3. kolo - FL 2016/17: Myjava si poradila s Dunajskou Stredou

Fortuna liga 2016/2017, 3. kolo (2. 8. 2016)

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička - Beňo, Pavlík, Ostojić, Machovec - Kóňa - Kukoľ (90.+1 Černáček), Marček, Duga (87. Sabler), Kolár - Sládek (62. Brigant)

Zostava Dunajskej Stredy: Tofiloski - Štepanovský, Michalík, Kwin, Zs. Németh - Vida (70. Polievka), Ľupták, Ljubicic, Pačinda - Černák (72. Sarr), Šabala (87. Kondrlík)

Na zápas tretieho kola Fortuna ligy vycestovali hráči myjavského Spartaka do Senca, ktorý bude prechodným domovom Dunajskej Stredy počas výstavby nového štadióna. Začiatok duelu sa niesol v znamení boja o stred poľa a úvodné strelecké pokusy Ľuptáka a Šabalu boli nepresné. V 19. minúte po prvý raz pohrozili kopaničiari, po Beňovej prihrávke poslal Sládek loptu nad bránu. Po polhodine hry smerovala do priestoru troch žrdí hlavička Machovca, ale Tofiloski bol pripravený. O dve minúty preveril na opačnej strane ihriska Solničku v myjavskej bráne strelou k žrdi Pačinda. Zaujímavé situácie sa zrodili na trávniku v 36. minúte, kedy najskôr dôrazný Duga zabojoval o loptu a domácich zachránilo od inkasovania len včasné vybehnutie Tofiloskeho. To odštartovalo kontru a na jej konci bola nepríjemná Šabalova strela, ktorú Solnička vyrazil na roh. V 43. minúte zahral štandardnú situáciu Machovec a nikým netečované lopta prešla tesne vedľa žrde. Dej prvého polčasu uzavrela nepresná hlavička Pačindu.

Po zmene strán ako prví pohrozili Dunajskostredčania 49. minúte, ale obrana čierno-bielych dokázala strelu jedného z domácich hráčov zblokovať. A podobne si na opačnej strane hracej plochy počínal aj obranný val DAC pri prudkom centri Machovca. V 55. minúte sa na hranici pokutového územia uvoľnil Ljubičić a ocitol sa zoči-voči Solničkovi, akciu však zakončil nepresne a zápasové skóre sa zatiaľ nemenilo. Jediná gólová situácia v dueli sa zrodila v 67. minúte, kedy otvorený priestor na súperovej polovici využil k vyslaniu prudkej strely k žrdi Kóňa. Tofiloski loptu iba vyrazil a Duga ju následne poslal za jeho chrbát. Dunajská Streda – Myjava 0 : 1. O dve minúty predviedol svoje umenie Solnička pri hlavičke Németha a po následnom rohovom kope videli diváci opäť hlavičkové zakončenie, Michalík ale presný nebol. Spartakovci bojovali, v 73. minúte hasil pred Ljubičićom v poslednej chvíli Ostojić. V 78. minúte predviedli Myjavčania rýchly prechod do útoku. Kolár zabojoval o loptu, vyslal dopredu Kukoľa, ten centrom našiel na opačnej strane Machovca, ktorý strelou z jednej narobil starosti Tofiloskemu. O minútu hlavičkoval po rohovom kope domáci Sarr, mieril však privysoko. V závere stretnutia už hráči Spartaka Myjava nepustili domáci tím do žiadnej vyloženej šance a mohli sa radovať z výhry 1 : 0.

Hlasy po zápase

Krisztián Németh, tréner DAC: "Osemdesiat percent zápasu sme hrali na súperovej polovici. Chceli sme hrať pressing, a darilo sa nám. Rozhodla efektivita. Mali sme čistú tutovku, ktorú však Ljubicic nedal, potom sme urobili hrubú chybu a inkasovali. Ďakujem fanúšikom, že v Senci nám pripravili domáce prostredie."

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Bol to zápas o jednom góle. My sme ho dali a ubránili sme výsledok. Pre divákov to bol menej atraktívny zápas. Dôležitá bola Ljubičićova šanca, ktorú však nedal a my sme potom skórovali. Som spokojný, Dunajskej Strede prajem všetko dobré do budúcna."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - SPARTAK MYJAVA (2. 8. 2016):

Gól: 67. Duga
ŽK: Ostojić
Rozhodovali: Chmura - Vorel, Žákech
Návštevnosť: 2 180