Slovenský pohár: Majster v Myjave nezaváhal

Štvrťfinále SP - 1. zápas (4. 11. 2009) :
TJ SPARTAK MYJAVA - SLOVAN BRATISLAVA 0:3 (0:1)

Solnička, Kumančík, Černáček, Dirnbach, Kvasnica, Sloboda (Hyža), Duga, Zverec, Mihál (Bruško), Kosík, Žák (Bončo).

Počasie ako v kvalifikačnom zápase reprezentácie v Poľsku a 1850 prítomných divákov sledovalo futbal na ťažkom teréne, keď od začiatku mali územnú prevahu hostia. Po niekoľkých náznakoch šancí a zvyšovaní tlaku Slovana prišiel v 17. minúte Halenárov priamy kop z ľavej strany, ktorý bol kopnutý nad bránu Myjavy. V 22. minúte podnikli hostia brejk a nebezpečná akcia Slovana so zakončením Gaucha bola zakončená našťastie vedľa Solničkovej brány. V 25. minúte po faule v šestnástke Myjavy videl najskôr Dirnbach žltú kartu, aby v zápätí Halenár penaltu zahodil. V 33. minúte najnebezpečnejší hráč hostí - Juraj Halenár, kopol presne priamy kop z 28 metrov, Solnička s námahou loptu vytlačil na rohový kop. V 35. minúte sa znova "zastreľoval" Halenár, tentokrát trafil len bočnú sieť myjavskej brány. No v 40. minúte po presnej prihrávke do šetnástky už úplne voľný Halenár na ľavej strane nedal Solničkovi šancu a otvoril skóre. 0:1. Pred koncom polčasu sa dostali k slovu aj domáci. Najskôr v 41. minúte Putnocký chytil strelu Slobodu, aby v 44. minúte v čistej šanci zo 7 metrov Kumančík prekonal brankára Slovana, no lopta len tesne minula Putnockého bránu.
Úvod druhého polčasu znova patril domácim, keď v 48. minúte po priamom kope Zvereca hlavičkoval Kosík, lopta po "tečovaní" preletela tesne nad bránu. Slovan mal pri tejto druhej domácej šanci opäť šťastie. V 52. minúte strelu Ivanu Solnička chytil. V 57. minúte vystriedal u hostí Gaucha Masaryk a bol na ihrisku len tri minúty, aby v 60. minúte dal po chybe v myjavskej obrane druhý gól. 0:2. Domáci zostali zjavne zaskočení, čo hostia využili v 63. minúte, keď opäť Masaryk vnikol do šestnástky a z jeho akcie dal Dobrotka na 0:3. V 73. minúte po brejku chýbal Mihálovi krok k šanci, no takto sa k lopte nedostal. V 89. minúte po akcii Hyžu zakončil Kosík a akoby to bol symbolický koniec tohto zápasu.

Majster vyhral zaslúžene, keď sa tentokrát od domácich odklonilo i šťastie. Ale treba objektívne uznať kvality súpera a poďakovať sa všetkým aktérom na ihrisku za pekné futbalové divadlo, funkcionárom i divákom za povzbudzovanie a fakt, že prišli v tomto nevľúdnom nefutbalovom počasí v takom počte. Odveta na Tehelnom poli 25.11.2009 od 17,30 hodiny tak zostáva pre Myjavu už len v teoretickej rovine postupu, no futbal je plný prekvapení a všetci dúfame, že ani v odvete naši hráči nespravia hanbu a odohrajú kvalitný zápas, ako tento na domácom štadióne.