3. kolo - SC 2016/17: Pohodlný postup Myjavy cez Veľký Šariš

Slovnaft Cup 2016/2017, 3. kolo (14. 9. 2016)

FC PIVOVAR ŠARIŠ VEĽKÝ ŠARIŠ - SPARTAK MYJAVA 0 : 6 (0 : 2)

Zostava Myjavy: Koníček – Kukoľ, Pavlík, Černáček, Mehremić (46.Brigant) – Šmehyl (46.Bílovský), Kóňa (K) (46.Pekár), Duga, Sládek – Sabler, Holiš

Zostava Veľkého Šariša: Urban (75.Schwarc), Varga, Molnár, Hanudeľ, Bialko, Rusnák (63.Mišenčík), Šimko, Scepaník (46.Špak), Vrbovský, Varga, Žilka

V treťom kole Slovnaft Cupu cestovali kopaničiari opäť na východ Slovenska, kde bol ich súperom Veľký Šariš hrajúci 5. ligu. Hneď od úvodných minút Myjavčania na trávniku dominovali a prvé zakončenia prišlo v 5. min. po rohovom kope. Domáci mohli pohroziť po štvrťhodine hry, Scepaník poslal loptu z priameho kopu nad bránu. Na opačnej strane ihriska skončila Sládekova tečovaná strela mimo brány súpera. V 20. min. sa čakanie na úvodný gól duelu skončilo. Sládek posunul loptu na ľavú stranu Mehremićovi, ktorý poslal center pred bránu, kde Sabler usmernil loptu do siete. Veľký Šariš – Myjava 0 : 1. O chvíľu sa zrodili ďalšie možnosti na skórovanie. V 22. min. našiel Mehremić dlhým pasom Šmehyla, brankár Šarišanov vyrazil jeho lob na rohový kop. Po jeho realizácií zakončil do priestoru troch žrdí Kóňa, ale Urban ukryl loptu do rukavíc. V 27. min. domáci nedôrazne odvrátili loptu a Holiš ponúknutú možnosť na skórovanie využil. Veľký Šariš – Myjava 0 : 2. Východniari sa snažili po tridsiatich minútach opäť pohroziť zo štandardnej situácie, ale s hlavičkou Žilku si Koníček poradil. V 33. min. našiel Duga dlhým pasom Šmehyla, ten vystrelil z jednej a Urban musel zasahovať. Najväčšiu príležitosť v prvom polčase mali domáci v 35. min., kedy sa po zahraní priameho kopu lopta viackrát poodrážala až sa dostala k Handeľovi, Koníček však včas zmenšil strelecký uhol a loptu za svoj chrbát nepustil.

Do druhého dejstva hry už nenastúpili Šmehyl s Kóňom, ktorých nahradili na trávniku Bílovský a navrátilec po zranení, Pekár. V 47. min. prišiel center z pravej strany, ktorý sa dostal po Sládeka a ten umiestnenou strelou k vzdialenejšej žrdi rozvlnil sieť. Veľký Šariš – Myjava 0 : 3. Výborný vstup do II. polčasu podčiarkla situácia z 50. min., kedy opäť po centri zakončoval elegantnou pätičkou Sabler a pridal svoj gól v stretnutí. Veľký Šariš – Myjava 0 : 4. Prichádzali aj ďalšie šance, už o minútu zakončoval do priestoru brány opäť Sabler. V 55. min. skončila Holišova tečovaná strela nad bránou. Po následnom rohovom kope zamestnal domáceho gólmana Sládek. V 58. min. sa naštartoval k dlhému sólo prieniku Duga, zakončenie však medzi tri žrde nesmerovalo. Na opačnej strane ihriska vystrelil prudko v 68. min. Šimko, lopte skončila nad bránou. V 76. min. vyslal strelu zo strednej vzdialenosti Kukoľ, brankár ju síce vyrazil, ale prvý pri lopte bol Holiš a stal sa druhým dvojgólovým strelcom v stretnutí. Veľký Šariš – Myjava 0 : 5. V 81. min. zakončil na opačnej strane tesne nad bránu spoza pokutového územia Žilka. O dve minúty smerovala privysoko aj Pekárova strela. Najväčšiu príležitosť na vsietenie gólu mali Šarišania v 86. min., Varga sa rútil na osamoteného Koníčka, jeho zakončenie bránu minulo. Gólovú bodku za duelom dal minútu pred koncom Bílovský utešenou strelou spoza šestnástky. Veľký Šariš – Myjava 0 : 6. Myjavský Spartak tak potvrdil úlohu favorita a postúpil do 4. kola Slovnaft Cupu.

Mikuláš Radványi, tréner Spartaka Myjava„My sme sem prišli, aby sme postúpili. Cieľ sme splnili. Urobil som sedem zmien v zostave. Niektorých hráčov som šetril na sobotu, kde náš čaká ťažký Trenčín. Niektorí hrali iba polčas. Ostatní hráči, ktorí dostali šancu, zvládli zápas bez problémov a to je dobré. Kombinovať sa na ihrisku nedalo, lebo bolo tvrdé a lopta skákala. Napriek tomu si myslím, že sme dali pekné góly. Chceli sme hrať po krídlach, to sa nám podarilo. Cieľ sme splnili a teraz už myslíme na Trenčín. Som rád, že v druhom polčase odohral po zranení Štefan Pekár 45 minút a necíti žiadne bolesti. Samozrejme, ešte to potrvá, kým sa dostane do formy, ale som rád, že bol konečne na ihrisku.“

Góly: 20., 50.Sabler, 27., 76.Holiš, 47.Sládek, 89.Bílovský
ŽK: Bez kariet
Rozhodovali: Leško - Brendza, Poracký