2. kolo - SC 2016/17: Myjava potvrdila v Geči úlohu favorita

Slovnaft Cup 2016/2017, 2. kolo (9. 8. 2016)

FK GEČA 73 - SPARTAK MYJAVA 1 : 3 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Hruška - Beňo, Pavlík, Ostojić, Mehremić – Sládek (K), Bílovský (62.Duga), Marček, Copko (46.Brigant) – Holiš, Sabler (81.Kolár)

Zostava Geče: Perun, Török, Leško, Kopas (56.Varhoľák), Papcún (46.Novotný), Milkovič, Bartok (K), Hutter, Pach, Hoščuk (63.Tóth), Figura

Myjavskí futbalisti vstúpili do bojov v pohárovej národnej súťaži Slovnaft Cupe v druhom kole, keď vycestovali na východ Slovenska do Geče. V obci, ktorá má niečo vyše 1500 obyvateľov bol o zápas veľký záujem a približne 600 divákov si našlo cestu na štadión. Myjavčania si proti tímu hrajúcemu 4.ligu vytvorili od úvodu územnú prevahu a už v 1. min. pohrozil hlavičkou Holiš. V 11. min. poslal pred bránu prihrávku Sládek, ale Sabler ani Bílovský nevyužili veľkú príležitosť na otvorenie skóre zápasu. V nasledujúcich minútach hry prišli ďalšie zakončenia Sládeka, Holiša a Ostojića, ktoré ešte v bráne neskončili. Úvodný gól stretnutia padol v 25. min., kedy posadil Sládek center na hlavu Sablera a ten si otvoril strelecký účet v myjavskom drese. Geča – Myjava 0 : 1. V 33. min. sa k realizácií priameho kopu postavil Sládek, ale neumiestnil loptu do priestoru brány. Veľký závar pred domácou bránou vznikol v samom závere prvého dejstva hry, ale obetavo hrajúci východniari dokázali upratať loptu do bezpečia.

Kopaničiari mali výborný vstup do II.polčasu, keď v 47. min. zamieril presne Holiš, pre ktorého to bol takisto prvý presný zásah za Myjavu. Geča – Myjava 0 : 2. V 50. a 55. min. sa dostal do streleckých pozícií Sládek, mieril však privysoko. Po hodine hry prišlo dlhé autové vhadzovanie do pokutového územia Spartaka, kde sa lopta dostala k nepokrytému Varhoľákovi, ktorý znížil na rozdiel jediného gólu. Geča – Myjava 1 : 2. O tri minúty vystrelil z voleja striedajúci Brigant, bránu však minul. V 68. min. bol hrdinom okamihu domáci brankár Perun, ktorý najskôr vyrazil Sládekovu strelu a poradil si aj s dorážkou Holiša. Už o minútu však upokojil spartakovcov svojim druhým presným zásahom v zápase Sabler, ktorý z uhla rozvlnil sieť. Geča – Myjava 1 : 3. V 75. min. prestrčil Sládek loptu Dugovi, ten nezamieril presne. O dve minúty sa dral do úniku Holiš, Török ho zastavil nedovolene a uvidel červenú kartu. V 82. min. si s prudkou strelou Mehremića poradil domáci gólman a prekonať ho sa nepodarilo ani Sládekovi v 88. min. V tej istej minúte prestrelil zblízka bránu Duga a v samom závere mohol ešte prikrášliť víťazstvo Myjavy Mehremić, ale svoju šancu nevyužil. Po víťazstve 3 : 1 tak Myjava postúpila do tretieho kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretne s tímom FC Pivovar Šariš Veľký Šariš.

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava„Cieľ sme splnili, išli sme sem s úmyslom postúpiť. Hra nebola podľa mojich predstáv, ale kto hral futbal tak vie, že takéto zápasy bývajú ťažké. Pre domácich to bol životný zápas. Stiahli sa, išli na dno svojich síl. Škoda, že sme do polčasu nedali viac ako jeden gól, boli by sme pokojnejší. Na začiatku druhého polčasu sme dali druhý gól. Myslel som si, že hráči už budú pokojnejší, ale domáci dali kontaktný gól a zase tam bola nervozita. Ako som už povedal, išli sme sem s úmyslom postúpiť, čo sa nám podarilo, ale s predvedenou hrou som spokojný nebol.“

Góly: 60.Varhoľák - 25., 69.Sabler, 47.Holiš