PFC LOKOMOTIV PLOVDIV - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička (46.Koníček) – Beňo, Ostojić, Pavlík (73.Černáček), Mehremić (81.Abrahám) – Kukoľ (62.Šmehyl), Kóňa (62.Duga), Marček (83.Pekár), Bílovský (73.Sabler), Sládek (46.Copko) – Kolár (73.Holiš)

Zostava Lokomotiv Plovdiv: Khazugi – Markov, Vezalov, Vulchev, Goranov – Raykov, Rashid, Trayanov, Bakalov – Kiki – Kamburov

Striedali: Pirgov, Marchev, Krumov, Velkovski, Jevdoski, Karageren, Amraoni, Chukalov, Synleinych, Denchev.

Spartak Myjava vycestoval počas reprezentačnej prestávky do Bulharska, kde odohral prípravný zápas s Lokomotivom Plovdiv. Duel sa konal pri príležitosti 90-teho výročia založenia bulharského klubu.

Po úvodnom opatrnom začiatku pohrozili rýchlym prechodom do útoku v 8. min. Myjavčania. Kukoľ posunul Kolárovi, ten si zasekol protihráča a prudkou strelou zamestnal domáceho brankára, ktorý vyrazil loptu mimo brány. Po následnom rohovom kope vystrelil z voleja Sládek tesne nad bránu. Podobne pohrozili na opačnej strane domáci „železničiari“, keď najskôr Bakalov preveril Solničku a o chvíľu hlavičkoval po rohovom kope Vezalov mimo priestoru troch žrdí. V 24. min. sa na pravej strane uvoľnil Kiki, ale prihrávku pred bránu defenzíva kopaničiarov odvrátila do bezpečia. O minútu už padol úvodný gól stretnutia. Po chybe v rozohrávke sa do samostatného nájazdu na Solničku dostal Kamburov a svoju šancu premenil. Lokomotiv – Myjava 1 : 0. V 32. min. hľadal Kukoľ pred bránou Kolára, ktorý na center tesne nedosiahol. V záverečnej štvrťhodine mali hráči bulharského tímu miernu územnú prevahu, spartakovci ich však do žiadnej šance nepustili.

Počas polčasovej prestávky odovzdali predstavitelia bulharského tímu pamätné predmety klubovým legendám a aj tie videli hneď v úvode druhého dejstva šancu Myjavy. Po pravej strane potiahol loptu Copko, centrom našiel nabehnutého Kukoľa, jeho strela však medzi tri žrde nezamierila. Aktívny vstup Myjavčanov do II. polčasu potvrdila aj 55. min., kedy sa Kolár zbavil protihráča, zamieril prudko k žrdi, ale brankár stihol včas zareagovať. Po hodine hry mal vyrovnanie na kopačke Pavlík, vo veľkej šanci ale poslal loptu príliš vysoko. Nepríjemný center na opačnej strane takmer znamenal druhý gól Lokomotivu, keď lopta smerovala od Beňa na vlastnú bránu, ale skončila na žrdi. V 69. min. vystrelil zo strednej vzdialenosti striedajúci Duga, no nezamieril presne. Hra bola v záverečnej fáze stretnutia rozkúskovaná viacerými striedaniami. Po jednom z nich sa v 83. min. objavil na trávniku po dlhšej dobe aj Štefan Pekár. Do konca duelu sa na každej strane ihriska zrodili už iba pološance, ktoré však už žiadnu zmenu skóre nepriniesli. Spartakovci tak podľahli Lokomotivu Plovdiv tesne 0 : 1. Pekným momentom po skončení zápasu bol potlesk domácich fanúšikov pre hráčov Myjavy, ktorí sa im odmenili podobným spôsobom.

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava„Myslím si, že to bol veľmi užitočný zápas, ako každý jeden medzinárodný. Pre mňa a aj pre mojich hráčov to sú nové skúsenosti. Myslím si, že to bola dobrá príprava na Slovan. V prvom polčase sme videli z oboch strán viac taktickejší futbal. V druhom polčase to už bolo hore-dole. Škoda, že sme v prvom polčase urobili jednu chybu, ktorú súper využil a dal vedúci a zároveň aj víťazný gól. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre. Hneď v úvode sme mali 100%-tnú šancu, kedy Kukoľ prestrelil. A ďalšiu 100%-tnú šancu, ktorú Pavlík nevyužil. Takže sme mali dostatok šancí, aby sme zápas otočili. Divákom sa zápas musel páčiť a pre nás bol veľmi užitočný.“

Gól: 25.Kamburov
ŽK: Černáček