): "Do zápasu sme vstúpili nervózne, postupne sme sa však zlepšovali. To, čo sme chceli, teda dať gól do polčasu, sa nám podarilo. Druhý polčas sme začali dobre, dali sme druhý gól po peknej akcii. Pribrzdilo nás vylúčenie Kolára, napriek tomu sme zvíťazili. Chlapcom gratulujem."